Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co się dzieje w polityce kosmicznej 22-28 stycznia 2023 r. – SpacePolicyOnline.com

Oto lista wydarzeń związanych z polityką kosmiczną na stronie SpacePolicyOnline.com na tydzień 22-28 stycznia 2023 r. oraz wszelkie informacje, które możemy im zaoferować. Sejm i Senat obradują w tym tygodniu.

w ciągu tygodnia

Reprezentant Frank Lucas (R-OK), przewodniczący komisji House SS&T. Rachunek za przestrzeń komercyjną współsponsorowany przez Lucasa i członka rankingu Zoe Lofgren (D-CA) jest planowany do rozpatrzenia przez Izbę w tym tygodniu.

Pierwsza ustawa o przestrzeni kosmicznej na 118. Kongres może zostać przyjęta przez Izbę Reprezentantów w tym tygodniu. HR290, ponadpartyjna ustawa o teledetekcji komercyjnej jest w kalendarzu komentarzy na środę. Przedstawiony przez przewodniczącego House Science, Space and Technology Committee, Franka Lucasa (R-OK) i członka taksonomicznego Zoe Lofgren (D-CA), jest to ten sam projekt ustawy, który przeszedł przez Izbę w zeszłym roku jako HR 6845 (Lucas / Perlmutter). Nie została ona jednak przekazana do Senatu, więc proces musi rozpocząć się od nowa.

Łukasz Powiedział Dwa tygodnie temu uchwalenie przepisów dotyczących przestrzeni komercyjnej i dwóch projektów zezwoleń dla NASA i NOAA było jego priorytetem jako prezydenta.

Projekt ustawy kodyfikuje zmianę regulacyjną wprowadzoną w 2020 r. w celu skrócenia ze 120 dni do 60 dni okresu, na jaki Departament Handlu musi podjąć decyzję w sprawie wniosku o komercyjną licencję na teledetekcję. Przywraca również i rozszerza wymóg składania przez DOC corocznych sprawozdań Kongresowi na temat stanu komercyjnych aplikacji teledetekcji, przepisów i przepisów, które wygasają w 2020 r. To odnowiłoby je do 2030 r. Rachunki zawarte w kalendarzu komentarzy są stosunkowo niekontrowersyjne i zezwolić na ich użycie. Przyspieszony proces, który pozwala uniknąć poddania reguły pod debatę przez komisję ds. zasad – w celu „zawieszenia zasad” – ale wymaga dwóch trzecich głosów do jej przyjęcia, a nie tylko większości. HR 6845 przeszedł w zeszłym roku głosowaniem.

READ  Helikopter podnosi spadający pocisk, zanim zostanie zestrzelony | nowości naukowe i technologiczne

W tym tygodniu NASA uczci życie astronautów, którzy zginęli w pogoni za eksploracją kosmosu. Coroczny Dzień Pamięci odbywa się w czwartek i odbywa się w wielu ośrodkach NASA, zwłaszcza w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego. KSC będzie transmitować swoje obchody na kanałach KSC na YouTube i Facebooku. Dwa dni wcześniej, we wtorek, administrator NASA Bill Nelson, zastępca administratora Pam Milroy i zastępca administratora Bob Cabana — wszyscy astronauci — zorganizują spotkanie całej agencji z okazji dorocznego dnia pamięci pracowników NASA, które będzie transmitowane w telewizji NASA.

Tegoroczny Dzień Pamięci NASA w szczególny sposób uhonoruje załogę STS-107, promu kosmicznego Columbia, która zginęła 20 lat temu, 1 lutego 2003 r. LR: David Brown (NASA), Rick Husband (NASA), Laurel Clark (NASA) , Kalpana Chawla (NASA), Michael Anderson (NASA), William McCall (NASA), Ilan Ramon (Izraelskie Siły Powietrzne). Obraz: NASA.

Dzień Pamięci obchodzony jest w pobliżu dat trzech śmiercionośnych misji NASA – Apollo 1 (27 stycznia 1967), promu kosmicznego Challenger (28 stycznia 1986) i promu kosmicznego Columbia (1 lutego 2003). W tym roku mija 20. rocznica kolumbijskiej tragedii. Będziemy mieć więcej na ten temat później w tygodniu. Były dyrektor programu promów kosmicznych NASA, Wayne Hill Opublikuj ponownie I retweetując (@WayneHale) artykuły, które napisał w okolicach 10.

Administrator DARPA Stephanie Tompkins dołączy do Billa Nelsona i Pam Milroy z NASA we wtorek w SciTech, aby porozmawiać o zaawansowanym napędzie kosmicznym.

Gdzie indziej, tygodniowe Forum Nauki i Technologii AIAA, czyli SciTech, rozpoczyna się jutro (poniedziałek) w Gaylord Convention Center w National Harbor w stanie Maryland pod Waszyngtonem. Jak zwykle obfituje w ciekawe sesje. Na szczególną uwagę zasługuje wtorek rano, kiedy Nelson i Milroy z NASA dołączyli do administratorki DARPA, Stephanie Tompkins, aby porozmawiać o nowej współpracy między agencjami w zakresie zaawansowanych technologii napędu kosmicznego. (Milroy był zastępcą dyrektora Biura Technologii Taktycznej DARPA w latach 2013-2017.) Telewizja NASA będzie transmitować tę sesję SciTech. Samo forum ma opcję domyślną, ale aby usłyszeć inne, wymagana jest rejestracja.

READ  Łazik Perseverance robi zdjęcie zaniedbanego koca termicznego na Marsie

W poniedziałek dyrektor generalny ESA Josef Ashbacher i kierownicy jego departamentów zorganizują tradycyjną doroczną konferencję prasową ESA o godzinie 9:00 CET (3:00 EST). Europejska Agencja Kosmiczna zorganizowała ostatnio wiele spotkań informacyjnych, ale te coroczne konferencje prasowe są zawsze dobrym sposobem na sprawdzenie, jakie priorytety Europejska Agencja Kosmiczna traktuje na nadchodzący rok. Będzie transmitowany na żywo na kanale medialnym ESA. Nagrywanie jest zwykle dostępne w późniejszym czasie dla osób w strefach czasowych, w których ludzie śpią o tej godzinie.

Pod koniec dnia Rocket Lab ponownie podejmie próbę wystrzelenia elektronu po raz pierwszy z USA, a nie z Nowej Zelandii. Firma zbudowała platformę startową w regionalnym porcie kosmicznym Mid-Atlantic w ośrodku NASA Wallops Flight Facility na wyspie Wallops w Wirginii. (Buduje tam również kolejną platformę dla swojej większej rakiety Neutron.) Okno startowe jest otwarte między 18:00 a 20:00 EDT. Electron dostarczy na orbitę trzy satelity Hawkeye 360. Wiatry górnego poziomu nie współpracowały Kiedy próbowali w zeszłym miesiącu, Ale jutro zapowiada się ładna pogoda. Wczoraj NASA ogłosiła, że ​​jest korzystna w 85 procentach, chociaż Rocket Lab nazwał dzisiejszą pogodę „największym elementem do obejrzenia”. Kiedy się uruchomi, dobrze będzie widzieć większość wschodniego wybrzeża.

READ  Rakieta z 15. misją SpaceX startuje i ląduje w morzu

Następna sponsorowana przez NASA misja Crew Dragon, Crew-6, ma rozpocząć się 26 lutego, a NASA zorganizuje w środę dwie konferencje prasowe, aby zapoznać się z misją. W skład załogi wchodzi pierwszy astronauta z Emiratów przebywający na długoterminowej misji, część umowy NASA zawarła umowę z Axiom Space (szczegóły nigdy nie zostały ujawnione), aby zabrać Marka Vande Hei na pokład Sojuza MS-18. Do czołowego sułtana Zjednoczonych Emiratów Arabskich dołączą Stephen Bowen, Woody Hoburg z NASA i Andrei Fedyaev z amerykańskiej agencji kosmicznej Roscosmos. Pierwsza odprawa odbędzie się w środę w południe EST z przedstawicielami trzech agencji kosmicznych (NASA, Roscosmos i Agencji Kosmicznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich) oraz SpaceX. a drugi o 14:00 czasu wschodniego z załogą. Obie odprawy będą transmitowane w NASA TV.

Załoga 6 (LR): Andrey Fedyaev (Roscosmos), Warren „Woody” Hoburg (NASA), Stephen Bowen (NASA) i Sultan Al Neyadi (Agencja Kosmiczna ZEA). Źródło: SpaceX

Na froncie bezpieczeństwa narodowego Narodowe Towarzystwo Bezpieczeństwa Kosmicznego zorganizuje drugą Konferencję Obrony i Przestrzeni Kosmicznej (DISC) w Chantilly w Wirginii od poniedziałku do środy. Mają świetny wybór. Poniedziałek to jawna kolacja z udziałem Sekretarza Sił Powietrznych Franka Kendalla. Wtorek to dzień jawnych sesji z wybitnymi mówcami, w tym senatorem Markiem Warnerem (D-VA), przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Wywiadu; Ronald Moultrie, podsekretarz obrony ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Generał porucznik John Shaw, Zastępca Dowódcy Dowództwa Kosmicznego USA; Stacy Dixon, starszy zastępca dyrektora National Intelligence; oraz Frank Calvelli, zastępca sekretarza Sił Powietrznych ds. Pozyskiwania i Integracji Przestrzeni Kosmicznej. Sesje środowe są poufne.

Te i inne wydarzenia, o których wiemy od niedzielnego poranka, są opisane poniżej. Sprawdzaj przez cały tydzień, aby poznać innych, których poznamy później i dodamy do nich Kalendarz lub ich zmiany.

poniedziałek 23 stycznia

Od poniedziałku do środy, 23-25 ​​stycznia

poniedziałek-piątek, 23-27 stycznia

wtorek 24 stycznia

wtorek-środa, 24-25 stycznia

środa 25 stycznia

czwartek, 26 stycznia

Czwartek – piątek 26 – 27 stycznia

piątek, 27 stycznia