Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co nowego w Androidzie 12 na Chromecaście z Google TV

Co nowego w Androidzie 12 na Chromecaście z Google TV

Chromecast z Google TV jest już gotowy do aktualizacji Androida 12, a nowy Chromecast (HD) daje nam wczesny wgląd w to, co ta platforma wniesie do Google na dużym ekranie. Oto nowości w Androidzie 12 dla Google TV na Chromecaście.

Co nowego w Androidzie 12 dla Chromecasta z Google TV?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, aktualizacje systemu nie są pionier Źródło nowych funkcji lub zmian w Google TV i Android TV. Zamiast tego najważniejsze zmiany pochodzą z aktualizacji programu uruchamiającego lub aplikacji. Mimo to jest ich sporo Nowe funkcje dostępne w systemie Android 12 w przypadku Chromecasta z Google TV, pierwsza transmisja na Chromecast z Google TV (HD)który jest dostarczany z zainstalowaną aktualizacją.

Zablokuj dostęp do mikrofonu i kamery

Jedną z kluczowych zmian w Androidzie 12 jest lepsza prywatność dzięki mikrofonowi i kamerze. Android 12 teraz zawsze pokazuje wskaźnik, gdy używane są uprawnienia mikrofonu lub kamery, wyświetlając łatwo zauważalną zieloną kropkę w rogu. Chociaż ta funkcja Androida 12 prawdopodobnie nie pozostanie niezauważona ze względu na połowę aparatu na Chromecaście z Google TV, zdecydowanie jest to mile widziana zmiana, aby pokazać dostęp do mikrofonu. Google TV ma już wskaźnik interfejsu użytkownika, ale ta wersja jest prostsza i działa bardziej spójnie w całym systemie operacyjnym.

Oprócz samego wskaźnika istnieje teraz sposób na zablokowanie dostępu do mikrofonu i/lub kamery w systemie Android 12. W Google TV znajdziesz to w Ustawienia > Prywatność w sekcjach Mikrofon lub Aparat. Na obu stronach zobaczysz również listę aplikacji, które próbowały uzyskać dostęp do tych uprawnień.

Dopasowana liczba klatek na sekundę treści

Kolejną nowością, którą znajdziesz we wszystkich urządzeniach z systemem Android TV OS 12, jest systemowa obsługa dopasowująca się do szybkości wyświetlania wyświetlanych treści. W Google TV jest to dostępne w trzech opcjach – płynnie, niespokojnie i całkowicie wyłączone. Na Chromecaście (HD) pierwsza opcja jest domyślnie włączona.

READ  Najlepsze oferty Nintendo Switch z maja 2021 r .: gry, kontrolery i akcesoria

Do czego służą te opcje? Google wyjaśnia w następujący sposób.

bezszwowy:

Jeśli aplikacja o to poprosi, urządzenie dopasuje dane wyjściowe do oryginalnej liczby klatek na sekundę oglądanej treści, tylko jeśli telewizor może wykonać płynne przejście.

korba:

Jeśli aplikacja o to poprosi, urządzenie dopasuje dane wyjściowe do oryginalnej liczby klatek na sekundę oglądanej treści. Może to spowodować, że ekran zgaśnie na sekundę po wyjściu lub rozpoczęciu odtwarzania wideo.

Początek:

Nawet jeśli aplikacja o to poprosi, urządzenie nigdy nie będzie próbowało dopasować swoich danych wyjściowych do oryginalnej liczby klatek na sekundę oglądanej treści.

Skalowanie tekstu

Inną opcją, którą znajdziesz w Google TV 12 na Chromecaście, jest skalowanie tekstu. Chociaż od dawna jest dostępny w Androidzie na telefonach i tabletach, opcja jest teraz dostępna również na telewizorach. Skalowanie tekstu znajdziesz w Ustawienia> Wyświetlacz> Skalowanie tekstu, z czterema opcjami od 85% do 115%. Poniżej możesz zobaczyć porównanie najmniejszego tekstu z największymi opcjami tekstu.

Możesz teraz zablokować dźwięk przestrzenny

Google TV 12 zapewnia również większą kontrolę nad formatami audio. W poprzedniej aktualizacji można było wybrać opcję „Auto”, która może używać dowolnych formatów audio zgłoszonych przez urządzenie jako obsługiwane, lub „Ręcznie”, która wymusza formaty audio jako opcję dostępną dla użytkownika. Teraz dostępna jest również opcja „Brak”, która może całkowicie wyłączyć dźwięk otoczenia.

„Szybkie połączenie” Wi-Fi

W Google TV 12 na Chromecaście znajdziesz również nową konfigurację sieci o nazwie „Szybkie połączenie”. Jak zapewnił nas Google w zeszłym roku, ma to na celu ułatwienie podłączenia telewizora z systemem Android (w tym przypadku Chromecasta) do Wi-Fi ze smartfona.

Z tego, co możemy powiedzieć, wymaga to, aby Twój smartfon działał również z Androidem 13 – przynajmniej nie działa na urządzeniach Samsung z Androidem 12/L, ale byliśmy w stanie wybrać opcję na urządzeniach Pixel z Androidem 13.

TikTok jest instalowany podczas instalacji

Ta zmiana bardzo możliwe Wyłącznie dla Chromecasta z Google TV (HD), ale okazało się, że TikTok był jedną z aplikacji Google zawartych na urządzeniu. Instaluje się jako część konfiguracji, chociaż można ją wyłączyć podczas konfiguracji.

READ  Pomimo kupienia przez Sony, Bungie podnosi ceny przepustek sezonowych Destiny 2

Kiedy Chromecast (4K) otrzyma Google TV 12?

To wszystko nowe w Androidzie 12 dla Chromecasta z Google TV, ale kiedy nadejdzie aktualizacja modelu 4K?

W tej chwili nie ma potwierdzonego harmonogramu, kiedy Chromecast z Google TV (4K) otrzyma aktualizację Androida 12, ale powinna pojawić się w niedalekiej przyszłości za pośrednictwem tradycyjnej aktualizacji OTA.

A co z Androidem 13?

To jest Android 12, a smartfony mają teraz system Android 13. Kiedy ta aktualizacja pojawi się w Google TV? co nowego? Wiele z tego dopiero się okaże. Wczesny czas praktyczny z Android TV 13 Ujawnił, że nie ma wiele nowych, Google Jeszcze nie wydany Najnowsza wersja aktualizacji jest pod koniec września 2022 roku.

Więcej w Google TV:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: