Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

CMS blokuje zespół finansujący czterech prawników Baker McKenzie w Polsce

Rafai Zakrewski czwartym partnerem bankowo-finansowym firmy w Warszawie

CMS wzmocnił swoje możliwości finansowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dzięki przybyciu do Polski zespołu czterech prawników z Baker McKenzie.

Rafai Zakrevsky dołączył do firmy jako wspólnik wraz ze starszym prawnikiem Przemysławem Karulakiem oraz prawnikami Marcinem Krzymichem i Michai Horlik. Dzięki tej przeprowadzce Zakrzewski, specjalizujący się w transakcjach międzynarodowych regulowanych prawem angielskim, zostaje czwartym partnerem 35-osobowego zespołu bankowo-finansowego CMS w Polsce.

Dołączył do CMS dwa lata później jako Szef Kancelarii Prawa Angielskiego w Baker McKenzie w Warszawie, doradzając zarówno instytucjom finansowym, jak i inwestorom w zakresie finansowania transakcji i projektów ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego, naftowego i gazowego oraz nieruchomości. Przed rozpoczęciem pracy w Baker McKenzie spędził nieco ponad dekadę na praktykach w Clifford Chance, gdzie specjalizował się w finansach przedsiębiorstw.

Zakrzewski powiedział: „Silna pozycja CMS w Europie Środkowo-Wschodniej pozwala nam na obsługę większej liczby transakcji dla obecnych klientów oraz wspieranie nowych klientów w ich inwestycjach ponad granicami podlegającymi prawu angielskiemu. Brexit nie wpłynął na główne atuty tego systemu prawnego. Tak jak angielski dominuje w międzynarodowym biznesie, tak angielskie prawo pozostaje powszechnie stosowane.”

Niektóre z ostatnich prac Zakrzewskiego związanych z transakcjami obejmują doradztwo przy Europejskim Banku Odbudowy (EBOR) i nabyciu przez firmę deweloperską udziałów w Black Sea Oil & Gas w Rumunii, a także 350 mln USD finansowania z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwój dla zintegrowanego producenta stali Arcelor Mittal Krzywy Róg na Ukrainie.

Andrzej Pośniak, Partner Zarządzający CMS Poland, powiedział, że pojawienie się Zakrzewskiego odzwierciedla nieustanny rozwój firmy w Polsce oraz jej zaangażowanie w zapewnianie klientom w Europie Środkowo-Wschodniej i międzynarodowym klientom doradztwa w zakresie międzynarodowych transakcji transakcyjnych.

„Dołączenie do naszego zespołu Rafai jako bardzo doświadczonego prawnika międzynarodowego to kolejny krok w kierunku realizacji naszej strategii biznesowej w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej i WNP” – wyjaśnił. „Cieszymy się, że możemy powitać w naszym zespole Rafaia, Przemysława, Marcina i Michau”.

READ  Chłopi pracujący są nadal ludźmi przyszłości

Według roku 2021 Coroczny ranking dziennika Rzeczpospolita, CMS to druga co do wielkości kancelaria prawna w Polsce, zatrudniająca w warszawskim biurze ponad 150 prawników. Dentons zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu, który od dziesięciu lat dominuje jako największa kancelaria prawna w Polsce.

Firma wzmocniła swoją polską infrastrukturę i siedziby projektów na początku tego roku, wyznaczając Władka Rzyckiego na partnera z Miller Canfield. Komentując swój ruch w tamtym czasie, Rzycki powiedział, że jego celem jest pomoc w rozwoju istniejących praktyk CMS w zakresie zakupów, obronności i infrastruktury w celu pokrycia „obecnej luki rynkowej” w zakresie zasięgu oferowanego przez kancelarie prawnicze w regionie.

W ubiegłym roku CMS Poland zatrudniła grupę prawników zajmujących się prywatnymi inwestycjami kapitałowymi z Clifford Chance, aby wzmocnić swoje praktyki transakcyjne przed spodziewanym ożywieniem w transakcjach fuzji i przejęć w dalszej części roku, po ustąpieniu pandemii Covid-19.

W innym miejscu regionu Kinstellar z Europy Środkowo-Wschodniej nabył biuro DLA Piper w Kijowie, co oznacza wycofanie się międzynarodowej firmy z rynku ukraińskiego. W wyniku fuzji do Kinstellar dołączyło 38 prawników, zwiększając liczbę pracowników firmy do 60, w tym 10 partnerów.