Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Clix Academy zajmuje pierwsze miejsce w polskim box office z ponad 2 milionami wpisów

Clix Academy zajmuje pierwsze miejsce w polskim box office z ponad 2 milionami wpisów

– Film w reżyserii Macieja Kowalskiego, skierowany do młodych ludzi, to pierwszy polski film, który przekroczył próg od 2019 roku.

Akademia Clix Macieja Kowalskiego

Wydaje się, że rok 2024 rozpoczął się od czegoś, czego polskim dystrybutorom i właścicielom kin brakowało przez ostatnie trzy lata: nowej nadziei. Zaledwie miesiąc później lokalny film czwarty tydzień z rzędu osiągnął szczyt sprzedaży i właśnie przekroczył rekord 2 milionów wyświetleń. Akademia Clixktóry ukazał się 25 grudnia 2023 r. i dzięki kilku licznym zapowiedziom stał się najpopularniejszym polskim tytułem 2019 r.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)

Pomijając złe recenzje krytyków, jest to film dla młodych dorosłych oparty na kultowej książce Akademia Pana Inkplot przez Jana Przechowa (który miał już udaną ekranizację w 1983 r.) i był wyświetlany łącznie na 522 ekranach kin. Fabuła skupia się na nastoletniej dziewczynce Adzie Niezgódce (Antonina Litwiniak), który dołącza do tytułowej, pełnej magii i cudów akademii, prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Klixa (zimna wojna [+see also:
film review
trailer
Q&A: Pawel Pawlikowski
film profile
]
'S Tomasz Cote). Odwiedzasz fantastyczne, a czasem przerażające światy baśni i historii oraz odkrywasz rodzinny sekret – prawie standardową fabułę.

Wyjście Macieja Kowalskiego Wcześniej zajmowałem się zupełnie innym gatunkiem, filmami gangsterskimi Jak zostałeś gangsterem? Prawdziwa historia [+see also:
trailer
film profile
]
I Jak zakochałam się w gangsterzeKtóre zyskały popularność także wśród lokalnej publiczności. Kawulski był także producentem thrillera 365 dni [+see also:
trailer
film profile
]
potroić; Pierwszy film był nominowany do Razzie Awards i stał się obiektem wielu żartów wśród fanów TikToka. Posiada także zasługi producenta Akademia Clixktóry napisał Krzysztof Goriczny I Agnieszka Krok.

Rekordowy film Kowalskiego nie był jedynym krajowym tytułem, który zdobył miejsce w cotygodniowej kasie; pierwsze wicemiss przypadło Kugel Mogil 5, który w weekend otwarcia miał 153 000 widzów. Warto dodać, że trzecia część tej komedii romantycznej pt. Kugel Mogil 3 [+see also:
trailer
film profile
]
, którego premiera odbyła się w 2019 r., był poprzednim filmem, który sprzedał ponad 2 miliony biletów. Druga wicemiss jest ulubienicą krytyków Scarbourne’a, zdobywca Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2023 (Zobacz Aktualności), który zadebiutował z 55 000 widzów. oprócz, Lis 2kontynuacja komedii z lat 90., zajęła siódme miejsce z 30 000 widzów (w sumie 264 000 od premiery 12 stycznia).

READ  Polski Festiwal trwa w New Britain z jedzeniem, przejażdżkami i mnóstwem zabawy

tak jak Akademia Clix Film nadal przyciąga widzów, a jego kontynuacja jest już gotowa do premiery w styczniu 2025 roku.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)