Economy

CII Chandigarh organizuje branżowy okrągły stół z polskim wysłannikiem w Indiach

Podczas Branżowego Okrągłego Stołu zorganizowanego przez CII Chandigarh z Ambasadorem RP w Indiach Adamem Burakowskim poruszano takie tematy jak fintech, cyberbezpieczeństwo czy smart cities.

Konfederacja Przemysłu Indyjskiego w Chandigarh zorganizowała we wtorek branżowy okrągły stół z ambasadorem RP w Indiach Adamem Burakowskim.

Polska ma silną 40-tysięczną diasporę indyjską, a wiele indyjskich firm już zainwestowało w tym kraju. Podobnie mamy polskie inwestycje w Indiach. Burakowski powiedział, że co tydzień między obydwoma krajami kursują trzy samoloty transportowe. Poprosił także przemysłowców o inwestowanie w Polsce i omówił takie tematy jak technologie finansowe, cyberbezpieczeństwo czy inteligentne miasta.

Witając ambasadora Manish Gupta, prezes CII Chandigarh, powiedział, że stowarzyszenie ma wieloletnie relacje z Polską. W 1998 roku Chartered Insurance Institute podpisał pierwsze porozumienie z Krajową Izbą Gospodarczą. Z polskimi firmami i delegacjami biznesowymi miałem do czynienia praktycznie co roku od 1996 roku do wybuchu pandemii.

Ambasador poprowadził również delegację na Uniwersytet w Pendżabie i spotkał się z wicekanclerzem Rajem Kumarem i innymi urzędnikami uniwersyteckimi.

Polska delegacja wyraziła duże zainteresowanie perspektywami polskich studentów ubiegających się o przyjęcie na różne kierunki na PU. Członkowie obu stron zidentyfikowali kilka kluczowych obszarów badań i nauczania oraz zbadali możliwości przyszłych programów wymiany między studentami i pracownikami uczelni w Polsce i na Uniwersytecie w Pendżabie.

Blisko

READ  Udział inwestorów w obrotach instrumentami finansowymi na GPW w I półroczu 2021 r.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment