Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chronologia polskich wód źródlanych

Chronologia polskich wód źródlanych

1794: Jabez Ricker wymienia ziemię ze społecznością Shakerów w Alfred, Maine, za ziemię w Bakerstown (dzisiejsza Polska). Tuż po przybyciu do obiektu podróżni, szukający miejsca na nocleg, pukają do ich drzwi i zaczyna się działalność gospody.

1797: Rodzina Rickerów zbudowała Wentworth Ricker Inn, później nazwany Mansion House, jako przystanek dyliżansów.

1809: Rodzi się Hiram Ricker, założyciel Polskiej Wody Źródlanej.

1834: Hiram przejmuje firmę od swojego ojca, Wentwortha.

1844: Hiram, cierpiący na niestrawność, został wyleczony poprzez obfite picie z fontanny na posiadłości. Chociaż zarówno wujek, jak i jego ojciec mieli podobne doświadczenia, Hiram jako pierwszy oświadczył, że źródło ma właściwości lecznicze.

1845: Hiram zaczął dzielić się wodą z sąsiadami i przyjaciółmi, rozlewając wodę mineralną do gąsiorów.

1859: Rodzina dokonała pierwszej komercyjnej sprzedaży, sprzedając polską wodę za pośrednictwem krewnego i innych agentów w Portland. 1860 dr Portland. Eliphalet Clark zaczął przepisywać swoim pacjentom polską wodę mineralną.

1869: Hiram przekazuje zarządzanie rodzinnym biznesem swojemu najstarszemu synowi, Edwardowi „EB” Rickerowi, który nadzoruje pierwszą poważną rozbudowę rezydencji i inne zmiany na Ricker Hill.

1875: Alvin Bolster „AB” Ricker dołącza do firmy. W przeszłości firma AB nadzorowała kuchnię i farmy i koncentrowała się na rosnących ogromnych potrzebach żywnościowych tego kurortu.

1876: Powstaje Dom Wiosenny w Polsce ze względu na popularność wody i zwiększone zapotrzebowanie na kabiny. Butelka Mojżesza powstała z okazji otwarcia nowego hotelu. Dwór służy jako hotel przez cały rok.

1881: Hiram Weston dołącza do rodzinnej firmy Ricker. Hiram skupił się na sprzedaży wody i pomógł zorganizować Biuro Promocji Maine (Maine Tourism Association) oraz Maine Automobile Association.

1893: zmarł Hiram Ricker, patriarcha polskiej wiosny. Polska Woda otrzymuje nagrodę za czystość na Światowej Wystawie Kolumbijskiej w Chicago – pierwsze duże międzynarodowe wyróżnienie

READ  Izraelski minister spraw zagranicznych odwiedza Polskę w celu przywrócenia więzi

1894: Pod koniec targów rodzina kupiła od państwa Maine State Building i przeniosła go na teren ośrodka.

1895: Rickerowie ponownie przeznaczyli Maine State Building na bibliotekę i galerię sztuki z okazji 100-lecia Polski i ich osadnictwa podczas Polskiej Wiosny. Najmłodsza córka Hirama i Janet, Nettie Ricker, nadzoruje galerię sztuki.

1896: Polska Wiosna staje się najstarszym kurortowym polem golfowym w Stanach Zjednoczonych. Oryginalne 9-dołkowe pole zostało zaprojektowane przez Arthura Fenna, który jest uważany za pierwszego urodzonego w Ameryce profesjonalisty i projektanta golfa.

1904: Woda Polska została wystawiona na Wystawie Zakupów Luizjany w St. Louis i otrzymała główną nagrodę „Najlepsze ze wszystkich wód na świecie”.

1907: Ukończono nowy dom rozlewniczy i źródlany. Harry C. Zaprojektowany przez Wilkinsona, jest uosobieniem higieny i nowoczesności, a także elegancji i kunsztu

1912: Otwarcie Kaplicy Wszystkich Dusz w Poland Spring Resort, przejściowego miejsca kultu.

1913: Otwarcie Ricard Inn (obecnie znanego jako President Inn).

1933: Po zniesieniu prohibicji właściciele sprzedali butelkę Mosesa destylarni w nadziei uzyskania nowych dochodów.

1936-7: Upadek biznesu, złe długi i problemy z sukcesją kierownictwa paraliżują firmy Rickera. Zreorganizowany Hiram Ricker & Sons przejmuje kontrolę nad kurortem i firmą wodociągową.

1946: Charles Ricker, ostatni członek rodziny Rickerów zaangażowany w Hiram Ricker & Sons, opuszcza zarząd.

1962: Saul Feldman kupuje Poland Spring Resort and Water. Ostatni, który jako jeden podmiot posiada pierwotną posiadłość o powierzchni 5000 akrów, ośrodek wypoczynkowy i wodę.

1963: Feldman buduje Maine Inn, aby zastąpić Mansion House, w którym brakowało prywatności i udogodnień potrzebnych do przyciągnięcia gości.

1966: Poland Spring Resort stał się największym ośrodkiem szkoleniowym dla kobiet w ramach programu Job Corps do czasu jego zamknięcia w 1969 roku. Do projektu wykorzystywane są wszystkie budynki kurortu.

1972: Mel Robbins, inwestor z Bostonu, rozpoczyna prowadzenie Poland Spring Resort, chociaż Feldman jest jego właścicielem.

READ  Rimac otwiera się w Japonii i Polsce

1973: Feldman sprzedaje Perrier Poland Spring Water Company.

1975: W nocy 3 lipca zapalił się pusty Dom Wiosenny w Polsce. Budynek od lat nieużywany, nieubezpieczony i nigdy nie odbudowany. Przyczyna pożaru nie jest znana.

1977: Perrier sprzedał Polską Firmę Wodociągów Źródlanych Paulowi den Heinowi, który zbudował nowy, większy i nowocześniejszy zakład w innej części posiadłości. Organizacja non-profit Poland Spring Preservation Society przejęła własność Maine State Building i All Souls Chapel i zaczyna nadzorować renowację dwóch historycznych budowli.

1978: Zrujnowane resztki dworu usunięto ze wzgórza, a stara zagroda Rickerów spłonęła w pożarze.

1980: Grupa Perrier (później przejęta przez to, co jest obecnie Nestlé Waters North America) ponownie przejmuje markę z Den Hain, mając nadzieję, że niegdyś dumna firma znów będzie rentowna.

1982: Mel Robbins i żona Cindy przechodzą z prowadzenia Poland Spring Resort na własność, kupując go od Feldmana.

1985: Poland Spring Water staje się wiodącą marką naturalnej wody źródlanej w Stanach Zjednoczonych.

1998: Rozpoczyna się renowacja zabytkowej rozlewni i źródliska.

2000: Poland Spring Water otwiera drugi zakład butelkowania w Hollis w stanie Maine.

2002: Otwarcie Parku Wiosennego w Polsce z całkowicie odrestaurowanym dawnym zakładem butelkowania i źródlaną oraz kilometrami szlaków rekreacyjnych.

2009: Polska Spring Water otwiera trzeci zakład rozlewniczy w Kingfield w stanie Maine.

2020: Marka Polska Wiosna obchodzi 175-lecie istnienia.

2021: One Rock Capital Partners, Metropoulos & Co. W połączeniu z Nestle Waters North America została przejęta, a firma została przemianowana na BlueTriton Brands.

Źródło: Polskie Towarzystwo Ochrony Wiosny, ekspozycja w Muzeum Butelek


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni

następny”