Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chrome OS testuje obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania

Chrome OS testuje obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania

Google testuje obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) w Chrome OS 101 Dev Channel, jak po raz pierwszy zauważył Kevin Tofel w O Chromebookach. Musisz włączyć flagę na chrome://flags #enable-variable-refresh-rate, aby uzyskać dostęp do funkcji, która według Google może być używana z „możliwymi ekranami”.

VRR pomaga zapobiegać rozrywaniu ekranu, synchronizując częstotliwość odświeżania ekranu z liczbą klatek na sekundę (FPS) tego, co jest wyświetlane na ekranie. Testowanie tej funkcji przez Google może wskazywać na płynniejszą rozgrywkę w systemie operacyjnym Chrome, co ma sens, jeśli weźmiemy pod uwagę Google właśnie ogłosił, że Steam „wkrótce” pojawi się w systemie operacyjnym Chrome. plotki o Pojawiły się trzy potencjalne Chromebooki przeznaczone do gier Również pływał, a możliwość została wzmocniona tylko przez nowy tag Chrome OS, który dodaje obsługę klawiatury RGB.

Ale z drugiej strony obsługa VRR może wskazywać na ulepszoną częstotliwość odświeżania dla przyszłych tabletów z Chrome OS. Jak zauważa mój kolega Dan Seifert w swojej recenzji Lenovo Chromebook Duet 5 i HP Chromebook X2 11Chrome OS jest obecnie bardzo trudny w użyciu w formie tabletu. Tablety z Chrome OS będą potrzebowały VRR, jeśli mają konkurować z takimi jak Samsung i Apple – Samsung Galaxy Tab S8 Czcionka ma częstotliwość odświeżania 120 Hz, podczas gdy plik . ma częstotliwość odświeżania 120 Hz iPad Pro jest wyposażony w obsługę ProMotion (co jest w zasadzie inną nazwą VRR), która sprawia, że ​​animacje przewijania są znacznie płynniejsze.

READ  Final Fantasy XVI opóźnione o prawie sześć miesięcy z powodu Covid-19