Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chrome OS Flex umożliwia korzystanie z Chromebooka na komputerach PC i Mac

Nie jest tajemnicą, że przynajmniej tutaj uważamy, że Chrome OS to świetny system operacyjny dla wielu użytkowników. Powody też są proste. Chrome OS jest szybki, lekki, bezpieczny, łatwy w użyciu i łatwy do wdrożenia w dużej liczbie. Dzięki aktualizacjom w tle, bezpiecznemu uruchamianiu i nastawieniu na przeglądarkę Chrome OS to system operacyjny zgodny ze sposobem, w jaki wielu z nas obecnie kalkuluje, i armią Chromebooków, na których jest on uruchomiony, co świadczy o tym, jak potężne jest to doświadczenie.

Reklamy

Ale Chrome OS ma podobne ograniczenia jak inne systemy operacyjne w nim Nie może działać na niczym innym niż Chromebook. Tak, Neverware ma CloudReady i od lat mówimy o tej usłudze jako realnym sposobie tchnięcia życia w stary komputer PC lub Macbook, ale… CloudReady to nie system operacyjny Chrome. Oznacza to, że jest to system operacyjny Chromium, a nie system operacyjny Chrome, Chromium kontra Chrome i nie ma na pokładzie znaku Asystenta Google. Nie zrozum mnie źle, CloudReady przez lata bardzo dobrze służył wielu organizacjom, ale zarówno zwykli użytkownicy, jak i IT chcieli więcej i okazuje się, że Przejęcie Neverware przez Google Właśnie teraz przynosi owoce.

Spotyka się Flex systemu operacyjnego Chrome

Dziś, Google ogłasza Chrome OS Flex, Nową wersję tego samego systemu operacyjnego Chrome, co na Chromebookach — na przykład CloudReady — można teraz zainstalować na szerokiej gamie laptopów z systemem Windows lub macOS. Dzięki Chrome OS Flex otrzymujesz ten sam system operacyjny Chrome, który działa na Chromebookach, tę samą zaktualizowaną wersję dla użytkowników Chromebooków, ten sam 4-tygodniowy cykl aktualizacji, tę samą przeglądarkę Chrome i taki sam dostęp do Asystenta Google, jaki mają użytkownicy Chromebooków.

READ  Nowy Ford Mustang 2023 zachowuje atmo V8 i manualną skrzynię biegów

Reklamy

Ponadto urządzenia z systemem Chrome OS Flex będą również mogły nimi zarządzać przy użyciu tej samej konfiguracji i licencji, co Chromebooki dla przedsiębiorstw i dla Szkół i Uczelni, bez żadnych różnic w procesie. Tak naprawdę jest to system operacyjny Chrome, który działa na urządzeniach innych niż Chromebooki, więc wszystkie korzyści płynące z wdrażania Chromebooków dla pracowników lub studentów mają zastosowanie tutaj, co jest bardzo mylące.

System operacyjny Chrome wszędzie

W rozmowie z Thomasem Riedelem, menedżerem produktu dla przedsiębiorstw i edukacji w zespole Chrome OS, podsumował cały ten wysiłek w bardzo prosty sposób. Pierwsze 100 wersji Chrome OS było przeznaczonych dla urządzeń Google (wszystkie Chromebooki muszą mieć pieczęć zatwierdzenia Google). Poniższe setki dotyczą również Chromebooków, laptopów z systemem Windows i Macbooków Google. Dni powiązania Chrome OS z Chromebookami dobiegają końca i jest to interesująca rzecz do rozważenia w przyszłości.

W tej chwili Chrome OS Flex nie będzie obsługiwał aplikacji na Androida, ale nie jest to wykluczone. W tej chwili Reidl i zespół Chrome OS koncentrują się na instalowaniu podstawowego środowiska Chrome OS na innych urządzeniach, a to oznacza, że ​​Chrome OS Flex będzie działał w tej samej wersji Chrome OS, co każdy Chromebook, dostarczając odpowiednią przeglądarkę Chrome i łączenie w pakiet w dostępie do Asystenta Google. Inne kontenery (Linux, Parallels, Android itp.) są przedmiotem dyskusji, ale nie są one ważne na tym etapie procesu.

Możesz spróbować teraz

zainteresowany? Teraz możesz wypróbować Chrome OS Flex. Kliknij ten link (goo.gle/ChromemOSFlex) Aby uzyskać instrukcje pobierania i proste instrukcje, jak wypróbować Chrome OS Flex na urządzeniu z systemem Windows lub Mac OS. Możesz po prostu zainstalować go na dysku USB i uruchomić stamtąd bez żadnych innych wymaganych kroków. Jeśli działa dobrze i uważasz, że może to być najlepsza opcja dla twojego starzejącego się urządzenia, jest prosty krok, który pozwoli ci całkowicie zainstalować Chrome OS Flex w bardziej trwały sposób. Jeśli jednak zdecydujesz, możesz po prostu uruchomić dysk USB tak długo, jak chcesz i korzystać z systemu operacyjnego w ten sposób, tak długo, jak to działa.

READ  Gracze Fortnite otrzymają darmową skórkę Chrome Punk, sprawdź, czy się kwalifikujesz

Google twierdzi, że Chrome OS Flex uruchomi się i pozostanie bezpłatny Każdy może spróbować i nie pobierze opłaty, chyba że zdecydujesz się z niej skorzystać w organizacji lub środowisku edukacyjnym, którymi chcesz zarządzać za pomocą konsoli administracyjnej Google. Jeśli nie byłeś jeszcze w tym trybie, ale rozważasz go z Chromebookami lub innymi laptopami z systemem Chrome OS Flex, możesz Rozpocznij bezpłatny okres próbny uaktualnienia Chrome Enterprise Nie tylko do korzystania z Chrome OS Flex na swoich urządzeniach, ale także do testowania poziomu zarządzania urządzeniami za pomocą konsoli administracyjnej Google.

Obecnie Chrome OS Flex będzie dostępny w wersji 100 i w kanale dla programistów. Jak wskazywaliśmy kilka razy wcześniej, oznacza to, że mogą występować błędy tu i tam, więc musisz o tym wiedzieć, jeśli zdecydujesz się przetestować to samodzielnie. Gdy Chrome OS Flex osiągnie stabilny kanał, nadal będzie nadążał za bieżącymi wersjami Chrome i Chrome OS.

Riedl mówi mi, że istnieje duża lista obsługiwanych urządzeń, które zostały przetestowane pod kątem prawidłowego działania Chrome OS Flex, ale Google aktywnie zachęca użytkowników do wypróbowania go również na nieprzetestowanych urządzeniach. Z opcją rozruchu USB jest niewielka przeszkoda w małych eksperymentach i istnieje duża szansa, że ​​Twój stary sprzęt będzie działał z Chrome OS Flex od razu po wyjęciu z pudełka. Należy jednak zauważyć, że do zarządzania przedsiębiorstwem zalecane są tylko oficjalnie obsługiwane urządzenia. Więc na co czekasz? Wypróbuj to! Jesteśmy pewni i wkrótce udostępnimy na stronie film o tym.