Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chris Dziadol donosi: treści Netflix i CEE

Chris Dziadol donosi: treści Netflix i CEE

Netflix daje mile widziany impuls dla sektora tworzenia treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wyruszywszy w całym regionie, aby oferować głównie amerykańskie filmy i seriale, stopniowo zaczęła lokalizować swoje usługi i dodawać lokalnie produkowane treści, częściowo w celu spełnienia nowych europejskich limitów, a następnie poszła dalej i zaczęła zamawiać lokalne produkcje, które przyciągnęły szerszą międzynarodową publiczność.

Wydaje się, że ta strategia się opłaca. W rzeczywistości, według nowych badań opublikowanych właśnie przez Ampere Analysis, Netflix jest obecnie głównym komisarzem ds. nowych europejskich treści tekstowych na całym kontynencie. W ubiegłym roku, pomimo negatywnego wpływu Covid-19 na sektor produkcyjny, zlecił on co najmniej 72 nowe programy telewizyjne, w porównaniu do 43 w 2019 roku. To prawie dwa razy więcej niż ARD i France TV, a około jednej trzeciej Więcej od ZDF i BBC.

W Europie Środkowo-Wschodniej Netflix jest szczególnie aktywny w Polsce. Pierwszym zleconym serialem telewizyjnym był 1983, w alternatywnej rzeczywistości w Polsce, w której komunizm nigdy nie upadł. Został wydany w listopadzie 2018 roku, a ostatnio zaprezentuje w pewnym momencie w tym roku jeszcze trzy serie – seksA Rogest 97 A Otwórz oczy (Otwórz oczy) wraz z serialem animowanym Kajko i Kokosz.

Ponadto Netflix po raz pierwszy pokaże nowe polskie filmy, m.in. Jak zakochałeś się w gangsterzeoraz nową ośmioodcinkową serię o mitologii słowiańskiej o nazwie Oś Mundi, 2021/20. Zleciła również wykonanie dwóch serii dramatów thrillerowych 365 Days, które były szeroko oglądane w serwisie Netflix na całym świecie.

W innych częściach regionu czeskie filmy stają się coraz częściej pojawiającym się elementem serwisu Netflix. Co więcej, serial kryminalny o nazwie Świat pod twoją głową رأسWyprodukowany przez Ceska Televize (CT), TV Joj i Bionaut okazał się wielkim hitem i może utorować drogę do kolejnych czeskich produkcji.
Coraz częściej do produkcji treści dla Netflixa wykorzystuje się także obiekty w Europie Środkowo-Wschodniej. Na przykład na Węgrzech Mafilm Studios produkuje niemiecki serial Tera wizja.

Więcej informacji o Krzysztofie Dziadolu na stronie https://www.chrisdziadul.com

READ  Białoruś ogłasza bezwizowy wjazd dla Polaków