Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny zgłaszają 34 nowe przypadki COVID-19 wśród personelu związanego z igrzyskami

Komitet organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie poinformował w niedzielę, że 34 nowe infekcje COVID-19 zostały wykryte wśród personelu związanego z olimpiadą, w tym również z Polski, która ma nadzieję na medal w short tracku, Natalii Maliszewskiej.

Spośród nich 13 było sportowcami lub przedstawicielami zespołu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu po przybyciu na lotnisko w sobotę.

Spośród wszystkich infekcji 23 znalazło się wśród nowo przybyłych na lotnisko, a 11 to osoby już znajdujące się w bańce „zamkniętej pętli”, która oddziela personel imprezy od społeczeństwa, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji.

Pętla umożliwia uczestnikom Igrzysk swobodne poruszanie się między miejscami noclegowymi a obiektami olimpijskimi oficjalnym transportem, ale nie wolno im swobodnie poruszać się po mieście. Wszyscy interesariusze Igrzysk, w tym media i personel, są również codziennie testowani.

Maliszewska jest ósmym polskim sportowcem, który uzyskał pozytywny wynik testu i znalazł się w izolacji – poinformował w niedzielę PKOl. W odosobnieniu dołącza do zarażonych kolegów speedskaterów Natalii Czerwonki, Magdaleny Czyszczon i Marka Kani.

Jacobs mówi, że prowadził czysty wyścig, aby zdobyć szokujące złoto olimpijskie

Z biegami na 500 m, które mają się rozpocząć w sobotę, Maliszewska walczy o rywalizację z czasem. Sportowcy, u których wynik testu jest pozytywny i nie wykazują objawów, zostaną zwolnieni z izolacji tylko wtedy, gdy wykonają dwa negatywne testy w odstępie 24 godzin.

Australia ogłosiła w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 wśród członków swojego zespołu, ale nie powiedziała, czy jest to sportowiec, czy sztab trenerski.

Szef zespołu Geoff Lipshut powiedział, że pozytywny test był niepokojący, ale jak dotąd był to tylko jeden przypadek, a zarażona osoba nie miała bliskiego kontaktu z innymi członkami zespołu, co spowodowałoby, że inni zostaliby poddani kwarantannie.

„Nie ma niepokoju ani stresu w związku z tą nieoczekiwaną sytuacją i wszyscy są przygotowani” – powiedział Lipshut dziennikarzom.

READ  Prezydent Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie wśród bojkotu USA

Organizatorzy Igrzysk w Pekinie ostrzegli o większej liczbie przypadków w nadchodzących dniach, ponieważ chińska stolica wprowadza rygorystyczne środki, ograniczając ruch i kontakt każdego uczestnika Igrzysk z lokalną ludnością.

W przeciwieństwie do wielu krajów, które chcą żyć z COVID-19, Chiny odizolowały się z polityką zerowej tolerancji, odwołując prawie wszystkie loty międzynarodowe. Sportowcy olimpijscy i inni muszą lecieć bezpośrednio do miasta lotami czarterowymi.