Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny zamykają 4-milionowe miasto po wykryciu sześciu przypadków Covid-19 | Chiny

Chiny zamknęły 4-milionowe miasto, aby powstrzymać lokalny wybuch koronawirusa, a mieszkańcom zalecono, aby nie opuszczali swoich domów z wyjątkiem sytuacji awaryjnych.

Pekin nałożył ścisłą kontrolę graniczną w ciągu kilku tygodni od pierwszego wykrycia Covid-19 w Chinach pod koniec 2019 r., znacznie spowalniając liczbę przypadków i umożliwiając ożywienie gospodarki.

Podczas gdy reszta świata otwiera się i próbuje znaleźć sposób na życie z wirusem, Chiny utrzymują podejście zerowe covid Obejmowało to surowe lokalne blokady, które zostały nałożone w niewielkiej liczbie przypadków.

Wtorkowe ograniczenia pojawiły się, gdy Chiny zgłosiły 29 nowych lokalnych infekcji – w tym sześć w Lanzhou, stolicy północno-zachodniej prowincji Gansu.

Władze poinformowały w oświadczeniu, że mieszkańcy Lanzhou zostaną poproszeni o pozostanie w domu. Urzędnicy powiedzieli, że „wjazd i wyjazd mieszkańców” będzie ściśle kontrolowany i ograniczony do podstawowych dostaw lub leczenia.

Usługi autobusowe i taksówkowe zostały już zawieszone w mieście, a państwowe media poinformowały we wtorek, że stacja Lanzhou zawiesiła ponad 70 pociągów, w tym główne trasy do głównych miast, takich jak Pekin i Xi’an.

Chiny: liczba nowych przypadków koronawirusa dziennie

Loty do Lanzhou również zostały odwołane, a przedstawiciel Southern Airlines powiedział AFP, że wszystkie loty z lotniska Daxing w Pekinie do Lanzhou zostały odwołane ze względu na środki bezpieczeństwa publicznego, bez wyznaczania daty ich wznowienia.

Ostatnia epidemia w Chinach została powiązana z wariantem delta, a ostatnia epidemia osiągnęła 198 od 17 października.

Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegli, że w nadchodzących dniach może pojawić się więcej infekcji, gdy testy zostaną podjęte w celu zwalczania epidemii, która została powiązana z grupą lokalnych turystów, którzy podróżowali z Szanghaju do kilku innych prowincji.

Rygorystyczne nakazy pozostania w domu zostały już nałożone na dziesiątki tysięcy ludzi w północnych Chinach.

W Pekinie – który zgłosił trzy nowe przypadki we wtorek – dostęp do atrakcji turystycznych został ograniczony, a mieszkańcom zalecono, aby nie opuszczali miasta, chyba że jest to konieczne.

READ  Najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa: członek JCVI twierdzi, że dostarczenie drugiej dawki AstraZeneca do przodu o cztery tygodnie „ma sens”

Około 23 000 mieszkańców kompleksu mieszkalnego w dzielnicy Changping zostało zmuszonych do pozostania w domu po tym, jak w ostatnich dniach wykryto tam dziewięć przypadków, podał Beijing News.

Społeczność madżonga i szachy zostały zamknięte, a mieszkańcom powiedziano, aby ograniczali duże zgromadzenia tam, gdzie to możliwe. W niedzielę organizatorzy bezterminowo przełożyli maraton, w którym oczekiwano 30 000 biegaczy.

W 11 województwach trwają masowe testy, a władze zawiesiły kilka międzywojewódzkich grup wycieczkowych.

Chociaż liczba przypadków w kraju jest bardzo niska w porównaniu z innymi krajami na świecie, władze są zdeterminowane, aby stłumić ostatni wybuch Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które są oddalone o nieco ponad 100 dni.

Ci, którzy nie kontrolują Covida, są często zwalniani z urzędu lub karani. We wtorek oficjalna agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​sekretarz partii Ejin Banner w regionie północnej Mongolii Wewnętrznej został zwolniony „z powodu słabych wyników i wdrażania w zapobieganiu i kontroli epidemii”.

Media państwowe podały, że sześciu innych urzędników zostało ukaranych za „powolną reakcję” na ostatnią eskalację, a zastępca dyrektora miejscowej policji został usunięty ze stanowiska.

Wicedyrektor miejskiego biura bezpieczeństwa publicznego powiedział w niedzielę, że pekińska policja wszczęła trzy śledztwa w sprawie rzekomych naruszeń bezpieczeństwa COVID.