Chiny z powodzeniem przeprowadziły gorący test nowego silnika, który pomoże zasilić rakietę nowej generacji zdolną wystrzelić astronautów na Księżyc.
„Długodystansowe i wielokrotne testy zapłonowe silnika zostały pomyślnie zakończone, co wskazuje, że jest on gotowy do wejścia w kolejną fazę rozwoju prototypu” – poinformowały media państwowe. Xinhua zgłosił w tym miesiącu (Otwiera się w nowej karcie).
W teście zbadano kluczowe technologie, komponenty i osiągi silnika, niezawodność układu zapłonowego i system diagnostyki usterek w czasie rzeczywistym, Według urzędników (Otwiera się w nowej karcie) Wraz z China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC), głównym państwowym wykonawcą lotniczym w kraju, opracowującym silnik rakietowy na ciekły tlen i ciekły wodór.
Związane z: Najnowsze wiadomości o chińskim programie kosmicznym
Chiny uwolniły przestrzeń białe papiery Na początku tego roku nakreślono główne zadania na najbliższe pięć lat (2021-2025), które obejmowały język wskazujący, że pierwsze uruchomienie Nowy pojazd startowy załogi przed końcem okresu.
Pierwszą testowaną wersją będzie pocisk dwustopniowy zdolny do wysłania pocisku Statek kosmiczny nowej generacji do Chin Stacja kosmiczna Tiangong.
Większa, trzystopniowa wersja – która będzie zawierać nowy silnik – będzie w stanie wysłać na Księżyc większą wersję następnej generacji statku kosmicznego, prawdopodobnie przed końcem dekady.
Śledź nas na Twitterze Umieść tweeta (Otwiera się w nowej karcie) lub na Facebook (Otwiera się w nowej karcie).
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Osiris Rex: NASA czeka na ognisty powrót próbek asteroidy Bennu
Dwutlenek węgla na powierzchni Europy może wskazywać na pewne możliwe oznaki życia. Nagrywać
Richard Branson opowiada o nowym Sojuszu na rzecz Zmian Klimatu i swoich planach powrotu w przestrzeń kosmiczną