Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny szacują, że w ciągu 20 dni Covidem zaraziło się 250 milionów ludzi

Chiny szacują, że w ciągu 20 dni Covidem zaraziło się 250 milionów ludzi

Chińscy urzędnicy szacują, że około 250 milionów ludzi, czyli 18 procent populacji, zaraziło się Covid-19 w pierwszych 20 dniach grudnia, gdy Pekin nagle poluzował ograniczenia, które powstrzymywały chorobę przez prawie trzy lata.

Szacunki – w tym 37 milionów ludzi, czyli 2,6 procent populacji, zostało zarażonych tylko we wtorek – zostały ujawnione przez Sun Yang, zastępcę dyrektora Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom na odprawie zdrowotnej w środę, dwie osoby zaznajomione z sprawa powiedziane. z tym zagadnieniem.

Jedna stawka powiedziała Koronawirus chorobaOsoby poinformowane o spotkaniu powiedziały, że rozprzestrzenianie się wirusa w kraju wciąż rośnie i oszacowano, że ponad połowa populacji w Pekinie i Syczuanie została już zarażona.

Eksplozja liczby przypadków nastąpiła po decyzji Pekinu w tym miesiącu o rezygnacji z polityki dotyczącej koronawirusa, która powstrzymywała wirusa poprzez masowe testy, obowiązkowe kwarantanny i surowe blokady.

Dane firmy Sun, które zostały przedstawione na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, są sprzeczne z danymi Narodowej Komisji Zdrowia, która zgłosiła 62 592 przypadków objawów COVID-19 w tym samym okresie. W zeszłym tygodniu Chiny Przestałem próbować obliczyć całkowitą liczbę infekcji po tym, jak władze ograniczyły testy na covid.

Brak oficjalnych opublikowanych informacji skłonił Waszyngton i Światową Organizację Zdrowia do naciskania na Pekin, aby był bardziej przejrzysty w kwestii liczby przypadków, ciężkości choroby, danych dotyczących hospitalizacji i innych statystyk zdrowotnych, które zostały szeroko udostępnione przez inne kraje.

w ChinyW stolicy i innych miastach fala infekcji Covid przetoczyła się przez szpitale, wraz z napływem starszych i obłożnie chorych pacjentów opuszczających izby przyjęć i oddziały intensywnej terapii z niewielką liczbą wolnych łóżek.

Jednak kraj ten zaczął rzucać politykę zerowego COVID-19 w miarę wzrostu liczby ofiar medycznych. Dyrektor naczelny Hongkongu, John Lee, ogłosił w sobotę, że długo oczekiwane, wolne od kwarantanny podróże między miastem a Chinami kontynentalnymi zostaną wznowione w połowie stycznia.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska w skrócie: co wiemy w 262 dniu inwazji | wiadomości ze świata

„Rząd centralny zgodził się na stopniowe i uporządkowane ponowne otwieranie granic” – powiedział Li dziennikarzom po powrocie z czterodniowej podróży do Pekinu, gdzie spotkał się z prezydentem Xi Jinpingiem.

Oficjalne konto NHC dotyczące środowego wydarzenia zawierało niewiele szczegółów na temat tego, o czym dyskutowali najwyżsi urzędnicy służby zdrowia w kraju.

Ale Ma Xiaowei, dyrektor NHC, zażądał, aby szpitale na spotkaniu uporządkowały przepełnione izby przyjęć i przeniosły pacjentów na oddziały szpitalne, powiedziała jedna z osób uczestniczących w wydarzeniu. Zaapelował również do średnich i dużych szpitali o przyjmowanie większej liczby pacjentów z ciężkimi objawami, a także zaapelował do obiecanych organizatorów, aby nie pociągali ich do odpowiedzialności za wysoką śmiertelność.

Tymczasem szacunki 250 milionów przypadków wzbudziły więcej wątpliwości co do dokładności oficjalnych statystyk Covid i sposobu, w jaki władze radzą sobie ze zgonami z powodu tej choroby.

NHC zgłosiło w sobotę 4103 nowych lokalnych przypadków z poprzedniego dnia, bez zgonów związanych z Covidem przez drugi dzień z rzędu. Z kolei Hongkong odnotował 20 460 nowych lokalnych przypadków w sobotę w ciągu ostatnich 24 godzin.

Chiny oficjalnie zgłosiły tylko osiem zgonów od 1 grudnia. Najwyżsi urzędnicy służby zdrowia powiedzieli w tym tygodniu, że zostali zarażeni wąska definicja Co stanowi śmierć Covid, w ruchu, który obniżył ogólną liczbę ofiar śmiertelnych.

Jednak krematoria w stolicy Chin z trudem radzą sobie z falą zwłok, aw szpitalach piętrzą się stosy zwłok. Odwiedź Financial Times w ostatnich dniach.

Kilka modeli, w tym jeden częściowo finansowany przez chińskie CDC, przewidywało, że kraj może Cierpią nawet milion zgonów z powodu Covid podczas jego ponownego otwarcia.

NHC poinformowało w niedzielę, że nie będzie już publikować codziennych zliczeń przypadków, a CDC dostarczy „istotnych informacji epidemiologicznych”. Nie określono, jak często CDC będzie publikować dane.

Narodowa Komisja Zdrowia nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

READ  Tajwański kandydat na prezydenta budzi obawy USA dotyczące napięć w Chinach

Dodatkowe raporty Chan Huh w Hong Kongu