Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny proszą ludzi o zaopatrzenie się w żywność, ponieważ zacieśniają kontrolę nad Covid-19

Chiny ostrzegły rodziny, aby nie gromadziły zapasów żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby w nagłych wypadkach, ponieważ urzędnicy radykalnie zaostrzyli ograniczenia, aby kontrolować niewielką epidemię Covid-19.

Pekin jest naprawdę trudny”.zero covid„Polityka staje się coraz bardziej rygorystyczna, ponieważ liczba przypadków koronawirusa w kraju rośnie pomimo ukierunkowanych blokad. W poniedziałek władze zgłosiły 54 nowe przypadki przeniesione lokalnie.

Chińskie Ministerstwo Handlu nie cytowało covid szerzenie Lub potencjalne zamknięcia jako powód, dla którego ludzie gromadzą więcej zapasów. Ale ministerstwo wezwało władze odpowiedzialne za strefy wykluczenia do szybkiego rozpowszechniania informacji o tym, gdzie i jak ludzie mogą uzyskać artykuły pierwszej potrzeby.

Ceny żywności w Chinach są niestabilne i tradycyjnie rosną wraz ze zbliżaniem się zimy. Ceny warzyw wzrosły w ostatnich tygodniach z powodu ulewnych deszczy i powodzi.

Dziennik Ekonomiczny, kontrolowany przez Komitet Centralny Komunistycznej Partii Chin, wezwał czytelników, aby nie przerażali się radami ministerstwa, ale zauważył również, że wiele rodzin utknęło w więzieniach Covid bez odpowiednich zapasów ryżu i warzyw.

W Pekinie urzędnicy zaapelowali, aby osoby podróżujące lub wyjeżdżające w podróż służbową nie wracały, a wyjazdy są ograniczone. Urzędnicy służby cywilnej i pracownicy przedsiębiorstw państwowych zazwyczaj nie mogą podróżować w czasie wybuchu epidemii.

Podczas gdy Pekin zgłosił tylko 31 nowych infekcji od połowy października, władze zamknęły niektóre kina i inne miejsca rozrywki, jednocześnie izolując duże obszary mieszkalne.

Najnowszy w Chinach COVID-19 Epidemia rozprzestrzeniła się również na Szanghaj, gdzie władze zamknęły Disneyland. W niedzielę wieczorem ponad 30 000 biesiadników, którzy demonstrowali z Myszką Miki i oglądali fajerwerki w parku, zostało zamkniętych z powodu masowych testów przeprowadzanych przez pracowników służby zdrowia w kombinezonach ochronnych. Disney został zamknięty po tym, jak osoba, która była w parku, uzyskała wynik pozytywny.

Surowe chińskie przepisy pomogły stłumić epidemię koronawirusa, która według międzynarodowych standardów jest niewielka, i zmniejszyła liczbę zgonów z powodu epidemii. Ale zaczynają się pojawiać trwające wyłączenia i inne ograniczenia obciążenie dla wzrostu gospodarczego, zwłaszcza odkąd latem w Chinach zakorzenił się wysoce zaraźliwy wariant delta.

READ  „Ta ziemia jest nasza”: łańcuch dostaw Nestlé powiązany ze spornymi ziemiami tubylczymi | przemysł mięsny

Zhong Nanshan, wiodący chiński ekspert ds. koronawirusa i doradca rządowy, powiedział mediom państwowym, że podejście „zero-Covid” było „stosunkowo tanie”.

„Ta polityka będzie trwać stosunkowo długo i będzie zależeć od tego, jak reszta świata kontroluje epidemię” – powiedział Chung.

Niektórzy komentatorzy nie zgadzali się z Weibo, chińskim odpowiednikiem Twittera. „To może być niski koszt dla rządu, ale co z opinią publiczną?” zapytał jeden użytkownik.

Liczba osób aresztowanych w doraźnej kwarantannie wzrosła, ponieważ urzędnicy rozszerzają przymusową izolację o potencjalne kontakty osób, u których wynik testu był pozytywny.

Gabriel Corsetti, emigrant z Pekinu, powiedział, że został umieszczony w domowej kwarantannie na 11 dni z czujnikiem przymocowanym do jego drzwi po krótkim wejściu do hotelu i poproszeniu o pomoc w recepcji. Hotel odwiedziła również osoba zarażona wirusem Covid.

„Powiedziałem im, że po prostu… [inside the hotel] Kilka minut — powiedział. — Nie jestem sam. W moim biurze liczącym mniej niż 20 osób mam obecnie kilku kolegów na kwarantannie”.

Inna osoba w Pekinie powiedziała, że ​​całe jej mieszkanie zostało poddane kwarantannie, ponieważ mieszkał tam bliski kontakt zarażonej osoby.

Władze zatrzymały również 26 osób w pekińskiej dzielnicy Changping, gdzie epidemia koncentruje się w stolicy, za złamanie zasad Covid-19 od połowy października.

Brutalna polityka miała dalekosiężny wpływ na interakcje Chin ze światem zewnętrznym, od międzynarodowych szczytów po ligi sportowe.

Prezydent Xi Jinping nie podróżował poza Chiny od stycznia 2020 r. i wysłał pisemny adres na adres: Szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow zamiast przybyć osobiście.

Lu Xiang, ekspert ds. polityki zagranicznej z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie, powiedział, że COVID był „jedynym powodem”, dla którego Xi pominął COP26, a także szczyt przywódców G20, który odbył się w ostatni weekend w Rzymie.

READ  Incydent w Wisconsin: samochód „wjeżdża na świąteczną paradę Waukesha”, raporty

— Kiedy naczelny dowódca podróżuje, podróżuje z setkami ludzi — powiedział Lu. „Trzeba go zachować [Xi] A inni wysocy rangą urzędnicy są bezpieczni.

Dodatkowe raporty autorstwa Xining Liu