Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny oskarżają USA o „nadużywanie władzy państwowej” po tym, jak TikTok zakazał agencji rządowych | wiadomości ze świata

Kanada ogłosiła w poniedziałek, że dołączy do Stanów Zjednoczonych w zakazie TikTok na wszystkich urządzeniach mobilnych wydanych przez rząd.

przez Rimol Pla, reporter wiadomości @ćwierkać


Wtorek 28 lutego 2023 22:28, Wielka Brytania

Chiny potępiły Stany Zjednoczone za zakaz TikTok, mówiąc, że „nadużywa władzy państwowej”.

Kongres i ponad połowa stanów USA wprowadziła zakaz TIK Tok z urządzeń mobilnych wydanych przez rząd, w związku z obawami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa.

TikTok jest używany przez dwie trzecie amerykańskich nastolatków, ale Waszyngton obawia się, że Chiny mogą wykorzystać swoje uprawnienia prawne i regulacyjne do pozyskiwania prywatnych danych użytkowników lub rozpowszechniania dezinformacji lub narracji w imieniu Chin.

Rzecznik chińskiego MSZ Mao Ning powiedział, że rząd USA „nadmiernie rozszerza koncepcję bezpieczeństwa narodowego i nadużywa władzy państwowej do tłumienia przedsiębiorstw innych krajów”.

Odnosząc się do obaw Waszyngtonu, Ning powiedział: „Jak bardzo Stany Zjednoczone, największe supermocarstwo świata, mogą tak bardzo bać się ulubionej przez młodzież aplikacji?”

TikTok to jedna z wielu kwestii przyczyniających się do wzrostu napięć między obydwoma krajami.

handel, Chipy komputerowe, które rzekomo kradną dane techniczne, tzw bezpieczeństwa narodowego Tajwanui pojawił się podejrzany Chiński balon szpiegowski zestrzelonych nad Stanami Zjednoczonymi na początku tego miesiąca, stosunki między nimi uległy pogorszeniu.

Kanada zakazała aplikacji we wszystkich swoich agencjach rządowych w poniedziałek, tak jak to zrobiła Komisja Europejska Tydzień temu – jako środek ostrożności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.


zdjęcie:
Aplikacja jest obecnie zakazana na telefonach komórkowych rządu kanadyjskiego. Fot: AP

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział: „Podejrzewam, że gdy rząd podejmie ważny krok, aby powiedzieć wszystkim pracownikom federalnym, że nie mogą już używać TikTok na swoich telefonach służbowych, wielu Kanadyjczyków, od firm po osoby prywatne, będzie myślało o bezpieczeństwie swoich prywatnych danych i być może podejmowania decyzji”.

Tymczasem Chiny od dawna nakładają zakazy na wiele zagranicznych platform mediów społecznościowych i aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak YouTube, Twitter, Facebook i Instagram.

TikTok zakwestionował zakazy, twierdząc, że nie miał szansy walczyć, podczas gdy rządy odcinały się od platformy kochanej przez miliony.

READ  Virginia usuwa posąg Roberta E. Lee ze stolicy stanu Richmond | Wirginia