Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny odrzucają raport amerykańskiego wywiadu na temat pochodzenia Covid, nazywając go „politycznym i fałszywym” | Korona wirus

Pekin skrytykował amerykański wywiad dotyczący pochodzenia pandemii Covid-19, nazywając ją „polityczną i fałszywą”, jednocześnie wzywając Waszyngton do zaprzestania ofensywy. Chiny.

Odpowiedź chińskiego MSZ przyszła w niedzielę, kilka dni po zwolnieniu Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego A Pełniejsza kopia jego wyników Z 90-dniowego przeglądu zleconego przez prezydenta Joe Bidena.

Gazeta podała, że ​​agencje wywiadowcze poradzą sobie bez nowych informacji Nie jestem w stanie wydać lepszego osądu czy wirus pojawił się w wyniku przeniesienia wirusa ze zwierzęcia na człowieka lub wycieku laboratoryjnego.

Dodała, że ​​współpraca Chin może być konieczna do osiągnięcia ostatecznej oceny aktywów, choć podkreśliła, że ​​Pekin nadal „utrudnia globalne śledztwo”.

ten teoria wycieku laboratoryjnego Mówi, że wirus rozprzestrzenił się z ośrodka badawczego w Wuhan, mieście, w którym po raz pierwszy zgłoszono infekcję. Teoria ta nie jest poparta dowodami i była wielokrotnie odrzucana przez Chiny.

W niedzielnym oświadczeniu rzecznik MSZ Wang Wenbin powiedział, że Chiny wyraziły zdecydowany sprzeciw wobec wstępnych ustaleń opublikowanych w brytyjskiej gazecie The Guardian. Raport podsumowujący w sierpniu.

„Bez względu na to, ile razy ten raport został opublikowany i ile kopii zostało wynalezionych, nie może zmienić charakteru tego, że jest całkowicie polityczny i błędny” – powiedział Wang.

Dodał, że fakt, iż agencje wywiadowcze wykorzystywały swoje wysiłki w celu ustalenia pochodzenia, był „twardym dowodem” upolitycznienia i wezwał USA do „przestania atakowania i oczerniania Chin”.

Pekin był pod presją Rozważ nowe zapytanie u źródła pandemii po przełożonej i mocno upolitycznionej wizycie zespołu międzynarodowych ekspertów WHO, którzy nie zdołali wydedukować, w jaki sposób wirus wybuchł po raz pierwszy.

Jednak chińscy urzędnicy stawiali opór, często twierdząc, że wezwania do większej ilości informacji były motywowane polityką.

W sierpniu Biden powiedział, że Chiny ukrywają ważne informacje o pochodzeniu Covid-19, dodając, że chińscy urzędnicy pracowali nad zablokowaniem dostępu do międzynarodowych śledczych.

READ  Starszy pracownik czołowej katarskiej akademii sportowej opublikował antygejowskie wideo

Chociaż przegląd Bidena został uruchomiony, gdy teoria wycieku z laboratorium zyskała na popularności, raport wskazuje, że większość agencji uważa, że ​​wirus nie był genetycznie zmodyfikowany.