Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny budują konstelację satelitów do eksploracji kosmosu

Chiny budują konstelację satelitów do eksploracji kosmosu

Chiny planują zbudować konstelację satelitów, aby zapewnić komunikację, nawigację i możliwości teledetekcji w celu eksploracji głębokiego kosmosu. — poinformował Xinhua.

Według Wu Yanhua, głównego projektanta chińskiego projektu Deep Space Exploration Project, satelity przekaźnikowe, zwane Kuiqiao lub Magpie Bridge, zostaną zbudowane w trzech etapach, a pilot ma zostać zbudowany do 2030 r.

Oczekuje się, że pilot wesprze chińską misję eksploracji Księżyca i budowę Międzynarodowej Stacji Badawczej Księżyca (ILRS).

Do 2040 r. zostanie zbudowana podstawowa sieć satelitarna zapewniająca lokalną nawigację.

Przemawiając na Pierwszej Międzynarodowej Konferencji Eksploracji Kosmosu, Wu powiedział, że ma również zapewnić wsparcie dla załogowych misji na Księżyc i umożliwić eksplorację kosmosu planet takich jak Mars i Wenus.

Według Wu, większa wersja konstelacji satelitów ma powstać około 2050 roku.

Będzie świadczyć usługi w zakresie badania planet olbrzymów, wraz z Marsem i Wenus, a także granic naszego Układu Słonecznego.

Budowa konstelacji rozpocznie się po wystrzeleniu w 2024 roku satelity, który będzie transmitował komunikację między niewidoczną stroną Księżyca a Ziemią.

Satelita ma wspierać chińskie bezzałogowe misje księżycowe w ciągu najbliższych 10 lat.

Mniej więcej w tym samym czasie Chiny planują wystrzelenie misji Chang’e 6, której zadaniem będzie zebranie próbek z niewidocznej strony Księżyca.

Pekin ma również misje Chang’e 7 i Chang’e 8 do 2028 r., aby pomóc w dalszej eksploracji Księżyca i ma na celu wylądowanie tam ludzi do 2030 r.

READ  Ten obszar Newcastle 25 lat temu był pustą przestrzenią po raz pierwszy od pokoleń