Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiński reżim mówi, że zwolennicy niepodległości Tajwanu zostaną wciągnięci na czarną listę | Tajwan

Chiny oświadczyły, że pociągną do odpowiedzialności karnej za życie tych, którzy popierają „niepodległość Tajwanu”, wywołując gniew i drwiny z wyspy w czasie narastającego napięcia między dwoma sąsiadami.

po raz pierwszy, Chiny Przedstawił karę, jaka czeka ludzi, którzy, jak się uważa, popierają niepodległość Tajwanu – wśród nich są najwyżsi urzędnicy samorządowej wyspy.

Chiny nie wykluczają użycia siły w celu przejęcia kontroli nad Tajwanem, mimo że wyspa działa jako niezależne państwo, a rząd zobowiązał się bronić jej wolności i demokracji.

Chińskie Biuro ds. Tajwanu nazwało premiera wyspy Su Tsing-changa, przewodniczącego parlamentu Yu Se-kuna i ministra spraw zagranicznych Josepha Wu „mocnymi zwolennikami niepodległości Tajwanu”, oświadczając po raz pierwszy, że sporządziło listę tych, którzy należą do tej kategorii.

Rzeczniczka Zhou Fenglian powiedziała w piątek, że Chiny nałożą sankcje na osoby z listy, nie zezwalając im na wjazd na kontynent oraz do specjalnych regionów administracyjnych Hongkongu i Makau. Osoby znajdujące się na czarnej liście nie będą mogły współpracować z podmiotami lub osobami z kontynentu, a ich firmy lub podmioty, które je finansują, nie będą mogły korzystać z kontynentu.

Tajwańska Rada do Spraw Kontynentalnych oskarżyła Chiny, mówiąc, że Tajwan jest demokratycznym społeczeństwem rządzonym przez prawo, a nie przez Pekin.

„Nie akceptujemy zastraszania i gróźb ze strony autorytarnego i autorytarnego regionu”, powiedziała rada, dodając, że konieczne będzie podjęcie „niezbędnych środków zaradczych w celu ochrony bezpieczeństwa i dobrobytu ludzi”.

W sobotnim tweecie na Twitterze Wu napisał: „Otrzymałem niezliczone wiadomości z gratulacjami po tym, jak zdałem sobie sprawę, że zostałem wpisany na czarną listę i zostałem objęty sankcjami dożywotnimi przez #CCP”, odnosząc się do Komunistycznej Partii Chin.

„Wielu jest zazdrosnych o brak uznania; niektórzy pytają, gdzie mogą się o to ubiegać. Aby zasłużyć na ten rzadki zaszczyt, będę nadal walczyć o wolność i demokrację #Tajwanu”.

READ  Tajwan z zadowoleniem przyjmuje wsparcie kluczowych sojuszników po tym, jak porozumienie Aukus rozgniewało Chiny | Tajwan

Chiny twierdzą, że prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen jest separatystą nastawionym na ogłoszenie formalnej niepodległości. Tsai mówi, że Tajwan jest już niepodległym krajem zwanym Republiką Chińską.