Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiński łazik bada coś, co wygląda na obiekt w kształcie sześcianu na Księżycu

Chiński łazik bada coś, co wygląda na obiekt w kształcie sześcianu na Księżycu

Teraz jest księżyc w kształcie sześcianu! Przynajmniej tak to wygląda na podstawie kilku ciekawych zdjęć z chińskiego łazika księżycowego Yutu-2, Wydany przez krajową agencję kosmiczną w tym tygodniu.

Zdjęcia pokazują coś na uboczu, co wygląda jak idealny sześcian, a Chiny twierdzą, że łazik jedzie to sprawdzić.

Warto zwrócić uwagę na pewne zastrzeżenia dotyczące obrazu, zauważony wczoraj Andrew Jones, dziennikarz kosmiczny, który opisał formację jako „kształt sześcianu”. Po pierwsze, obiekt znajduje się zaledwie kilka pikseli na obrazie, co oznacza, że ​​z łatwością może być rodzajem złudzenia optycznego, które z bliska byłoby rozczarowaniem.

W przeszłości Chiny walczyły o komunikację naukową wokół Księżyca. W 2019 roku Yutu-2 „odkrył” substancję „żelakopodobną”„Na księżycu, ale po bliższym zbadaniu go” Okazuje się, że jest, cóż, skałami. Pochwalił także odkrycie „odłamka” na powierzchni księżyca na początku tego roku, ale okazuje się, że było to Po prostu bądź kolejną interesującą skałą. Czy wspomnieliśmy, że na Księżycu nie ma nic poza skałami?

Jones ze swojej strony radzi sobie z oczekiwaniami.

„Cóż, to nie jest obelisk ani kosmici, ale zdecydowanie warto to sprawdzić” — Jones Tweetuj do obserwowania.

Idea obcych artefaktów na Księżycu jest głęboko zakorzeniona w kulturze popularnej — pamiętaj ta scena W „2001: Odyseja kosmiczna”? – Ale nie trzeba dodawać, że właściwie żadnego z nich nie znaleziono.

Pokazany sześcian znajduje się w kraterze wulkanu Von Karmann, a chiński program kosmiczny nazwał go „Tajemniczym Domem”.

Yutu-2 spędzi dwa lub trzy dni księżycowe w podróży, aby sprawdzić sześcian; dni księżycowe Około 50 minut dłużej niż dni słoneczne Na ziemi.

Jones spekulować, że Obiektem może być skała wyrzeźbiona przez uderzenie asteroidy, co stanowiłoby obraz podobnie dokładnie zdefiniowanej skały znalezionej wcześniej na Księżycu.

READ  SpaceX przygotowuje Falcona 9 do komercyjnego lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną

cnet Pokrycie najnowszego odkrycia zgadza się z Jonesem analiza, mówiąc, że najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że sześcian Księżyca jest skałą.

Nie oznacza to, że Yutu-2 w ogóle nie znalazł niczego godnego uwagi. w 2019 roku, cnet wzmiankowany Łazik odkrył, że powierzchnia księżyca jest wykonana z innych materiałów niż wcześniej sądziliśmy, co pozwala lepiej przewidzieć, jak wewnętrzne warstwy Ziemi będą się zmieniać w czasie.

Nie mówimy, że na Księżycu nie ma dziwnych rzeczy. W końcu właśnie znaleźliśmy Pod jej powierzchnią zakopaną wystarczającą ilość tlenu Aby utrzymać miliardy ludzi. Ale wystarczy powiedzieć, że nie wstrzymujemy oddechu nad sześcianem księżyca, a gdyby okazało się, że to coś innego niż skała, bylibyśmy naprawdę olśnieni.

Więcej o przestrzeni: Naukowcy odkryli supermasywną czarną dziurę w pobliżu naszej galaktyki

Zainteresowany wspieraniem przyjęcia czystej energii? Dowiedz się, ile pieniędzy (i planety!) możesz zaoszczędzić, przechodząc na energię słoneczną w ZrozumSolar.com. Rejestrując się przez ten linkFuturism.com może otrzymać niewielką prowizję.