entertainment

Chińska animacja zbiera pochwały za nowy adres IP w jednym z ośmiu cudów świata

ملصق فيلم <em> Królestwo Terakoty </em> Zdjęcie: Weibo” src=”https://www.globaltimes.cn/Portals/0/attachment/2021/2021-07-18/b773ba45-93fb-4f5e-9956-de81fca5dcdb.jpeg” /></center></p>
<p class=plakat filmowy błotny świat Zdjęcie: Weibo

Nowy film animowany inspirowany jednym z ośmiu cudów świata i światowego dziedzictwa Mauzoleum pierwszego chińskiego cesarza Qin Oryginalny film błotny świat Chwalono chińskich kinomanów. Filmoznawcy stwierdzili, że dziedzictwo kulturowe Chin jest bogatym źródłem inspiracji dla twórców.

Film miał swoją premierę w chińskich kinach 9 lipca i zarobił ponad 58 milionów juanów w kasie od niedzieli, według chińskiej platformy biletowej Maoyan.

Wielu chińskich kinomanów jest zachwyconych nową i innowacyjną rodzimą produkcją.

Opowiada historię Meng Yuan, młodego majsterkowicza, który po przejściu prób i trudów zostaje bohaterem.

„Trudność nakręcenia całego filmu osiągnęła najwyższy poziom w Chinach” – powiedział reżyser Lin Yongchang.

Według Lin, zespół produkcyjny liczący około 1000 pracowników stworzył łącznie 1746 postaci przy użyciu 5000 komputerów jednocześnie. „Dopracowanie efektów specjalnych ostatniej bitwy zajęło prawie dwa miesiące” – powiedział Lin. „Cały film zawiera ponad 2700 ujęć z efektami specjalnymi”.

Jeśli chodzi o ścieżki dźwiękowe, zespół tworzący studiował różne instrumenty z dynastii Qin i Han (221 pne – 220 ne) oraz „klasyfikację ośmiotonową”. Muzykę nagrały światowej sławy orkiestry z Pekinu, Rosji i Budapesztu. Według niedzielnego raportu China News, wraz ze znanymi artystami, stworzyła szereg dzieł kulturalnych i muzycznych.

„Inspirowanie chińskiego dziedzictwa kulturowego w oryginalnej animacji nie jest trendem, ale piękną tradycją” – powiedział w niedzielę magazynowi Global Times Shi Wenxu, krytyk filmowy z Pekinu.

Wymień jako przykładowy film Żelazna księżniczka fan Wydany w 1941 roku. Zawiera elementy klasycznego chińskiego malarstwa i opery. dumny generałWydana w 1956 roku charakterystyka techniczna Opery Pekińskiej jest w pełni połączona z animacją. Film animowany o tańcu lwa ukaże się później.

READ  Kiedy Stranger Things sezon 4 zostanie wydany na Netflix?

„Z tradycyjnym chińskim dziedzictwem, takim jak teatr cieni, wycinanie papieru, malowanie tuszem i opera pekińska, eksperymentowano w chińskiej animacji i komiksach, i dokonano pewnych osiągnięć. Dlatego już bogate dziedzictwo kulturowe stało się „bogatem dziedzictwem” dla Chińczyków. ”- powiedział Xi.

„Rdzeń chińskiej animacji staje się coraz bogatszy. Jednak chińskie filmy wciąż mają przed sobą długą drogę do osiągnięcia ogromnego globalnego sukcesu. Nie tylko polegają na odnoszącym sukcesy filmie lub utalentowanym reżyserze, ale także na producencie, który może poprowadzić szanghajsko- krytyk filmowy”, powiedział gazecie Xiao Fuqiu, krytyk filmowy z Szanghaju. Global Times w niedzielę, sytuacja i mobilizacja zasobów wszystkich stron przemysłu filmowego, a także dojrzały chiński system przemysłu filmowego.

Film zdobył nominację do Złotego Pucharu na 24. Festiwalu Filmowym w Szanghaju dla najlepszego filmu animowanego.

Mówi się, że film jest tylko częścią uniwersum Mud Warrior, a kilku nowych Mud Warriors pojawi się w następnej serii. dalszy ciąg błotny świat Obecnie w przygotowaniu, według Lin.

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment