Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chińscy naukowcy znaleźli w Guangxi . głęboki na 630 stóp krater z całkowicie ukrytym lasem

Ogromny krater o głębokości 630 stóp został znaleziony w Chinach, gdzie naukowcy odkryli zadziwiającą grupę starożytnych lasów z drzewami o wysokości do 40 metrów, które mogą obejmować nigdy wcześniej nie widziane gatunki.

Odkrywcy jaskiń znaleźli dziurę w krainie w pobliżu wioski Ping w powiecie Yi w regionie autonomicznym Guangxi Zhuang na początku tego miesiąca.

Według agencji prasowej Xinhua, strumień ma 630 stóp (192 metry) głębokości, 1000 stóp (304 metry) długości i 490 stóp (149 metrów) szerokości.

Odkrycie to zostało sklasyfikowane jako „duże”, a eksperci szli przez kilka godzin, zanim dotarli do podstawy strumienia i znaleźli trzy wejścia do jaskini.

Eksperci twierdzą, że dno strumienia jest pokryte „prymitywnym, dobrze zachowanym lasem”, w którym drzewa rosną w kierunku słońca.

Chen Lixin, który kierował zespołem ekspedycji jaskiniowej, powiedział Xinhua, że ​​gęste krzaki na dnie strumienia miały wysokość ludzkich ramion, a niektóre ze starych drzew na dnie miały 40 metrów wysokości.

„Nie zdziwiłbym się, gdybym dowiedział się, że w tych jaskiniach znajdują się gatunki, które nie zostały jeszcze zgłoszone ani opisane przez naukę” – powiedział Lixin.

Chiński region Guangxi słynie z pięknych, a czasem dramatycznych formacji krasowych.

Samo hrabstwo Leye, gdzie odkryto ten prąd, jest domem dla wielu takich strumieni. Odkrycie tego nowego gatunku zwiększyło liczbę studzienek kanalizacyjnych w tej prowincji do 30, powiedział Xinhua.

Krajobrazy krasowe powstają głównie w wyniku rozpadu skały macierzystej, powiedział w rozmowie z Live Science George Finney, dyrektor wykonawczy National Cave and Krast Research Institute (NCKRI) w USA.

„Ze względu na lokalne różnice w geologii, klimacie i innych czynnikach, sposób, w jaki kras pojawia się na powierzchni, może się znacznie różnić” – powiedział.

„Więc w Chinach masz ten niesamowicie niesamowity kras z ogromnymi strumieniami i gigantycznymi wejściami do jaskiń i tak dalej” – dodał.

READ  Singapur odnotowuje najgorszą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 od ponad roku | Singapur

„W innych częściach świata chodzisz po krasie i tak naprawdę nic nie zauważasz. Kanały mogą być dość ciemne, mają tylko metr lub dwa. Wejścia do jaskiń mogą być bardzo małe, więc musisz przedostań się do nich.”