Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cheshire West: plany ujawnienia nowej otwartej przestrzeni publicznej

Cheshire West: plany ujawnienia nowej otwartej przestrzeni publicznej

Mieszkańcy są proszeni o podzielenie się swoimi opiniami na temat planów stworzenia nowej otwartej przestrzeni publicznej w ramach osiedla mieszkaniowego w Cheshire West.

Bellway rozwija obecnie osiedle mieszkaniowe Rose Meadow wokół Artisan Way, na wschód od London Road, Northwich, z dużą powierzchnią otwartej przestrzeni lub ogrodów.

Obszar, który ma zostać zagospodarowany, zapewni możliwości publicznego dostępu i rekreacji, a także nowe obszary przyrody i dzikiej przyrody.

Teraz Cheshire West i Rada Chester organizują dwie sesje informacyjne dla mieszkańców, którzy chcą dowiedzieć się więcej lub wyrazić opinię na temat propozycji.

Członek Gabinetu ds. Mieszkalnictwa, Planowania i Sytuacji Kryzysowych, Cllr Matt Bryan, powiedział: „Oba przesłuchania odbędą się w barze Foyer w Memorial Court, a mieszkańcy mogą w nich uczestniczyć w dowolnym momencie.

Prezentacje wizualne będą powtarzane podczas obu sesji, dzięki czemu nikt nie będzie musiał być obecny podczas sesji.

Nie ma wymagań dotyczących rezerwacji i płatności, a parking jest dostępny w Memorial Court.

„Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób przyjdzie, aby skomentować plany, które pomogą ukształtować tę wspaniałą nową przestrzeń na świeżym powietrzu”.

Rada przygotowała kilka propozycji projektów i planów zagospodarowania terenów zielonych, w porozumieniu z deweloperem na miejscu.

Rozprawy odbędą się w Northwich Memorial Court w środę 18 stycznia (między 17:00 a 20:00) oraz w sobotę 28 stycznia (między 9:00 a 12:00).

Urzędnicy Rady przedstawią szczegółowe propozycje ogólnodostępnej przestrzeni otwartej i odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników.

Radny okręgu, Andrew Cooper, dodał: „Przez kilka ostatnich lat pracowaliśmy z The Mersey Forest nad planem stworzenia nowego lasu miejskiego w Dolinie Dane wokół nowego osiedla Rose Meadow i cieszę się, że możemy teraz ujawnić plany.

„Ten projekt doda około 35 hektarów nowych nasadzeń drzew – ważna część rocznego celu sadzenia CW&C w ramach deklaracji klimatycznej.

READ  Nadaj swojej przestrzeni nową twarz za pomocą śrub w kolorze indygo

Stworzy również nowe siedliska i zapewni sieć szlaków wokół doliny, z których każdy będzie mógł się cieszyć.

„Mam również nadzieję, że obniży to poziom wód gruntowych, spowolni spływ z nowej nieruchomości i zmniejszy ilość wody, która trafia do rzeki Dane.

„Jestem wdzięczny zespołowi z CW&C i Mersey Forest, który doprowadził nas do tego punktu, i naprawdę nie mogę się doczekać, aby usłyszeć, co lokalni mieszkańcy sądzą o planach”.

Każdy, kto nie może uczestniczyć, ale chciałby uzyskać więcej informacji, może wysłać e-mail na adres: [email protected].