Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cherry Xtrfy prezentuje swoje pierwsze klawiatury i myszy po przejęciu

Cherry jest najbardziej znana z tworzenia przełączników MX, które zapoczątkowały szaleństwo na mechanicznej klawiaturze do gier około 2010 roku i nadal są najważniejszym elementem nowoczesnych klawiatur, ale niemiecka firma zajmowała się tylko produkcją własnych klawiatur do gier. Zmieniło się to po przejęciu szwedzkiego producenta urządzeń peryferyjnych Xtrfy pięć miesięcy temu, którego produkty pojawiają się w wielu rekomendacjach dotyczących klawiatury i myszy, a na początku tego tygodnia połączone firmy w końcu zaprezentowały swoje nowe projekty na imprezie w Kolonii.

W sumie jest pięć nowych produktów i wszystkie mówią o kierunku, w którym Cherry podąża po przejęciu – a także o bardziej ogólnych trendach w przestrzeni peryferyjnej do gier.

Krótko mówiąc, Cherry w przeszłości unikał gadżetów do gier, mimo że dostarczał przełączniki wielu markom gier, ale teraz obserwujemy silniejsze zaangażowanie w trzy skoncentrowane na e-sporcie, ale bezprzewodowe projekty projektantów Cherry: MX-LP 2.1 Compact Wireless, MX 3.0S Wireless i MX 8.2 TKL Wireless.


W międzyczasie strona garażu Xtrfy ogłosiła dwa produkty, kompaktową klawiaturę K5 i mysz M8, pierwsza z niesamowitymi opcjami dostosowywania, a druga to najlżejsza bezprzewodowa mysz firmy. Te dodatki są zgodne z trendami, a dedykowane klawiatury są dostępne w coraz niższych cenach, podczas gdy ultralekkie myszy nadal stają się nową normą.

Moim ulubionym jest Kompaktowy bezprzewodowy MX-LP 2.1. Jest to w 65% kompaktowa klawiatura do gier z przełącznikami Cherry MX Low Profile Speed, które zapewniają lekką siłę aktywacji 45cN. Czują się zgrabnie w użyciu, dzięki czemu idealnie nadają się do szybkich gier, ale Cherry znacznie zwiększył liczbę wyświetlanych kolorów — coś, co Xtrfy z powodzeniem wykorzystał do odróżnienia się od konkurencji dzięki poprzednim wersjom klawiatury i myszy.

Oprócz intrygujących kolorów otrzymujesz standardowe wyposażenie klawiatury mechanicznej: NKRO (każdy klawisz można nacisnąć i rozpoznać jednocześnie), oświetlenie RGB, funkcję blokady klawisza Win i baterię 650 mAh. Ta podkładka powinna kosztować około 120 GBP / 120 USD / 120 EUR – tanio jak na markowy bezprzewodowy model mechaniczny.


Przesuwanie się w górę drabiny cenowej to jedyna pełnowymiarowa oferta w grupie, jaką jest Bezprzewodowy MX 3.0S, który jest również dostarczany z pełnowymiarowymi czerwonymi lub brązowymi klawiszami. 3.0S jest dostępny w kolorze czarnym lub białym, z aluminiową obudową i podwójnymi nasadkami klawiszy ABS; Jego inne cechy są takie same. Za to zapłacisz nieco więcej – około 150 £ / 150 $ / 150 €.

Jeśli chodzi o najdroższy produkt w nowej ofercie Cherry, to Bezprzewodowy MX 8.2 TKL Jest to ewolucja poprzedniej MX Board 8.0, w której upuszcza się klawiaturę numeryczną i jest dostępna w kolorze białym lub czarnym z aluminiową górną pokrywą. Dostajesz czerwone lub brązowe przełączniki, zwykłe cechy mechaniczne i niezwykle metalową walizkę do przenoszenia, która trochę uzasadnia cenę wywoławczą 180 GBP / 180 USD / 180 EUR. Wszystkie trzy klawiatury są wyposażone w zaawansowaną technologię bezprzewodową Cherry, z łącznością bezprzewodową 2,4 GHz za pośrednictwem klucza sprzętowego USB-A, Bluetooth 5.2 lub przewodowych połączeń USB-C na USB-A.


Dla reklamowanych producentów opartych na Xtrfy, Kompaktowy K5 Klawiatura jest w pełni konfigurowalna dzięki ponad 150 różnym opcjom przełączników, nakładek klawiszy, przewodów, ramek i tabliczek z logo — możesz więc dostosować ją do własnych potrzeb. Jest dostarczany z przełącznikami Kailh Red, chociaż płyta jest wymienialna podczas pracy, więc możesz zmieścić w niej wiele innych przełączników, jeśli wolisz. K5 jest również wyposażony w technologię „Ultra Scan Technology” do szybszego rozpoznawania naciśnięć klawiszy i wyjątkowo żywego RGB do rozruchu. W gotowej konfiguracji K5 kosztuje około 129 GBP / 129 USD / 129 EUR, co wygląda na solidną wartość.


Zaokrąglanie reklam na klawiaturze jest Xtrfy M8 Bezprzewodowa mysz. Podobnie jak inne produkty Xtrfy, jest dostępna w szerokiej gamie kolorów — czarnej, białej i retro — i jest najlżejszą jak dotąd myszą Xtrfy o wadze 55 gramów. Ma również czujnik 26K DPI i dużą baterię 300 mAh, a jego cena wynosi 99 GBP / 99 EUR / 99 USD.

Podsumowując, jest to ekscytujący czas dla Cherry, ponieważ firma chce przyjąć bardziej nowoczesny wygląd w 70. możliwości, na przykład Lub więcej klawiatur Cherry z kolorami Xtrfy i opcjami dostosowywania. Te wydania są obiecującym pierwszym krokiem — ale nie będziemy pewni, dopóki produkty nie zostaną przetestowane w prawdziwym świecie.

Pełne ujawnienie: Mój tata pracuje dla Cherry Europe GmbH, więc wszystkie oceny należy traktować z przymrużeniem oka. Artykuł został sprawdzony pod kątem rzetelności.

READ  Apple może ogłosić „kilka” komputerów Mac na WWDC