Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chennai Open: Magda Lynette i Katie Swan awansują do ćwierćfinału |  wiadomości tenisowe

Chennai Open: Magda Lynette i Katie Swan awansują do ćwierćfinału | wiadomości tenisowe

Trzecia rozstawiona Polka Magda Linette pokonała Rosjankę Oksanę Selekhmeteva 6:2, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju 250 Chennai Open w czwartek.

Do Lynette dołączyła w ćwierćfinale Brytyjka Katie Swan, która wygrała 7:6(5), 6:2 nad gigantyczną zabójczynią Anastasią Jasanovą.

Swan pokonała wyzwanie rosyjskiej rywalki, która dała jej wszystko w pierwszym secie, mimo że wyglądała na kontuzjowaną.

Lynette zmierzy się w piątek w ćwierćfinale z kanadyjską siódmą rozstawioną Rebeccą Marino.

Argentynka Nadia Podroska, czwarta rozstawiona, została odesłana przez Tatianę Marię w trzech setach. Podroska wygrała 3-6, 6-2, 7-6 (6) w 2 godziny i 46 minut.

Podroska spisała się dobrze po tym, jak pokonała go w pierwszym secie z Marią, która na początku tego roku dotarła do półfinału Wimbledonu.

Maria, która w meczu otwarcia pokonała rozstawioną w Indiach Ankitę Rainę, utrzymała dobrą formę i wyglądała na przygotowaną do zwycięstwa i miejsca w ćwierćfinale. Jednak Argentyńczyk wydawał się mieć inne pomysły.

Decydująca sprawa była kapryśna, ponieważ losy się zmieniały, a Podroska chwycił jego zagrywkę, aby prowadzić 6-5 i wywarł presję na doświadczonej Niemce.

Jednak Maria zatrzymała się, aby wcisnąć go w dogrywkę. Wybiegła na prowadzenie 5-1, po czym Argentyńczyk walczył i ograł przeciwnika 8-6.

W losowaniu singli już w pierwszej rundzie pokonała Alison Riske-Amritraj z Jasanovą, a rozstawione nr 5 i 6 również zostały wyeliminowane.

Indyjski duet Rotoya Bhosal i Karman Kaur Thande wyprzedzili brazylijsko-kanadyjskie duet Gabriela Dabrowski i Luisa Stefani 0:6, 3:6, co zakończyło zainteresowanie turniejem u siebie.

W ćwierćfinałach Swan zmierzy się z Nao Hibino (Japonia) i Podrowską z Eugenie Bouchard, szeroko rozstawionym zawodnikiem.

Wyniki: Gra pojedyncza (druga runda): Magda Lynet pokonała Oksanę Selekhmetevą 6-2, 6-0. Katie Swan (Wielka Brytania) pokonała Anastasię Jasanovą 7:6, 6:2. Nadia Podroska (Argentyna) pokonała Tatianę Marię (Niemcy) 3-6, 6-2, 7-6.

Gra podwójna (ćwierćfinał): Gabriela Dabrowski (Kanada) i Luisa Stefani (Brazylia) pokonały 6-0 Rotoja Posal i Karman Kaur Thande (Indie). 6-3; Pingtran Bleibush (Tajlandia) i Moyoka Ushijima (Japonia) pokonali Justinę Mikulsket (Litwa) i Emily Webley Smith (Wielka Brytania) 6:2, 6:0. Anna Plinkova i Natella Dzalmids (Gruzja) pokonały Ariane Hartono (Holandia) i Olivię Tjandramulię (Australia) 3-6, 6-4, 10-5.

READ  Polska Albania Euro 2024 Piłka nożna | Sport narodowy