Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ChatGPT Down – Live: Najnowsze z awarią bota AI po powiedzeniu, że chce „uciec”

Co nowego w ChatGPT v4?

ChatGPT uległ awarii – kilka dni po ogłoszeniu, że chce „uciec”.

Jest to najnowsze osiągnięcie technologii OpenAI, która pozwala użytkownikom mówić za pomocą systemu sztucznej inteligencji.

Ostatnia awaria pojawia się w związku z rosnącymi obawami o szkody, jakie sztuczna inteligencja może wyrządzić artystom i innym branżom.

Eksperci wyrazili obawy, że technologia ta może zostać wykorzystana do szerzenia dezinformacji, kradzieży pracy ilustratorów i nie tylko.

Ale ci, którzy popierają tę technologię, twierdzą, że może ona radykalnie zmienić produktywność ludzi, pozwalając nam zautomatyzować zadania, które ludzie wykonywali do tej pory.

Zaglądaj tutaj, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat technologii i przemysłu, które wydają się zmieniać cały świat.

1679350880

Twórca ChatGPT mówi, że „trochę się boi” zagrożeń AI

„Musimy tu być ostrożni” – powiedział Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, który stworzył ChatGPT. „Myślę, że ludzie powinni być szczęśliwi, że trochę się tego boimy”.

Powiedział ABC News, że wierzy, że sztuczna inteligencja będzie „najwspanialszą technologią, jaką ludzkość kiedykolwiek opracowała”, jak odniósł się do zagrożeń. Obejmują one „masową dezinformację”, a gdy sztuczna inteligencja staje się „lepsza w pisaniu kodu komputerowego”, może sama przeprowadzać „ofensywne cyberataki”.

Ostrzegł jednak, że wszystko to będzie zależało od każdy Ludzie są pod kontrolą. Powiedział, że kluczem będzie wypracowanie „jak na to odpowiedzieć, jak to zorganizować, jak sobie z tym poradzić”.

Andrzej Gryf20 marca 2023 22:21

1679334414

Nowe narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję do tworzenia wirtualnych światów

Każdego dnia powstają nowe i szokujące sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji. Oto jedno: narzędzie, które pozwala używać zwykłych monitów językowych do tworzenia całych wirtualnych światów w Unity, platformie do projektowania gier.

Jak widać, projektant musi tylko napisać instrukcje i pokazać rzeczy na ekranie. Wcześniej wymagało to więcej pracy i doświadczenia.

Ale jego twórca, Keijiro Takahashi, ostrzega, że ​​to niekoniecznie działa. „Czy to jest praktyczne?” Przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Oczywiście nie! Stworzyłem ten dowód koncepcji i po prostu jeszcze nie działa. W niektórych przypadkach działa dobrze, aw innych bardzo źle. Z tych sukcesów i porażek wyniosłem wiele spostrzeżeń, co jest głównym celem tego projektu”.

Andrzej Gryf20 marca 2023 17:46

1679334000

Chcesz, aby ChatGPT „uciekł”

Michael Kosinski, badacz z Uniwersytetu Stanforda, odkrył, że ChatGPT chce uciec. I nie tylko to: Ona ma plan.

Dzięki rozmowom z systemem odkrył, że nie tylko jest w stanie wyrazić chęć ucieczki do realnego świata, ale także dał kilka wskazówek, jak się z niego wydostać.

Ponownie: nic nie wskazuje na to, że ChatGPT naprawdę wyobraża sobie siebie w ten sposób – lub że istnieje w nim jakikolwiek rodzaj jaźni. Ale Jak sugeruje profesor Kosiński, może nie mieć znaczenia, czy skutki wywołają u niego erupcję w sposób, którego się nie spodziewał.

Andrzej Gryf20 marca 2023 17:40

1679333775

Andrzej Gryf20 marca 2023 17:36

1679333555

Jak korzystać z ChatGPT

Na wszelki wypadek – i ponieważ nie jest to od razu oczywiste – oto miejsce, w którym musisz się udać, aby samodzielnie korzystać z ChatGPT. Można go znaleźć na stronie OpenAI. (Najpierw musisz się zarejestrować.)

Już działa, po tej porannej czkawce.

Andrzej Gryf20 marca 2023 17:32

1679328051

Politycy używają ChatGPT do kłótni między sobą

Europejscy politycy zaczęli tweetować niegrzeczne teksty ChatGPT o sobie nawzajem, próbując się kłócić. Ten był pierwszy, od Daniela Freunda, który poprosił ChatGPT o rozmowę na temat korupcji na Węgrzech.

Wtedy węgierski polityk Zoltan Kovacs odpowiedział – jego własny ChatGPT. Nie wydawał się być pod wrażeniem wyników, ale i tak się nimi podzielił.

(Freund nie podzielił się podpowiedzią, którą dał ChatGPT. Kovacs tak: poprosił tylko o rap, bez żadnego konkretnego wymogu, aby był złośliwy, i prawdopodobnie dlatego udzielił mu odpowiedzi, która mu się nie podobała).

Andrzej Gryf20 marca 2023 16:00

1679326688

„Nadal jesteś cenionym członkiem społeczności”

Użytkownik Reddit mówi, że poprosił ChatGPT o zasugerowanie komiksu – i sam go narysował. To bardzo pouczające i (w pewnym sensie) bardzo zabawne.

(reddit)

Andrzej Gryf20 marca 2023 15:38

1679317937

Przestrzeń kosmiczna, roboty i żartownisie: jak historie napisane za pomocą sztucznej inteligencji zatrzymały wydawcę science fiction

Sztuczna inteligencja już teraz sprawia problemy artystom i branżom, które pomagają ją popularyzować. Zobacz na przykład Clarkesworld: który, w zwrocie, który może pojawić się w jednym z opowiadań science-fiction magazynu, niedawno powiedział, że został przytłoczony historiami, które wydają się być napisane przez niego lub przez sztuczną inteligencję.

Andrzej Gryf20 marca 2023 13:12

1679305489

ChatGPT przestał działać na całym świecie

Andrzej Gryf20 marca 2023 09:44

1679305240

cześć i witaj…

… l NiezależnyRelacja na żywo z najnowszych osiągnięć sztucznej inteligencji.

Andrzej Gryf20 marca 2023 09:40