Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Certyfikaty Covid będą ważne na imprezach masowych w Wielkiej Brytanii

2021-09-05 14:39

Szerzyć się
2021-09-05 14:39

Chodź tu. Madeline Ragsdale / / Unsplash

Brytyjski wiceminister zdrowia Nadim Al-Zahawi zapowiedział w niedzielę, że świadectwa szczepień w Anglii rozpoczną się we wrześniu i będą wymagane nie tylko w zapowiadanych wcześniej klubach nocnych, ale także w innych dużych obiektach i imprezach masowych.

„Do końca września, kiedy każdy będzie miał możliwość pełnego zaszczepienia, będziemy musieli zastosować proces akredytacji dla dużych obiektów, który może spowodować prawdziwy wzrost infekcji” – powiedział Zahawi Sky Sports.

Wyjaśnił, że pozwoliłoby to uniknąć sytuacji, w której jesienią i zimą wiele firm musiałoby zostać ponownie zamkniętych. Jako przykład skutecznego wykorzystania certyfikatów szczepionek przytoczył mecze piłki nożnej organizowane przez Związek Piłki Nożnej.

„To właściwa rzecz i jesteśmy na absolutnie właściwej drodze, aby zapewnić, że zostanie to zrobione w ten sposób. Celem, jak powiedział premier (Boris Johnson), chcemy, aby cała gospodarka pozostała otwarta” – dodał Al-Zahawi.

Jak dotąd rząd brytyjski zapowiedział jedynie, że dowód szczepień w Anglii będzie wymogiem wstępu do klubów nocnych, a w przypadku innych imprez masowych jedynie zachęcał organizatorów do korzystania z zaświadczeń o szczepieniach. Jednak szkocki rząd ogłosił w tym tygodniu, że dowód szczepień będzie wymagany na większości imprez masowych we wrześniu. (PAPKA)

bjn / fit / ap/

Źródło:Drzwi
READ  Rozpoczyna się Konferencja Foresight na temat wojny i przyszłości Europy - Visegrad Insight