Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ceny domów zmierzają w przeciwnym kierunku, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych się podwaja

Ceny domów zmierzają w przeciwnym kierunku, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych się podwaja

TJutro rząd przedstawi szczegóły swoich planów sprzedaży Channel 4 w białej księdze, pomimo otwartego sprzeciwu wobec tego ruchu.

Nadawca, będący własnością publiczną, ale finansowany ze środków prywatnych, został stworzony przez rząd Margaret Thatcher w latach 80. jako alternatywa dla BBC i ITV.

Bez własnych zakładów produkcyjnych jest największym motorem niezależnego sektora produkcyjnego w Wielkiej Brytanii. Szefowie Channel 4, deputowani partyjni i szereg wysokich rangą osobistości w branży telewizyjnej ostrzegali, że sprzedaż zaszkodzi jej głosowi premium i zaszkodzi szerszemu sektorowi.

Minister informacji Julia Lopez powiedziała, że ​​nadawcy publiczni, tacy jak Channel 4, produkują wysokiej jakości treści, ale pojawienie się usług nadawczych zmieniło sektor telewizyjny nie do poznania.

Powiedziała posłom: „Jutro opublikujemy białą księgę proponującą poważne reformy przepisów dotyczących transmisji, które mają zapewnić tradycyjne nadawców, takich jak BBC, ITV i Channel 4, równe szanse z Netflix, Amazon Prime i kilkoma innymi. .. Sprzedaż Channel 4 to tylko jedna część tej wielkiej poprawki.”

Powiedziała, że ​​nadawca ma „niewiele możliwości rozwoju, inwestycji i konkurencji” w ramach własności publicznej.

READ  Trzęsienie ziemi w Szkocji: trzęsienie ziemi o sile 2,5 stopnia wstrząsa domami w pobliżu Edynburga