entertainment

Centrum Pamięci o Holokauście prezentuje „Nazywam się Sarah” online w dniach 15-18 lipca

Z filmu „Nazywam się Sara”. (Korporacja Medyczna Hamad)

Syn głównego bohatera opowie o tej prawdziwej historii ocalenia z Holokaustu 18 lipca.

Przypadkowa rozmowa między dwoma urlopowiczami w kurorcie na Florydzie około sześć lat temu doprowadziła do powstania nagradzanego filmu o polskiej dziewczynie, która ukrywała swoją żydowską tożsamość, ciężko pracowała w domu i oparła się nazistowskiej napaści.

Gdyby COVID nie zaprzestał dystrybucji filmów, widzowie teatralni zobaczyliby Mam na imię Sara, dramat dokumentalny, który rozpoczął się w latach przednastoletnich Sarah Goralnik Shapiro, matki lokalnego dewelopera i inwestora Mickey Shapiro.

wciąż z "Mam na imię Sara."
Kadr z filmu „Nazywam się Sara”. Przedmowa Stephena Oretta

Film powstał za sugestią właściciela funduszu hedgingowego Andrew Intratera, który wspólnie z Mickeyem Shapiro dzielił zobowiązania związane z produkcją wykonawczą i finansowaniem po tym, jak obaj podzielili się osobistą historią swoich rodziców jako ocalałych z Holokaustu, i nawiązał rosnącą przyjaźń i nawiązał kontakty z poufnymi znajomymi w przemyśle filmowym . .

Film, po raz pierwszy zaprezentowany przez United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie, w marcu ubiegłego roku, zostanie pokazany i omówiony przez Mickeya Shapiro w innym programie cyfrowym prezentowanym przez Holocaust Memorial Center w Farmington Hills.

Mickey Shapiro
Mickey Shapiro

Mam na imię Sara Można go zobaczyć na żądanie 15-18 lipca z dyskusją na żywo o 19:00 w niedzielę 18 lipca. W prezentacji wystąpi także reżyser Stephen Orett (Obywatel USAA okazjonalny wspinacz) z pytaniami, które zadał Bezpłatna prasa w Detroit Publicystka Nancy Kaffer.

„Chcę mieć pewność, że ta historia zostanie opowiedziana, zwłaszcza dzisiaj z tym, co dzieje się na świecie [experiencing growing antisemitism]Mickey Shapiro, 18-letni członek zarządu Fundacji Shoah Stevena Spielberga i były członek zarządu United States Holocaust Memorial Museum powołany przez prezydenta George’a W.

“To, co się dzieje, jest bardzo niepokojące i bardzo przerażające. Ten film został idealnie zgrany w czasie i nie został stworzony, aby zarabiać pieniądze. Niech ludzie zdają sobie sprawę, że to się stało i może się powtórzyć.”

READ  Gamasutra - Informacje prasowe - Zgłoś swoje studio i wygraj złoty bilet do programu akceleracyjnego podczas Digital Dragons 2021!

Shapiro przyjechał do Polski około pięć razy w ciągu prawie dwóch lat tamtego kręcenia filmów. Był mocno zaangażowany w samą produkcję – od castingu po podejmowanie decyzji o dystrybucji.

„Ten film uczynił mnie silniejszym” – powiedział. „Nauczyłem się, że robienie filmów to bardzo trudny biznes”.

Shapiro odwiedził tereny, w których mieszkali jego rodzice. Zarówno Sarah (1930-2018), jak i Asa (1922-2017) pochodziły z miasta Koretz, części Polski, zanim stało się częścią Ukrainy. Asa przebywał w rosyjskim obozie pracy, zanim został wcielony do armii rosyjskiej. Pobrali się po powrocie do Koretz, gdzie okazało się, że większość ich rodzin została zamordowana przez nazistów.

Mickey urodził się w obozie dla bezdomnych w powojennych Niemczech i miał dwa lata, gdy jego rodzice przyjechali do Ameryki. Asa ciężko pracował, ucząc się angielskiego i zbudował karierę biznesową, będąc własnością ASA Builders Supply Company i ASA Cabinet Corporation.

Mickey Shabrio i jego rodzice.
Mickey Shabrio i jego rodzice. Mickey Shapiro

Sarah i Asa złożyli swoje zeznania w United States Holocaust Memorial Museum oraz Shoah Foundation przy Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Mickey nazwał foyer siedziby fundacji na cześć swoich rodziców.

“Andrzej” [who had worked on videos and short films with our director] Słyszałem historię moich rodziców, poznałem mamę i powiedział, że chce nakręcić film” — wspomina Mickey. „Powiedziałem, że naprawdę nie chcę, ale on mnie przekonał. Prawdopodobnie jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem”.

Shapiro z czasem dowiedział się o doświadczeniach swojej matki.

„Ocaleni musieli przyjść i odwiedzić innych ocalałych, a ja siedziałem przy stole, słuchając wszystkich historii” – powiedział Shapiro, założyciel i prezes M Shapiro Real Estate Group i współzałożyciel Lautrec Ltd. Moja matka nie chciała opowiedzieć swojej historii, ale w końcu z biegiem lat coś wyszło na jaw. Opowiadała historię, ale nie całą.

READ  Recenzja filmu - Praca banku (2021)

„Mówiła: »Co mi się przydarzyło, nigdy nie chcesz wiedzieć« i tak to zostawiła. Usłyszeliśmy około 80% tego, a reszta przyszła później. Historia mojej matki pochodzi od niej”.

Film był na festiwalach w różnych krajach i zdobył nagrody w 2019 roku. Są to między innymi Grand Prix i Nagroda dla najlepszej aktorki dla Zuzanny Surowy (jako Sarah) na Warszawskim Festiwalu Filmów Żydowskich, nominacja do Centenary Award dla najlepszego debiutu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Indiach oraz Winner Golden Castle & Arturo Award na Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Castellinaria.

„Wyprodukowanie tego filmu dało mi nową relację z matką” – powiedział Shapiro. “Możesz usłyszeć historie, ale kiedy zobaczysz je w filmie, są bardzo prawdziwe i prawdziwe. Ten film tak naprawdę opowiada o małej dziewczynce, która przeżyła i co jest potrzebne, aby przetrwać.”

Detale

Mam na imię Sara Można go oglądać cyfrowo na żądanie od 15 do 18 lipca w dyskusji na żywo o godzinie 19:00 w niedzielę 18 lipca. Aby zapisać się do bezpłatnego programowania, przejdź do holocaustcenter.org.

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment