Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

CD Projekt w Polsce rozwija Cyberpunk po pobiciu zysków

(Reuters) – CD Project pracuje nad swoim pierwszym rozszerzeniem do Cyberpunk 2077, powiedział dyrektor generalny CD Project po tym, jak polski producent gier wideo poinformował o pierwszym półroczu zysku netto.

Cyberpunk 2077, z gwiazdą Hollywood Keanu Reevesem, był jedną z najbardziej oczekiwanych gier minionego roku, ale po pełnym błędów starcie została zdjęta z PlayStation Store Sony na sześć miesięcy, a wróciła dopiero w czerwcu.

CD Projekt nie podał aktualizacji liczby sprzedanych egzemplarzy Cyberpunka w pierwszej połowie 2021 roku, ale przedstawiciele firmy powiedzieli podczas telekonferencji, że gra była głównym źródłem przychodów w tym okresie.

Razem z Wiedźminem 3: Dziki Gon Cyberpunk zwiększył przychody CD Projektu o 29% w pierwszym półroczu do 470,6 mln zł (124 mln dolarów).

CD Projekt podał, że jego zysk netto wyniósł 105 mln zł, o 28% mniej niż w zeszłym roku, ale więcej niż oczekiwali analitycy 71 mln.

Członek zarządu Michał Novakowski powiedział podczas środowej rozmowy telefonicznej, że planowany dodatek Cyberpunka będzie zawierał opłaty dla graczy, podobne do tych wydanych dla Wiedźmina.

„Kiedy mówimy o dodatkach, mówimy o większych rzeczach” – powiedział, odmawiając podania konkretnego terminu premiery.

CD Projekt naprawiał grę od czasu jej premiery i wydał 10 łatek i poprawek. Koszty sprzedaży wzrosły do ​​131,2 mln z 72,1 mln zł rok wcześniej.

Producent gier wideo planuje wydać kolejne wersje Cyberpunka i Wiedźmina 3 jeszcze w tym roku.

„Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką liczbę wydań nowej generacji wysokiej jakości gier dostępnych na rynku, uważamy, że CP77 może stać się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów” – napisali analitycy JP Morgan w notatce.

(1 dolar = 3,8042 zł)

(Sprawozdawczość Anny Prochnicy w Gdańsku; Redakcja Marka Pottera i Aleksandra Smitha)