Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Caroline Kennedy, córka JFK, przygotowuje się do kandydowania na wysłannika USA do Australii | Polityka amerykańska

Podobno Joe Biden planuje nominować Caroline Kennedy, córkę Jan F. KennedyJako ambasador USA w Australii.

Kennedy, 63 lata, potomek jednej z najsłynniejszych amerykańskich rodzin politycznych Przez długi czas Czołowa kandydatka na posła wysokiego szczebla po tym, jak poparła kampanię prezydencką Bidena w lutym zeszłego roku, napisała, że ​​była wiceprezydent była lepiej przygotowana do tej pracy niż jego rywale.

Biały Dom nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz Raport z CNN W piątek wyznaczył Kennedy’ego na stanowisko ambasadora USA w Australii, powołując się na trzy niezidentyfikowane osoby zaznajomione z tym procesem. Biały Dom powiedział agencji informacyjnej, że więcej ambasadorów zostanie ogłoszonych po zakończeniu procesu weryfikacji i powiadomieniu krajów przyjmujących.

Kennedy był wcześniej ambasadorem USA w Japonii za Baracka Obamy. Pierwszy ambasador USA w Japonii, Kennedy był wczesnym i znaczącym zwolennikiem Obamy w jego początkowej kandydaturze na prezydenta w 2008 roku wraz ze swoim wujem, senatorem Tedem Kennedym, a także prowadził dla niego kampanię.

w Artykuł redakcyjny „Boston Globe” Ogłaszając swoje poparcie dla Bidena w 2020 roku, Kennedy pochwalił go za jego długą karierę jako urzędnika państwowego i czule wspominał wizytę Bidena w Tokio jako wiceprezydenta, kiedy była ambasadorem.

„[Biden] Zszedłem z Air Force One w latających okularach i z wielkim uśmiechem „- napisałem w Globe przed zeszłorocznymi prawyborami w New Hampshire. Promieniował amerykańskim optymizmem i duchem hojności. Wyjaśnił, że Ameryka zawsze będzie po stronie naszych sojuszników i że zobowiązaliśmy się do utrzymania pokoju i dobrobytu w regionie. Ostre przesłania, ale robił to na osobności, z umiejętnościami i szacunkiem.

READ  Wiadomości z Ukrainy – 200 żołnierzy zabitych w „wyczerpanej” armii Putina w ciągu jednego dnia