Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Carol Ann Orr 1939-2023 |  Wiadomości, sport, praca

Carol Ann Orr 1939-2023 | Wiadomości, sport, praca

BOARDMAN – Carol Ann Orr, lat 84, zmarła spokojnie w piątek 24 listopada 2023 r. w The Woodlands w domu opieki Hampton Woods, w otoczeniu rodziny, która ją kochała i ceniła.

Carol urodziła się 17 września 1939 r. jako córka zmarłej Elinor i doktora Edwarda Wallace’ów w Detroit w stanie Michigan. Po ukończeniu szkoły średniej Grosse Pointe w 1959 roku Carol rozpoczęła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. Carol była aktywną członkinią stowarzyszenia Alpha Chi Omega. Na studiach Carol lubiła spędzać czas na żeglarstwie wodnym po jeziorze St. Clair. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika. Następnie otrzymała wsparcie czytelnicze na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown.

W 1958 roku Carol poznała swojego męża Joe na randce w ciemno, gdzie zjedli obiad w Detroit Boat Club, który cztery lata później stał się także miejscem ich ślubu. Połączyła ich wzajemna miłość do żeglarstwa. Pobrali się w 1963 roku i mieli troje dzieci: doktora Josepha Simmonsa Orr Jr., Jennifer Ann Frager i Katherine Jane Finnegan. Carol i Joseph byli małżeństwem przez 60 wspaniałych lat.

We wczesnych latach Carol lubiła dzielić swój czas jako matka, ucząc uczniów ze specjalnymi potrzebami na Stadium Drive w Boardman. Następnie przez 28 lat uczyła edukacji specjalnej i czytania w wielu szkołach podstawowych i gimnazjach w okolicznych obszarach hrabstwa Mahoning. Przeszła na emeryturę z gimnazjum w Austintown.

Pasja Carol do nauczania trwała nadal po przejściu na emeryturę. W 2008 roku została wykładowcą w Butler Institute of American Art. Przez lata pracy w Muzeum Carol dzieliła się swoim entuzjazmem dla sztuki z dziećmi z okolicznych szkół w rejonie Youngstown. Oprowadzała, prowadziła zajęcia ze sztuki amerykańskiej, angażowała uczniów w rękodzieło i projekty, dzieliła się swoją wiedzą o muzeum i sztuce.

Carol była podekscytowana możliwością spędzenia czasu z rodziną. Co roku lubiła spędzać wakacje w swoim domu na plaży w Nags Head w Karolinie Północnej, gdzie mogła wygrzewać się na słońcu i spędzać czas ze swoimi dziećmi i wnukami. Carol lubiła podróżować po Stanach Zjednoczonych i za granicą. Miała szczęście zwiedzić obszary Alaski, Karaibów, Rosji i Kanału Panamskiego. Carol była entuzjastyczną zwolenniczką edukacji swoich wnuków. Bardzo lubiłem chodzić na koncerty, wydarzenia sportowe i zajęcia edukacyjne. Kiedy Carol nie wypełniała swojego domu ciepłem i życzliwością, można ją było spotkać spędzającą czas w Ladies’ Card Club, jadącą na kolację z przyjaciółmi z Red Hat Society lub na zakupy. Carol była zapaloną czytelniczką tajemnic i miała w swoim sercu szczególne miejsce dla swoich kotów bengalskich.

READ  Puchar Świata w skokach narciarskich | Sport zawodowy

Carol poprzedziła śmierć jej syna, doktora Josepha Orra Jr. (Christine); jej siostra, Emily Brett Lukens (William); jej siostrzenica, dr Allison Britt Silverman (Paul); Jej rodzicami byli Elinor i Edward Wallace.

Carol pozostawiła męża, Josepha Simmonsa Orra; jej córki, Jennifer Frager (narzeczony Eric) i Catherine Finnegan (Thomas); jej wnuki, Patrick, Jenna (narzeczony Alex), Connor Frager, Luke i Kyle Finnegan oraz Madeline Orr; synowa Christine Orr; bratanek Peter Brett (Amy); i jej siostrzenica Molly Silverman.

Rodzina i przyjaciele mogą dzwonić w piątek 1 grudnia 2023 r. w godzinach 16:00–18:00 pod adresem Dom pogrzebowy Davis-Becker Funeral Home, 8536 Market Street w Boardman. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek o godzinie 18:00 w domu pogrzebowym pod przewodnictwem pastora Wayne’a Pennera.

Pogrzeb odbędzie się w gronie rodzinnym w sobotę 2 grudnia 2023 r. na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park pod adresem 5400 Market Street w Boardman.

Rodzina Carol pragnie podziękować Hospicjum Tradycje oraz pracownikom Woodlands w Polsce za współczucie i opiekę.

Dary ku pamięci Carol można składać na rzecz Josepha S. Ohra, MD, R. PH. Stypendium Pamięci w dziedzinie medycyny sądowej za pośrednictwem Fundacji YSU, ysufoundation.org.

Odwiedź stronę www.beckerobits.com, aby podzielić się wspomnieniami i kondolencjami z rodziną Carol.

(specjalne powiadomienie)