Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Capcom toczy pozew o 12 milionów dolarów w związku z domniemanym nieautoryzowanym wykorzystaniem zdjęć przez artystę

Capcom toczy pozew o 12 milionów dolarów w związku z domniemanym nieautoryzowanym wykorzystaniem zdjęć przez artystę

Jeśli Capcom nie wycierpiał już wystarczająco Dane wyciekły w listopadzie ubiegłego rokuTeraz czeka ją proces sądowy o wartości 12 milionów dolarów.

Projektantka Judy A. Jurassic wystąpiła w piątek w sądzie stanowym Connecticut w Stanach Zjednoczonych, twierdząc, że Capcom wykorzystał obrazy chronione prawem autorskim ze swojej książki z 1996 roku. powierzchnie bez jej zgody.

Jej praca zawiera kolekcję ponad 1200 obrazów histologicznych poświęconych badaniom wizualnym. Jest również dostarczany z płytą CD zawierającą wszystkie obrazy, na których używanie firmy komercyjne muszą się licencjonować.

W tym momencie powinieneś być w stanie zobaczyć, dokąd to zmierza. Juracek twierdzi, że Capcom nie zrobił tego ważnego kroku i podobno ponad 200 jego zdjęć zostało przesłanych do różnych gier wideo. W pozwie pokazano ich ponad 80 – obejmując m.in wampir A diabeł może płakać.

Jednym z wielu wyróżnionych przykładów było logo Resident Evil 4. tutaj spójrz (przez VGC):

Porównanie Resident Evil

Ponadto istnieje twierdzenie, że jeden z obrazów w wycieku danych Capcom ma taką samą nazwę pliku, jak płyta CD Surfaces.

Przedstawiciele prawni Juracka domagają się 12 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie praw autorskich oraz od 2500 do 25 000 dolarów za każdy wykorzystany obraz. Pozew odnosi się również do wcześniejszych zarzutów postawionych przez filmowca w kwietniu, że Capcom został oskarżony o kradzież projektów Monstera Resident Evil Village.

Możesz przeczytać więcej o Wyciek danych Capcom w naszym poprzednim poście I zobacz pełną sprawę na skrybowany.

READ  Amplitunery AV Marantz Cinema Series to stylowy sposób na osiągnięcie 8K