Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Canal + nabywa większościowy pakiet udziałów w SPI International

Canal+ nabędzie 70% udziałów większościowych w SPI International, zachowując przy tym istniejący zespół zarządzający i strukturę operacyjną.

SPI International, globalna firma medialna, która obsługuje 42 kanały telewizyjne i wiele produktów cyfrowych na sześciu kontynentach, a także główny gracz w dystrybucji treści i nadawania na całym świecie, dołącza teraz do Grupy Canal +.

Canal + Group jest operatorem płatnej telewizji i ogólnodostępnym graczem telewizyjnym we Francji. Canal+ ma szeroki zasięg międzynarodowy, jest obecny w 40 krajach w Europie, Afryce Subsaharyjskiej i Azji. W Europie Canal+ ma silną pozycję we Francji i Polsce, a także nabył platformę M7 Group w 2019 roku. Grupa ma łącznie 22 miliony abonentów na całym świecie i odnotowuje stały wzrost w swojej międzynarodowej działalności w ostatnich latach. To przejęcie pomoże Canal+ rozwinąć strategię inwestowania w treści i wzmocnić swoją ofertę na różnych rynkach, opierając się na europejskiej firmie Studiocanal, Kino Świat w Polsce, a teraz SPI International.

W kontekście tej umowy, która umożliwi integrację uzupełniającej się wiedzy i umiejętności, założyciel i dyrektor generalny SPI Loni Farhi & Berk Uziyel będzie nadal zarządzać i rozwijać biznes SPI przy wsparciu swojego Komitetu Wykonawczego, podczas gdy strony będą mogły generowanie wzajemnych synergii w celu dalszego wzmocnienia obecności obu grup na rynkach międzynarodowych.

We wspólnym oświadczeniu Loni Farhi i Berk Ozil potwierdzili: „To bardzo ekscytująca wiadomość i początek nowej ery dla SPI International. Canal+ i SPI mają wspólną wizję ciągłego rozwoju i silnej obecności na arenie międzynarodowej. Od lat jesteśmy strategicznymi partnerami, budując wspaniałą tradycję współpracy i osiągając wspólne cele. Teraz będziemy mieli okazję zjednoczyć nasze wysiłki pod jednym dachem. SPI przyspieszy ich rozwój dzięki Canal+, jednocześnie korzystając z naturalnych synergii. SPI International ma niezwykle utalentowany zespół, który osiągnął niesamowity wzrost w ciągu ostatniej dekady. Teraz, z tak niesamowitym zespołem i tak wielkim entuzjazmem, cieszymy się, że możemy być częścią rodziny Canal+. Nasze połączone wysiłki poprawią istniejące produkty rozrywkowe i rozszerzą dystrybucję naszych atrakcyjnych treści do znacznie większej liczby odbiorców”.

READ  Genshin Impact generuje 3,7 miliarda dolarów dochodu z urządzeń mobilnych przez całe życie

Maxime Saadeh, dyrektor generalny Canal + Group dodał: „Przejęcie SPI International jest częścią strategii, którą realizujemy od kilku lat. Canal+ ma obecnie 22 miliony abonentów w ponad 40 krajach, w tym 15 w Europie. Postawiliśmy sobie za cel dotarcie do co najmniej 30 milionów subskrybentów do 2025 roku, a SPI INTERNATIONAL z pewnością będzie kluczowym atutem w realizacji tej ambicji.”

Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal + International, powiedział: „Cieszymy się, że możemy powitać SPI w naszej grupie. To przejęcie stanowi nowy strategiczny krok w rozwoju naszych europejskich treści. Będzie to świetna okazja do rozwoju nowych synergii i biznesu dla naszych działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie Canal + działa poprzez marki M7.”

Realizacja transakcji podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne w poszczególnych regionach, w tym w szczególności organy odpowiedzialne za kontrolę antymonopolową i kontrolę połączeń.