Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Campagnolo wprowadza na rynek nową gamę stopów Ekar GT

Campagnolo wprowadza na rynek nową gamę stopów Ekar GT

Campagnolo wprowadziło dziś na rynek nową wersję swojej oferty żwiru Ekar. Nowa gama zestawów, nazwana Ekar GT, będzie uzupełniać istniejącą gamę zestawów Ekar. GT to skrót od Gran Turismo, co po włosku oznacza wielką wycieczkę i jest najczęściej używane w kręgach motoryzacyjnych do opisu jazdy na długich dystansach. Campagnolo mówi tutaj, że przyrostek symbolizuje rowerzystów, którzy przyjęli hasło „Nie wycofuj się”.

Ekar, grupa Campagnolo zajmująca się niestandardowymi rowerami szutrowymi, została wprowadzona na rynek w 2020 roku jako mechaniczna oferta z włókna węglowego i przełożenia 1×13. Ekar GT to również mechaniczna grupa osprzętu 1×13, chociaż w nowej wersji wprowadzono pewne zmiany pokazane poniżej i zrezygnowano z karbonowego mechanizmu korbowego. Ostatnią premierą serii Campagnolo, którą omówiliśmy, była najwyższej klasy seria bezprzewodowa Super Record WRL.

Zestaw ze stopu Campagnolo Ekar

Układ napędowy jest bardzo podobny do oferty z włókna węglowego, ale z szerszymi zakresami przełożeń (Zdjęcie: Campagnolo)

Oprócz asortymentu Campagnolo wprowadziło także nowy zestaw kołowy. Koła Zondy GT. Nazwa modelu Zonda pojawia się w ofercie Campagnolo od wielu lat, a obecnie marka oferuje model szosowy Zonda. Zonda GT wydaje się być zestawem kołowym zapewniającym możliwości jazdy zarówno po drogach, jak i po szutrze.