Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były prezydent Chin Hu Jintao niespodziewanie opuścił zjazd Partii | wiadomości ze świata

Były prezydent Chin Hu Jintao został niespodziewanie wyprowadzony z ceremonii zamknięcia rządzącej partii komunistycznej.

79-latek, który siedział po lewej stronie Prezydent Xi Jinpingzostał zabrany z głównej sceny hali Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie przez gospodarzy.

On, bezpośredni przodek pana Shi, wyglądał na nieco zdezorientowanego i zdezorientowanego, gdy akolici eskortowali go na zewnątrz. Wydawał się opierać odejściu, wracając w pewnym momencie na swoje miejsce.

Wychodząc, zamienił słowa z panem Xi i poklepał premiera Li Keqianga po ramieniu.

Pan Hu wyglądał na nieco nieswojo w ostatnią niedzielę, kiedy towarzyszył mu na tej samej scenie, aby wziąć udział w ceremonii otwarcia konferencji.

Premier Lee, oficjalny numer dwa w kraju i jeden z głównych orędowników reform gospodarczych, jest jednym z czterech z siedmiu członków potężnego Stałego Komitetu Biura Politycznego kraju, którzy nie zostaną ponownie mianowani po niedzielnej zmianie przywództwa.

Cała czwórka nie znalazła się na liście nowego 205-osobowego Komitetu Centralnego Partii Komunistycznej, zatwierdzonego na posiedzeniu zamykającym w sobotę. W Stałym Komitecie mogą zasiadać tylko członkowie Komitetu Centralnego.

Wyjście pana Hu z Kongresu jest „bardzo niezwykłe i bardzo interesujące”

Trudno przecenić drobiazgową regulację, ścisłą kontrolę i skrupulatne planowanie tych ważnych wydarzeń politycznych w Chinach.

Dlatego to, co stało się z Hu Jintao, było bardzo niezwykłe i bardzo interesujące.

Czas jest intrygujący. Stało się to po zakończeniu głosowania nad nowym rządzącym komitetem centralnym (co odbyło się bez krążących kamer) i po wpuszczeniu wybranych dziennikarzy bezpośrednio na salę.

Gdyby to był przykład politycznej gry o władzę, byłoby to dość niezwykłe. Pomimo tego, że pan Xi był znany z tego, że uważał pana Ho za słabego i pomimo tego, że należeli do różnych skrzydeł partii, dawni przywódcy cieszyli się powszechnym szacunkiem.

Czy to możliwe, że starzejący się Hu Jintao był po prostu chory i wypisany z powodów zdrowotnych?

READ  „Jemen nas zawiódł”: Rada Praw Człowieka ONZ kończy śledztwo w sprawie zbrodni wojennych | Do kogo

Kongres zatwierdził również poprawkę do Konstytucji Partii, która wzmocniłaby pozycję prezydenta Xi ChinyLider.

Tekst deklaracji nie został jeszcze opublikowany, ale zanim został zatwierdzony, nadawca odczytał jej powody i wielokrotnie wspominał o panu Xi i jego osiągnięciach we wzmacnianiu wojskowości, gospodarki i umacnianiu władzy partyjnej.

W swoich krótkich uwagach końcowych Xi powiedział, że przegląd „wyznacza jasne wymagania dotyczące utrzymania i wzmocnienia ogólnego kierownictwa Partii”.

Na poprzednim kongresie w 2017 roku partia umocniła pozycję pana Xi, wpisując jego idee, znane jako Myśl Xi Jinpinga, w swoim statucie.

Były prezydent Chin Hu Jintao opuszcza swoje miejsce podczas ceremonii zamknięcia 20. Kongresu Narodowego Komunistycznej Partii Chin

Jest prawie pewne, że pan Shi zostanie powołany na bezprecedensową trzecią kadencję, co oznacza, że ​​teoretycznie mógłby zostać Lider na całe życie.