Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, ogłosił, że będzie ubiegał się o nominację Republikanów

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, ogłosił, że będzie ubiegał się o nominację Republikanów

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, zaatakował swojego byłego sojusznika Donalda Trumpa podczas jego kampanii prezydenckiej we wtorek, nazywając go „samotną, egoistyczną, samolubną lustrzaną świnią”.

Były prokurator federalny rozpoczął kampanię w ratuszu w New Hampshire.Christie jasno dał do zrozumienia, że ​​jest kimś, kto nie boi się krytykować byłego prezydenta.

Rozpoczynając atak na Trumpa w kilka chwil po jego półgodzinnym przemówieniu, Christie powiedział: „Lustrzana świnia jest tak samotna i samolubna, że ​​nie jest liderem.

„Osoba, o której mówię, ma obsesję na punkcie lustra, która nigdy nie przyznaje się do błędu, która nigdy nie przyznaje się do błędu, która zawsze znajdzie kogoś innego i coś innego do obwinienia za wszystko, co pójdzie nie tak – ale która znajduje wszelkie powody, by przypisywać sobie zasługi za wszystko, co idzie dobrze – to Donald Trump”.

Powiedział słuchaczom w Saint Anselm College, że pan Trump „zmniejszył nas, dzieląc nas bardziej i stawiając przeciwko sobie”.

60-letni Christie powiedział, że znał Joe Bidena od dziesięcioleci i że był „miłym facetem”, ale powiedział, że prezydent jest „nie do końca”, ponieważ „nie jest już tym facetem, którym był kiedyś”, odnosząc się do lat 80. -letni postęp Bidena.lata.

„Powód, dla którego Trump ściga Trumpa, jest dwojaki” – powiedział Christie. „Po pierwsze, zasłużył na to. Po drugie, to sposób na zwycięstwo”.

Wygląda na to, że Christie, który również kandydował na prezydenta w 2016 roku, może być z dala od Białego Domu. Ankieta Reuters/Ipsos z zeszłego miesiąca wykazała, że ​​tylko 1 procent Republikanów powiedział, że Christie będzie ich preferowanym kandydatem w 2024 roku.

W marcu Christie powiedział, że nie zagłosuje na Trumpa w 2024 roku, nawet jeśli były prezydent będzie kandydatem Republikanów.

READ  Goście wezwali do zaszczepienia się na imprezie antyszczepionkowej Roberta F. Kennedy'ego Jr. | Wiadomości z USA

Pan Christie był bliskim doradcą, zanim zerwał stosunki z byłym prezydentem z powodu odmowy uznania wyników wyborów w 2020 roku.

Pierwsza grupa obejmuje już Trumpa, gubernatora Florydy Rona DeSantisa, byłego ambasadora ONZ Nikki Haley i senatora Tima Scotta z Południowej Karoliny. Były wiceprezydent Mike Pence złożył papiery do kandydowania i oczekuje się, że w środę rozpocznie własną kampanię w Iowa.

Pan Christie powiedział ostatnio w wywiadzie dla podcastu: „Nie jestem głupi. Sposobem na wygraną jest pokonanie faceta, który wyprzedza. Więc jak wyglądałaby kampania? Kampania wyglądałaby jak bezpośrednie wyzwanie dla Donalda Trump próbuje wrócić na prezydenturę”.

Jego kampania sprawdzi apetyt republikańskich wyborców na kogoś, kto wyraził poparcie dla wielu polityk Trumpa, ale skrytykował zachowanie byłego prezydenta.

Inni republikanie o podobnych poglądach, w tym były gubernator Maryland Larry Hogan i gubernator New Hampshire Chris Sununu, wybrali własne kampanie, wyrażając obawy, że większa liczba kandydatów w wyścigu przyniesie korzyści tylko Trumpowi.