Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były dyrektor telewizji BBC wzywa do niezależnego przeglądu relacji z wojny między Izraelem a Hamasem

Były dyrektor telewizji BBC wzywa do niezależnego przeglądu relacji z wojny między Izraelem a Hamasem

Zaledwie w zeszłym tygodniu napisała: „Nowe życie pośród całej śmierci i zniszczenia – zginęło ponad 4000 dzieci, 100 pracowników UNRWA i 200 lekarzy nie jest już w stanie pomóc w leczeniu pacjentów”.

Nastąpiło to po kilku innych tweetach, w których komentowano, jak „wzrasta liczba cywilów zabitych w Gazie” i udostępniano aktualne informacje od ONZ, innych agencji ONZ, organizacji charytatywnych, organizacji pozarządowych i działaczy na temat liczby ofiar śmiertelnych w Gazie oraz ich różne wezwania do humanitarnego zawieszenia broni .

Na początku tego miesiąca pani Hawley napisała na Twitterze: „To, co mnie szokuje w tym krótkim wglądzie w horror, jakiego doświadczają cywile w Gazie, to to, jak spokojni wydają się ludzie. Myślę, że nie ma wyboru.

Podczas gdy na antenie Channel relacjonowała historię izraelskich zakładników i ofiar festiwali muzycznych

BBC stoi przed „pilnymi” pytaniami.

Cohen, który jest także byłym kontrolerem BBC One, stwierdził, że „stronniczą i niezrównoważoną” stronę w mediach społecznościowych „czyta się jak serię komunikatów prasowych wydanych przez centralne kierownictwo Hamasu”, wzywając do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie szerszych relacji. instytucji w następstwie szeregu oświadczeń. Wydziwianie.

Powiedział The Telegraph: „Dzień po dniu Hawley publikuje wiadomości i zdjęcia ze Strefy Gazy bez kontekstu i bez jakiejkolwiek widocznej próby podstawowej weryfikacji dziennikarskiej. Prawie nie ma wzmianki o masakrach z 7 października ani o trwających doświadczeniach izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

„Dlaczego więc Hawleyowi pozwolono kontynuować reportaże w tak stronniczy i niezrównoważony sposób? Czy BBC akceptuje jej doniesienia, czy też nie jest w stanie ich kontrolować? „To pytanie, na które należy pilnie odpowiedzieć”.

„Wiarygodność BBC wśród społeczności żydowskiej osiągnęła punkt, od którego nie ma odwrotu” – stwierdził, dodając: „Ponieważ te wydarzenia mnożą się z dnia na dzień, można wyciągnąć tylko jeden wniosek. Albo kierownictwo wyższego szczebla BBC jest współwinne tych rażących przykładów stronniczości lub tych nadużyć. Nieprzestrzeganie przez organizację swoich wytycznych lub brak możliwości kontrolowania wyników swojej organizacji.

READ  Jak irańscy studenci kształtują antyreżimowe protesty

Wszczęto śledztwo w sprawie aktywności pracowników BBC w mediach społecznościowych

Spór ten ma miejsce po tym, jak izraelski prezydent Izaak Herzog zagroził w zeszłym miesiącu odcięciem dostępu do British Broadcasting Corporation (BBC) w związku z „skandaliczną” odmową uznania Hamasu za terrorystę.

BBC także przeprosiło na antenie w zeszłym tygodniu po tym, jak nadawca błędnie dwukrotnie stwierdził, że siły izraelskie „celują w personel medyczny i osoby mówiące po arabsku” w największym szpitalu w Gazie.

Korporacja wszczęła „pilne” dochodzenie po tym, jak aktywność w mediach społecznościowych wielu dziennikarzy arabskiego biura BBC News zdawała się świętować i usprawiedliwiać atak Hamasu.

Rzecznik BBC powiedział: „Bardzo poważnie podchodzimy do skarg dotyczących korzystania z mediów społecznościowych, szczególnie w odniesieniu do tak delikatnego i spornego tematu, i odpowiednio je badamy”. Bezstronność ma kluczowe znaczenie dla pracowników BBC News, a nasze wytyczne wymagają od nich odzwierciedlania szerokiego zakresu opinii w mediach społecznościowych. Będziemy w dalszym ciągu przypominać wszystkim naszym dziennikarzom o ich obowiązkach”.

„Konieczne jest nowe śledztwo”

W niedzielę wieczorem Michael Ellis, były prokurator generalny Anglii i Walii, poparł wezwanie Cohena do wszczęcia niezależnego śledztwa w sprawie relacji BBC.

Starszy poseł Partii Konserwatywnej powiedział The Telegraph: „BBC nadal ukrywa treść raportu przygotowanego prawie 20 lat temu i zleconego w związku z zarzutami o antyizraelskie uprzedzenia przez BBC w jej reportażach na temat Bliskiego Wschodu.

„Pieniądze płatników licencji wydano na sporządzenie raportu, a następnie więcej pieniędzy płatników licencji wydano na walkę w sądach o ukrycie ich przed płatnikami licencji.

„Ponieważ BBC w dalszym ciągu odmawia publikacji raportu, nie ma teraz innego wyjścia, jak zamówić kolejny raport – tym razem niezależny od BBC.

„Ważne jest, aby ludzie na całym świecie ufali BBC uczciwie i dokładnie i jest całkowicie jasne, że istnieją bardzo realne obawy, że ich reportaże na temat Izraela nie są obecnie bliższe zdobycia zaufania widzów w kraju i za granicą”. . Konieczne jest nowe dochodzenie.”

READ  Emisje z prywatnych odrzutowców wzrosły czterokrotnie podczas Davos 2022 | emisje lotnicze