Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były doradca twierdził, że Boris Johnson „konfrontował się” z królem Karolem z rzędu w sprawie planu Rwandy

Pisząc w Daily Mail, Harry, były dziennikarz BBC, twierdził, że spotkanie ówczesnego premiera z przyszłym monarchą na zeszłorocznym szczycie szefów rządów Wspólnoty Narodów było „mniej serdeczne” niż wtedy przedstawiano.

„Boris poinformował, że obaj mieli „starego, dobrego Chenwage” i „przeszli przez wiele spraw”” – powiedział. To, co faktycznie się wydarzyło, było mniej przyjazne.

„Poszedłem bardzo ostro”, powiedział mi wtedy, „zasadniczo walcząc z księciem i konfrontując go z tym, co powiedział – jako niewybrany członek rodziny królewskiej – o działaniach demokratycznie wybranego rządu”.

Harry dodał: „Książę Karol został aresztowany. Najwyraźniej wyraził pewną krytykę i chociaż próbował to zbagatelizować, Boris zwraca uwagę na oczywiste, [saying]: „Jeśli tego nie powiesz, obaj wiemy, że twoi ludzie mogą wbić gazety i zniszczyć historię. Fakt, że tego nie zrobili, mówi sam za siebie”.

Były doradca zauważył, że obaj mężczyźni walczyli o przetrwanie przez lata, a książę Walii nigdy nie wybaczył Johnsonowi spóźnienia się na spotkanie, kiedy był burmistrzem Londynu.

Powiedział, że awantura w Rwandzie była ostatnią kroplą, dodając: „Relacje nie w pełni się poprawiły, a Karol odetchnie z ulgą, że Boris opuścił numer 10, zanim wstąpił na tron”.

READ  Rolnik przynosi kamień graniczny do traktora - i czyni Belgię największą w Belgii