Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były doradca Kremla Gleb Pawłowski zmarł w wieku 71 lat

Były doradca Kremla Gleb Pawłowski zmarł w wieku 71 lat

Wybitny rosyjski politolog i były doradca Kremla Gleb Pawłowski zmarł w wieku 71 lat po ciężkiej chorobie, jego przyjaciel, profesor Wyższej Szkoły Ekonomicznej Szymon Kordonski, Powiedzieć Vedomosti biznes codziennie poniedziałek.

Pawłowski był wpływową postacią rosyjskiej polityki w pierwszej dekadzie rządów prezydenta Władimira Putina, służąc jako doradca Putina i „technolog polityczny” od 1996 roku.

Odegrał kluczową rolę w rozwoju „demokracji zarządzanej” w Rosji, w której przeciwnicy Putina byli odsunięci na bok, wygnani lub uwięzieni.

Grał także lekarza Sinbala, prowadząc cotygodniowy odcinek polityczny w telewizji państwowej w połowie 2000 roku.

Został jednak usunięty z administracji prezydenta w 2011 roku za poparcie reelekcji ówczesnego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa na tle powrotu Putina na urząd prezydenta.

Odtąd będzie wokalnie krytyk Ze zsunięcia się Kremla w autorytaryzm i znany jako jeden z najwymowniejszych głosów na temat intryg i intryg rozgrywających się w korytarzach władzy.

Po inwazji Putina na Ukrainę w lutym ubiegłego roku Pawłowski Powiedzieć The Financial Times: „Putin miał szczęście. To jest bardzo niebezpieczne dla gracza, ponieważ zaczyna wierzyć, że los jest po jego stronie. Kiedy grasz w rosyjską ruletkę, czujesz, że Bóg jest po twojej stronie, dopóki nie uderzysz piłki.

Pavlovsky w latach 2015-2019 publikował artykuły opinii w The Moscow Times.

Urodzony w Odessie Pawłowski był dysydentem w czasach sowieckich i został skazany na zesłanie wewnętrzne w Republice Komi Północnej w latach 80.

Pawłowski był Charakteryzuje się uczciwością intelektualną, którą wielu uważało za pragmatyzm, oraz dogłębnym zrozumieniem zjawisk psychologicznych, które wielu uważało za makiawelizm, oraz W końcu dar prawdziwie strategicznego myślenia politycznego, który wielu interpretowało jako niejasny, ponieważ nie mogli zrozumieć jego perspektyw”.

Niewątpliwie pod koniec życia nienawidził większości tego, z czym skończył. Ale to nie umniejsza wielkości jego pierwotnego pomysłu ani jego zasług dla historii ”- dodał Czesnakow.

READ  Trump życzy swoim przeciwnikom, aby „zgnili w piekle” w gniewnej świątecznej tyradzie: NA ŻYWO

Inny były urzędnik Kremla, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział Moscow Times, że Pawłowski też Pierwszy, który zaangażował się w dobrą internetową analizę polityczną u zarania masowego internetu w Rosji”, ale nieuchronnie poniósł „błąd” polegający na poparciu Miedwiediewa zamiast Putina w 2011 roku.