Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Były brytyjski szpieg Christopher Steele broni dossier Trumpa i mówi, że taśma Kompromat „prawdopodobnie” istniała

Autor popularnego „Steel Dossier”, notatki zawierającej wiele niezweryfikowanych zarzutów wobec byłego prezydenta Donalda Trumpa, mówi w nowym wywiadzie, że trzyma się prawdziwości zarzutów i dodaje, że rzekomo pokazywana jest tzw. taśma „compromat”. prawdopodobnie Trump jest zamieszany w lubieżny akt z prostytutkami.

Christopher Steele, były agent MI6, który przez kilka lat kierował biurem agencji w Rosji, powiedział w wywiadzie dla George’a Stephanopoulosa z ABC, że nagranie Trumpa „może nadal istnieć”, ale dodał, że nie ustalił „100 procent pewności” co do obecność takiego nagrania w posiadaniu Rosji lub innego podmiotu.

„[T]- Nadal myślisz, że ta taśma istnieje? – zapytał pan Stephanopoulos.

„Myślę, że prawdopodobnie tak jest”, powiedział były szpieg, „ale nie dałbym stuprocentowej pewności”.

Sojusznicy byłego prezydenta fałszywie twierdzili, że dossier niezweryfikowanych zarzutów, w tym szokujące twierdzenie o „siusiu”, było podstawą śledztwa FBI w sprawie kampanii Trumpa w 2016 r. Wyżsi urzędnicy wywiadu zeznali, że sprawa w rzeczywistości wynikała z komentarzy wygłoszonych przez urzędnik W kampanii Trumpa australijski dyplomata zaalarmował władze USA.

W swoim wywiadzie Steele bronił prawdziwości wielu bezpodstawnych zarzutów zawartych w aktach, w tym jednego, któremu zaprzeczył Michael Cohen, były osobisty adwokat Trumpa, że ​​udał się do Pragi w Czechach i spotkał się z urzędnikami Kremla w 2016 roku .

Jednocześnie ustąpił i przyznał, że „nie wszystko” w dossier Trumpa okazało się prawdą.

„Jestem gotów zaakceptować, że nie wszystko w aktach jest w 100% dokładne. Nadal nie jestem przekonany, że to jeden z nich” – powiedział były szpieg.

Akta Steele’a wywołały burzę, gdy zostały opublikowane na początku 2017 roku, kiedy pan Trump obejmował urząd przez BuzzFeed News. W tym czasie doprowadziło to do sugestii, że Trump celowo pracuje dla Rosji jako pełnomocnik Kremla przez lewicowych teoretyków spiskowych.

Doprowadziło to do szerokiej krytyki ze strony czołowych republikańskich urzędników FBI i Departamentu Sprawiedliwości, pomimo ich nalegań, że nie był to główny czynnik, który doprowadził do śledztwa w kampanii Trumpa, głównie ze względu na produkcję Fusion GPS. Opozycyjna grupa badawcza, która w przeszłości pracowała dla Partii Demokratycznej.

READ  Gangi oferują pomoc, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na Haiti przekracza 2200 | wiadomości o trzęsieniu ziemi