science

Były administrator NASA, Jim Bridenstine, opowiada o uruchomieniu Bezosa, przyszłości podróży kosmicznych

Wkrótce po tym, jak Jeff Bezos zostanie drugim założycielem firmy kosmicznej, który wyruszy w kosmos, firmy będą kontrolować przyszłość innowacji w kosmosie, powiedział we wtorek CNBC były administrator NASA Jim Bridenstine.

„Ci przedsiębiorcy robią ogromne postępy, które przekształcą ludzkość i przeniosą więcej z nas w kosmos” – powiedział Bridenstine w Squawk on the Street. „Przyszłością będą ludzkie stacje kosmiczne, będące własnością komercyjną i obsługiwane”.

Bridenstine, który kierował amerykańską agencją kosmiczną podczas administracji Trumpa, powiedział, że środowisko mikrograwitacji w kosmosie, w którym ludzie lub przedmioty wydają się nieważkie, jest „bardzo cennym zasobem”, który można wykorzystać do syntezy leków, tworzenia szczepionek, zaawansowanej produkcji, oraz innowacje takie jak tworzenie siatkówki, sztuczna ludzka gałka oczna.

„Istnieją wszystkie rodzaje możliwości, które można wykonać w mikrograwitacji, a których nie można wykonać w studni grawitacyjnej” – powiedział Bridenstine. „Ma to ogromne konsekwencje dla rynku i dopiero teraz zaczynamy rozumieć, czym one są”.

Komentarze Bridenstine pojawiły się, gdy Blue Origin rozpoczęło swój pierwszy załogowy lot kosmiczny we wtorek rano, z jego założycielem, Bezosem, na pokładzie. Dziewięć dni temu Richard Branson był pierwszym miliarderem założycielem firmy kosmicznej, który poleciał w kosmos suborbitalny. Zrobił to na swoim statku kosmicznym Virgin Galactic. Elon Musk, założyciel trzeciej komercyjnej firmy kosmicznej SpaceX, nie odbył jeszcze podróży w kosmos. Musk jest także prezesem Tesli, producenta samochodów elektrycznych.

Zadania te są prowadzone przez „przedsiębiorców, którzy inwestują własne pieniądze. Nie dostają miliardów dolarów od rządu federalnego na rozwój swoich produktów” – powiedział Bridenstine, starszy doradca firmy private equity Acorn Growth Cos. „Celem tych wszystkich ludzi jest obniżenie kosztów, zwiększenie dostępu i naprawdę zrobienie tego poprzez innowacje”.

Bezos, który również założył Amazon, jest jednym z siedmiu miliarderów, w tym Bransona i Muska, co zwiastuje nową erę podróży kosmicznych napędzanych głównie przez entuzjastycznych inwestorów, a nie przez rządy wielkich potęg.

READ  NASA rozpoczyna dochodzenie w sprawie zarzutów, że były prezydent James Webb nadzorował czystkę pracowników LGBT LG

Prywatne inwestycje w firmy kosmiczne osiągnęły 4,5 mld USD w drugim kwartale 2021 r., według A Raport Space Capital z siedzibą w Nowym Jorku, najsilniejszy kwartał w historii inwestycji w infrastrukturę kosmiczną, mimo że w tym czasie zamknęły się tylko dwie firmy kosmiczne.

Bridenstine przyznał Bezosowi finansowanie Blue Origin New Glenn – an Wystrzelenie rakiety orbitalnej W czwartym kwartale 2022 r. – oraz silnik BE-4, który będzie napędzał rakietę Vulcan należącą do United Launch Alliance, w celu zakończenia uzależnienia USA od Rosji w zakresie wystrzeliwania kosmicznego.

Bridenstine powiedział, że następnym ważnym krokiem w eksploracji kosmosu będzie powrót na Księżyc w 52. rocznicę lądowania na Księżycu Apollo 11. Powiedział, że statek kosmiczny Blue Origin Blue Moon ostatecznie zabierze ludzi na powierzchnię księżyca.

„Przestrzeń jest naprawdę duża” – powiedział Bridenstine – „Teraz tylko drapiemy powierzchnię”.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment