Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Burza tropikalna Ian – Najnowsze: Floryda „ostrzegła, aby „przygotować się” na potencjalny huragan, ponieważ wizyta Bidena została przełożona

Burza tropikalna Ian – Najnowsze: Floryda „ostrzegła, aby „przygotować się” na potencjalny huragan, ponieważ wizyta Bidena została przełożona

Sklepy w centralnej Florydzie walczą o utrzymanie wody na półkach przed tropikalną burzą Ian

Mieszkańcy Florydy zostali ostrzeżeni, aby „przygotować się” na każdy potencjalny huragan w tym tygodniu, ponieważ burza tropikalna Ian nadal się umacnia, wyznaczając drogę do stanu słonecznego.

National Hurricane Centre spodziewa się, że Ian zamieni się w huragan do końca niedzieli, przemieszczając się przez Karaiby w kierunku zachodniej Kuby.

Agencja spodziewa się, że w środku tygodnia uderzy ona na Florydę jako poważny huragan.

W sobotę prezydent Joe Biden wydał stanową deklarację nadzwyczajną, upoważniającą Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i FEMA do koordynowania akcji ratowniczych i udzielania pomocy.

Prezydent przełożył również swoją podróż do Fort Lauderdale zaplanowaną na wtorek w oczekiwaniu na niesprzyjającą pogodę.

Jego federalna deklaracja stanu wyjątkowego pojawiła się, gdy gubernator Ron DeSantis rozszerzył stan wyjątkowy z 24 hrabstw na cały stan i zmobilizował Gwardię Narodową Florydy.

Gdy Floryda przygotowuje się do nadchodzącego wydarzenia pogodowego, Kanada zaczyna oceniać szkody i rozpoczyna wysiłki na rzecz odbudowy po tym, jak w sobotę uderzył w nią posttropikalny cyklon Fiona. Fiona, niegdyś huragan, pozostawił co najmniej 16 osób zmarłych w Puerto Rico.

1664146840

Huragan Fiona: rozpoczynają się poszukiwania 73-letniej kobiety, która obawiała się, że zostanie wyrzucona na morze

W Kanadzie trwają poszukiwania zaginionej 73-letniej kobiety, której obawiano się, że została wyrzucona do morza przez huragan Fiona.

Starsza kobieta była ostatnio widziana w jej domu w Port au Basque w Nowej Fundlandii w sobotę rano, gdy burza uderzyła na wschodnie wybrzeże Kanady, według Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej (RCMP).

Chwilę później, jak poinformowała policja, ogromna fala uderzyła w jej dom i zniszczyła część piwnicy.

Od tego czasu 73-latek nie był widziany ani słyszany.

niezależnyRachel Sharp ma pełną historię:

1664143240

NASA spodziewała się podjąć decyzję o zniesieniu Artemidy I

Oczekuje się, że NASA podejmie w niedzielę ostateczną decyzję o zwrocie rakiety Artemis l Moon do budynku montażu pojazdów w Kennedy Space Center, aby chronić ją przed możliwym nadchodzącym huraganem.

W niedzielę agencja kosmiczna napisała na Twitterze, że nadal uważnie monitoruje prognozy pogody i planuje spotkać się dziś wieczorem, aby ocenić, czy przetoczy rakietę i statek kosmiczny, czy pozostanie na platformie.

READ  Mężczyzna oskarżony po tym, jak dziedziczka Tennessee, Elisa Fletcher, została porwana i wepchnięta do SUV-a podczas biegania | Wiadomości z USA

Jeśli pozostaniesz na platformie, może być szansa na uruchomienie Artemis 2 października.

A zespół agencji kosmicznej ogłosił w sobotę, że postanowił – po spotkaniu planistycznym – odłożyć próbę wystrzelenia rakiety księżycowej we wtorek z powodu obaw o nadchodzącą niesprzyjającą pogodę.

„NASA rezygnuje z możliwości wystrzelenia we wtorek 27 września i przygotowuje się do wycofania, jednocześnie kontynuując monitorowanie prognozy pogody związanej z burzą tropikalną Ian” – napisała NASA na Twitterze w sobotę rano.

Ogłoszenie pojawiło się zaledwie kilka godzin po tym, jak urzędnicy ogłosili w piątek, że pocisk jest gotowy do długo oczekiwanego pierwszego lotu testowego — trzeciej próby po dwóch poprzednich niepowodzeniach.

Członkowie zespołu monitorowali pogodę, aby ustalić, czy i kiedy pocisk zostanie wycofany do budynku montażu pojazdów.

Jim Frey, dyrektor wykonawczy NASA, napisał w sobotę na Twitterze, że „ostateczna decyzja” zostanie podjęta w niedzielę.

Urzędnicy będą musieli rozpocząć przemieszczanie rakiety nie później niż w poniedziałek rano, aby ominąć zaplanowany przez Iana kurs na Stany Zjednoczone.

1664139640

Burza tropikalna Ian „szybko się wzmacnia” dziś wieczorem

National Hurricane Centre ostrzegło, że burza tropikalna Ian „szybko się nasili” w niedzielę wieczorem.

W aktualizacji z niedzielnego popołudnia agencja podała, że ​​spodziewane są znaczące skutki wiatru i burzy na zachodniej Kubie, gdy burza wyznacza swój kurs w kierunku kraju.

Burza tropikalna # Ian KONSULTANT 10A: Ian spodziewał się, że dziś wieczorem rozpocznie się szybkie wsparcie. Oczekuje się, że w zachodniej Kubie będą oddziaływać silne wiatry i sztormy”.

1664136940

Mieszkańcy Florydy zaczynają gromadzić zapasy

Mieszkańcy Florydy zaczęli gromadzić niezbędne przedmioty w ramach przygotowań do burzy, obawiając się, że może ona doprowadzić do masowych przerw w dostawie prądu w najbardziej dotkniętych obszarach.

Według brytyjskiej gazety The Guardian, w sklepie Home Depot w Tampie kupujący ustawili się w kolejce do otwarcia sklepu w sobotę o 6 rano. Agencja prasowa.

Wczesnym popołudniem sklep sprzedał 600 skrzynek na wodę, a generatory całkowicie się wyczerpały.

W sklepie Costco w Lake Mary klienci również zaopatrywali się w butelki z wodą, podczas gdy inni ustawiali się w kolejce, aby napełnić swoje samochody benzyną. Lis 35.

Brian MacDonald powiedział, że ma już w domu trochę zapasów, ale na wszelki wypadek kupuje dodatkowe butelki z wodą i konserwy.

„Wygląda na to, że zmierza na zachód i nie zostaniemy mocno uderzeni” – powiedział.

READ  Wybory do Senatu w Nevadzie – NA ŻYWO: Laxalt przewodzi Cortezowi Masto, gdy Clark County uderza w twierdzenie Trumpa o „korupcyjnych” wynikach

„Przeszliśmy przez huragan Andrew, a huragan Andrew wyglądał, jakby zmierzał do Karoliny, a potem skręcił o 90 stopni, więc nigdy nie wiadomo”.

1664134240

Ian przewidywał, że burza tropikalna stanie się huraganem do końca niedzieli

National Hurricane Center przewiduje, że burza tropikalna Ian stanie się huraganem do końca niedzieli, wyznaczając ścieżkę przez Karaiby, po drodze zyskując na sile.

Jak podała agencja, w niedzielę rano wiatry osiągnęły 50 mil na godzinę (85 km/h).

Oczekuje się, że burza przeniesie się nad Kajmany i zachodnią Kubę, zanim dotrze do zachodniego wybrzeża Florydy i Florydy Zachodniej jako poważny huragan w środku tygodnia.

W tym czasie może to być huragan kategorii 3 z wiatrem do 109 mil na godzinę (175 kilometrów na godzinę).

Podczas gdy meteorolodzy twierdzą, że jest za wcześnie, aby określić dokładną ścieżkę i siłę, części wybrzeża Gruzji znajdują się teraz również w stożku niepewności huraganu.

1664131540

Kubański rząd podnosi poziom alarmowy huraganu

Rząd Kuby zmodernizował swój zegarek z huraganu na ostrzeżenie przed huraganem dla kubańskich prowincji Isla de Juventud, Pinar del Rio i Artemisa, gdy burza tropikalna Ian wkracza do kraju.

Kuba zmodernizowała również swój zegarek tropikalny do ostrzegania przed burzami tropikalnymi dla prowincji La Habana, Mayapeque i Matanzas.

Aktualizacja ma miejsce, gdy National Hurricane Center przewiduje teraz, że Ian zmieni się w huragan do końca niedzieli.

Teraz ostrzeżenie przed huraganem obowiązuje dla Wielkiego Kajmana i kubańskich prowincji Isla de Juventud, Pinar del Rio i Artemisa.

Ostrzeżenie o huraganie oznacza, że ​​gdzieś w obszarze ostrzegawczym spodziewany jest huragan.

1664128840

Narodowe Centrum Hurricane wydaje porady

National Hurricane Center opublikowało nowy raport doradczy dla Ian Storm Storm, ostrzegający przed „znaczącymi skutkami wiatru i sztormów” na zachodniej Kubie.

Burza tropikalna # Ian Konsultacja 10: Ian spodziewa się, że szybkie wzmocnienie rozpocznie się dziś jeszcze dzisiaj”, agencja napisała na Twitterze o swoim doradztwie o godzinie 11:00 czasu wschodniego.

„Ostrzeżenie przed huraganem wydane na zachodniej Kubie, gdzie spodziewane są znaczące skutki wiatru i burz”.

1664127040

Floryda przygotowuje się do wysłania 2 milionów posiłków i 1 miliona galonów wody do dotkniętych obszarów

Rząd Florydy gromadzi 2 miliony posiłków i 1 milion galonów wody, które będzie mógł rozprowadzić na dotkniętych chorobą obszarach, gdy nadejdzie czas.

READ  Trzęsienie ziemi na Haiti - na żywo: trzęsienie ziemi o sile 7,2 powoduje śmierć 227 osób, ponieważ urzędnicy obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może osiągnąć tysiące

Na niedzielnej konferencji prasowej urzędnicy powiedzieli, że wpływ burzy będzie dalekosiężny w całym stanie i teraz przygotowuje się do wprowadzenia niezbędnych towarów.

Gubernator Ron DeSantis powiedział, że burza tropikalna Ian będzie huraganem w ciągu najbliższych 24 godzin i prawdopodobnie będzie wielkim huraganem „wkrótce”.

DeSantis wezwał mieszkańców do zapewnienia im wystarczającej ilości żywności, wody, baterii, lekarstw i paliwa, a także ostrzegł przed przerwami w dostawie prądu.

Powiedział: „Przygotuj się teraz”.

„Posłuchaj lokalnych urzędników i po prostu przygotuj się na huragan tej wielkości, co prawdopodobnie się wydarzy”.

1664125240

Urzędnicy wzywają mieszkańców Florydy, aby nie „przeszkadzali”

Mieszkańcy Florydy są wzywani, aby nie „przesadzali”, gdy w najbliższych dniach burza tropikalna Ian uderzy w beczkę w Sunshine State.

Przemawiając na konferencji prasowej w niedzielę rano, urzędnicy poprosili mieszkańców stanu, aby „znali swoją okolicę i znali swój dom”.

Powiedzieli, że jeśli twój dom znajduje się w strefie ewakuacyjnej, powinieneś postępować zgodnie z oficjalnymi wytycznymi i wyjść.

Ale jeśli twój dom nie znajduje się w strefie ewakuacyjnej, „musisz znać swój dom” i czy jest on w stanie wytrzymać silne wiatry.

„Jeśli nie znajdujesz się w strefie ewakuacji i jeśli twój dom może wytrzymać wiatr, możesz chcieć się schronić” – powiedział jeden z urzędników.

Mieszkańcy schronienia w pomieszczeniach wciąż muszą przygotowywać się na kilka dni z rzędu utraty zasilania i muszą zapewnić sobie wystarczającą ilość żywności i wody.

Wskazówki pojawiły się po tym, jak urzędnicy powiedzieli, że dwa miliony osób zostało nadmiernie ewakuowanych podczas huraganu Irma w 2017 roku.

1664123440

DeSantis mówi, że „docenia” szybką akcję Bidena

Gubernator Florydy powiedział, że „docenia szybkie działanie” prezydenta Joe Bidena, który zgodził się na prośbę stanu o wydanie federalnej deklaracji nadzwyczajnej w sobotę.

„Doceniamy to, jesteśmy wdzięczni” – powiedział na niedzielnej porannej konferencji prasowej.

Biden ogłosił w sobotę stan wyjątkowy na Florydzie, upoważniając Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) do koordynowania akcji ratunkowych i udzielania pomocy, jeśli Ian przybędzie do Sunshine State.

Pan DeSantis rozszerzył w sobotę stan wyjątkowy z 24 powiatów na cały stan.

W niedzielę urzędnicy powiedzieli, że otrzymali również telefony z każdego stanu w południowo-wschodnim regionie, mówiąc, że są „przygotowani i gotowi do pomocy w potrzebie”.