Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Burning Man 2023 na żywo: nowe szczegóły dotyczące zakończenia festiwalu w związku z kontynuacją finału na pustyni w Nevadzie

Burning Man 2023 na żywo: nowe szczegóły dotyczące zakończenia festiwalu w związku z kontynuacją finału na pustyni w Nevadzie

Tysiące osób na festiwalu Burning Man utknęło na mieliźnie po ulewnym deszczu

Ujawniono nowe szczegóły w sprawie śmierci mężczyzny na festiwalu Burning Man po tym, jak około 70 000 osób zostało uwięzionych na miejscu podczas niespodziewanej burzy.

W weekend Burning Man popadł w ruinę – poważna powódź spowodowała, że ​​tysiące osób utknęło na miejscu, wejście zostało zamknięte, a biesiadnicy wezwano do oszczędzania wody, żywności i paliwa.

Władze ujawniły w sobotę, że podczas festiwalu na pustyni w Nevadzie zginęła jedna osoba.

W niedzielę Burning Man Communications wydało oświadczenie, że śmierć „nie miała związku z pogodą”. Biuro szeryfa hrabstwa Pershing nadal prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci.

Dramat doprowadził do szerzenia się i obalenia w Internecie teorii spiskowych, w tym fałszywych twierdzeń o epidemii wirusa Ebola.

Tymczasem Burning Man powiedział, że otwarcie obiektu nastąpi w poniedziałek rano, chociaż jest to wyraźnie zależne od pogody.

Festiwal kontynuuje również plany spalenia swojego charakterystycznego wizerunku później tego samego dnia po przełożeniu go z powodu ulewnych deszczy i powodzi.

„The Man Burn nie odbędzie się w niedzielę wieczorem i obecnie zaplanowano go na poniedziałek 9 kwietnia o 21:00” – podał festiwal w aktualizacji z niedzielnego wieczoru.

1693832400

ICYMI: Co wiemy o chaosie powodziowym w Burning Man w 2023 r

Burning Man już jest sprawdzianem „radykalnej samowystarczalności” dla widzów festiwali, ale wydarzenie w 2023 r. przyniosło więcej przeszkód, niż większość ludzi mogła sobie wyobrazić.

Od czwartku w regionie pustynnym padały ulewne deszcze, powodując poważne powodzie. W ten weekend organizatorzy i władze lokalne zamknęli drogi do końca festiwalu i nakazali wracającym do domu.

Po czym ogłoszono śledztwo w sprawie śmierci.

Oto wszystko, co wiemy o fiasku Burning Man 2023:

Andrzej Blanco4 września 2023 o godzinie 14:00

1693831223

Uczestnicy Burning Man przygotowują się do opuszczenia zalanego miejsca

Uczestnicy Burning Man przygotowują się do opuszczenia zalanego miejsca, po tym jak tysiące osób utknęło tam w weekend.

Organizatorzy wydarzenia podali w aktualizacji w niedzielny wieczór, że „Exit” ma zostać wznowiony w poniedziałek rano.

Otworzymy nasze drzwi do Exodusu w poniedziałek rano 9 kwietnia. Powiadomimy społeczność, gdy decyzja zostanie podjęta do 9:00.

Rachela Sharpa4 września 2023 o 13:40

1693830045

11 ponurych filmów z Burning Man

Film 11 Burning Man pokazuje ponure warunki panujące na pustynnym festiwalu

Dziesiątki tysięcy widzów festiwalu Burning Man utknęło na pustyni w Nevadzie z powodu powodzi. Ulewne deszcze zmusiły do ​​zamknięcia pobliskich dróg, co doprowadziło do chaotycznych scen w Blackrock. Obecnych wezwano do oszczędzania żywności i schronienia się. Służby potwierdziły także śmierć jednej osoby…

Rachel Sharpa4 września 2023 o 13:20

1693828845

Burning Man ujawnia nowe szczegóły dotyczące mężczyzny, który zginął podczas zmywania pustyni Nevada

Organizatorzy Burning Man podali nowe szczegóły dotyczące mężczyzny, który zmarł podczas mycia na pustyni w Nevadzie.

W sobotę władze podały, że w czasie festiwalu zginęła jedna osoba, ale przyczyny nadal nie są znane.

W niedzielę wieczorem organizatorzy Burning Man przekazali aktualizację, z której wynika, że ​​śmierć bezimiennego 40-letniego mężczyzny „nie miała związku z pogodą”.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Rachela Sharpa4 września 2023 o godzinie 13:00

1693827645

Obejrzyj: Uczestnicy Burning Man tworzą gliniane rzeźby i przedzierają się przez ziemię, podczas gdy tysiące ludzi utknęło w obliczu powodzi

Celebratorzy Burning Man budują gliniane rzeźby tam, gdzie tysiące ludzi utknęło po powodziach

Uczestnicy Burning Man budowali gliniane rzeźby i brodzili w ziemi, podczas gdy imprezy trwały nadal pomimo chaosu, który pozostawił tysiące ludzi na festiwalu na pustyni w Nevadzie po poważnej powodzi. W trakcie zdarzenia zginęła jedna osoba, ale lokalne organy ścigania nie zidentyfikowały jeszcze tej osoby i nie ujawniły przypuszczalnej przyczyny śmierci. Dziesiątki tysięcy uczestników nadal utknęło na miejscu na pustyni Black Rock po trudnych warunkach pogodowych. Biesiadnicy musieli chodzić po błocie, wielu z nich boso lub z plastikowymi torbami na nogach, po tym, jak namawiano ich, aby w weekend schowali się i oszczędzali żywność, wodę i inne zapasy.

READ  Domniemany napastnik Sir Salmana Rushdiego Hadi Matara mówi, że był "zaskoczony, że pisarz przeżył" | Wiadomości z USA

Rachel Sharpa4 września 2023 o 12:40

1693826421

Teorie spiskowe: Urzędnicy odrzucają błędne informacje na temat epidemii wirusa Ebola w Burning Man

Zrzut ekranu przedstawiający wymianę wiadomości tekstowych wywołał w mediach społecznościowych falę dezinformacji na temat rzekomej epidemii wirusa Ebola w Burning Man.

Intryga nasiliła się, gdy użytkownicy X, dawniej Twittera, udostępniali fałszywe nagłówki z magazynu Forbes i fałszywe tweety organizatorów Burning Man oraz amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Eksperci i lekarze podkreślili możliwość wybuchu epidemii wirusa Ebola.

W oświadczeniu dla Indy100 rzecznik Bureau of Land Management zdementował spekulacje na temat wybuchu wirusa Ebola.

„Mogę potwierdzić, że wejście na imprezę zostało w tym roku zamknięte ze względu na nietypowe opady deszczu, które spowodowały błotniste warunki, w wyniku których pojazdy były całkowicie zatrzymane, a nie z powodu epidemii wirusa Ebola” – powiedział rzecznik.

Andrzej Blanco4 września 2023 o 12:20

1693825200

Na zdjęciu: Celebryci Burning Man przedzierają się przez błoto

(za pośrednictwem Reutera)

Dub Kitty i Ben Goose z Idaho i Nevady spacerują po błocie w Burning Man po nocy tańca z przyjaciółmi

(za pośrednictwem Reutera)

Błoto pokrywa ziemię na terenie festiwalu Burning Man w Black Rock

(Paul Reeder/za pośrednictwem Reuters)

Andrzej Blanco4 września 2023 o godzinie 12:00

1693824045

Burning Man planuje spalić kukłę jeszcze dzisiaj

Burning Man planuje spalić swój charakterystyczny wizerunek jeszcze dziś, po przełożeniu głównego wydarzenia z powodu ulewnego deszczu i powodzi.

„The Man Burn nie odbędzie się w niedzielę wieczorem i obecnie zaplanowano go na poniedziałek 9 kwietnia o 21:00” – podał festiwal w aktualizacji z niedzielnego wieczoru.

„Kościół Babiloński ma spłonąć o północy we wtorek 5 września (tj. w nocy w poniedziałek 4 września)”.

Rachela Sharpa4 września 2023 o 11:40

1693822821

Chris Rock i Diplo uciekają z festiwalu Burning Man

„Palnicy”, jak nazywa się uczestników festiwalu, zostali poinstruowani, aby pozostali na swoich kempingach, podczas gdy na pustynię schodzi powolna burza ulewna.

Organizatorzy poprosili uczestników festiwalu o „zachowanie żywności, wody i paliwa” oraz „schronienie się w ciepłym i bezpiecznym miejscu”, w związku z tymczasowym zakazem jazdy i jazdy na rowerze po błotnistych drogach.

Alisha Rehman Sarkar4 września 2023 o 11:20

1693821600

Adwokat Sądu Najwyższego Neil Katyal opowiada historię „makabrycznej” ucieczki przed Płonącym Człowiekiem

„To była niesamowicie wstrząsająca sześciomilowa jazda w środku nocy przez ciężkie, śliskie błoto, ale udało mi się bezpiecznie wydostać z Burning Man” – napisał w niedzielę na Twitterze były pełniący obowiązki prokuratora generalnego USA Neil Katyal.

Władze doradziły osobom, które utknęły na festiwalu, aby nie opuszczały pustyni ze względu na uszkodzenia dachu playa spowodowane przez pojazdy.

Alisha Rehman Sarkar4 września 2023 o godzinie 11:00