Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Burmistrz Hamtramck 3 sierpnia Podstawowy podręcznik kandydata

Prawybory 3 sierpnia zbliżają się wielkimi krokami. Dowiedz się, którzy kandydaci ubiegają się o lokalne biuro w Twojej społeczności za pomocą 101,9 FM WDETPodręcznik kandydata. Ankiety zostały rozesłane do kandydatów do wypełnienia i można zobaczyć odpowiedzi kandydatów Burmistrz Hamtramck poniżej.

Zobacz pełną listę omówionych wyścigów tutaj.

Przejdź do filtra:
Otrzymasz A. Almasmarmas
Amer Ghalib
Karen Majowski
Asm Rahman


Otrzymasz A. Almasmarmas

Kandydat nie odpowiedział na prośbę o ankietę. Odwiedź jego witrynę kampanii.


Amer Ghalib

Kandydat nie odpowiedział na prośbę o ankietę. Odwiedź jego witrynę kampanii.


Karen Majowski

wiek: 66

aktualna praca: burmistrz Hamtramck; Właściciel Tekla Vintage

Edukacja: Doktorat American Culture, University of Michigan, ze szczególnym uwzględnieniem imigracji i etniczności

O Karen Majowski: Zostałam wybrana na pierwszą kobietę-burmistrza Hamramck w 2006 roku, po dwóch latach jako prezydent rady miasta/tymczasowy burmistrz, i służyłam w Komisji Historycznej Hamtramck. Kandyduję teraz na piątą kadencję burmistrza. Jestem byłym prezesem Michigan Municipal Association, reprezentującym wszystkie miasta i wsie Michigan. Zasiadała także w radach nadzorczych Michigan Suburban Alliance i Wayne Metropolitan Agency for Community Action. Moja książka Prawdziwi zdrajcy i Polacy została wydana w 2003 roku i jako badacz rasy i imigracji nadal wykładam i publikuję.

Jestem byłym profesorem nadzwyczajnym polonistyki i studiów nad Europą Wschodnią i Środkową w St. Mary’s College w Orchard Lake w stanie Michigan oraz byłym dyrektorem wykonawczym Polish American Historical Society. Jako kierownik projektu w Instytucie Badawczym ds. Pracy, Zatrudnienia i Ekonomii Uniwersytetu Michigan pracowałem przy projektach gospodarczych i rozwoju społeczności w całym stanie.

W 2013 roku mój mąż i ja kupiliśmy i wyremontowaliśmy pustą witrynę sklepową przy zabytkowej Main Street w Hamtramck i założyliśmy Tekla Vintage.

Dlaczego kandydować na burmistrza Hamtramck? Ubiegam się o kolejną kadencję jako burmistrz Hamtramck, ponieważ jesteśmy w trakcie wielu ekscytujących projektów i inicjatyw, a moje przywództwo pomoże zapewnić, że projekty te zostaną zrealizowane zgodnie z naszym głównym planem i naszym zaangażowaniem na rzecz Hamtramck jako zróżnicowanej, przyjaznej i społeczność miejska, którą można chodzić. W ciągu 18 lat mojej służby w wyborach zbudowałem relacje we wszystkich naszych różnorodnych społecznościach, opowiadając globalną publiczność historię Hamtramck jako mikrokosmosu amerykańskiego doświadczenia. To doświadczenie i zaangażowanie w rzecznictwo i budowanie mostów jest jedną z moich najsilniejszych motywacji.

Jesteśmy w trakcie wielu ekscytujących projektów i inicjatyw, a moje przywództwo pomoże zapewnić, że projekty te zostaną zrealizowane zgodnie z naszym głównym planem i naszym zaangażowaniem w Hamtramck jako zróżnicowaną, dostępną dla pieszych i zabawną społeczność miejską. – Karen Majowski

Jaki jest najważniejszy problem stojący przed Hamtramck? Hamtramck, podobnie jak inne miasta, boryka się z wieloma problemami. Ale podzielę je na dwie kategorie: Jedną z nich jest potrzeba inwestowania w infrastrukturę – czy to w infrastrukturę fizyczną, taką jak stare ulice i kanały ściekowe, infrastrukturę gospodarczą, taką jak małe społeczności biznesowe, czy infrastrukturę ludzką, taką jak klastry sąsiedzkie. Drugą kwestią jest uznanie, że Hamtramck stał się modelem dla świata pokazującym, jak różnorodność działa w prawdziwym życiu, na lądzie, na brodawkach i wszystkim, więc znalezienie sposobów, aby upewnić się, że wszyscy usłyszą i poczują się częścią miasta, to niekończący się projekt, ponieważ Hamtramck, bardziej niż kiedykolwiek w kraju.

READ  JPMorgan przedłuża program dla uchodźców z Ukrainy na przyszły rok

Jak poradzisz sobie z tym problemem? Pracujemy nad naszym planem stopniowego rozwiązywania problemów z infrastrukturą fizyczną w miarę możliwości finansowych rok po roku. Ponadto miasto kontynuowało starania o włączenie wielojęzycznych oznakowań w ratuszu, tłumaczenie dokumentów miejskich oraz szkolenie i dywersyfikację naszej siły roboczej. Jako burmistrz oczywiście popieram i zachęcam do tych inicjatyw. Jako rzecznik miasta, nadal moim zadaniem jest opowiadanie tych historii i historii amerykańskiego snu w Hamtramck, błędnej i niekompletnej, szerszemu światu.

Jakie działania/decyzje podjęła obecna administracja miasta lub rada miasta, których nie zatwierdziła? Ostatnio moje spory z Radą Miasta dotyczyły głównie decyzji, które podważają podstawową tkankę Hammamka jako społeczności miejskiej, w której można chodzić pieszo, skupionej na ludziach. Na przykład rada ostatnio zezwoliła na dodatkowe cięcia chodników i podjazdów, a także zatwierdzone przednie werandy. Jako burmistrz nie mam głosu z wyjątkiem rozporządzeń, kontraktów i rozstrzygnięć remisowych, więc nie mam prawa głosu w tych decyzjach, które są śliskim pochyleniem, które zagrażają aktywom, które czynią nas tak wyjątkowymi i rynkowymi jako społeczność. Nie dalej jak wczoraj wieczorem Wydziałowa Rada Odwoławcza, której członkowie są mianowani przez Radę Miejską, odrzuciła rozbieżność w zakresie podziału na małe przedsiębiorstwo, zlokalizowane w budynku, który kiedyś był budynkiem o mieszanym przeznaczeniu, a obecnie znajduje się w dzielnicy mieszkalnej. Ta tradycyjna mieszanka zastosowań jest czymś, co było powszechne w Hamtramck, podczas gdy niektóre organy zarządzające Hamtramck pracują nad podważeniem tych samych cech, które starają się tworzyć inne miasta i przedmieścia.


Asm Rahman

wiek: 53

aktualna praca: Dyrektor Finansowy Departamentu, Wydział Budynków i Bezpieczeństwa Miasta Detroit pracuje w Detroit od ponad 25 lat.

Edukacja: Organizacja Lekarzy bez GranicWalsh College

O imieniu Rahmana: Wyemigrował w 1986 roku i osiadł w Hamtramck. Uczęszczał do Hamtramck High School, Światowa Rada Kościołów Mam tytuł licencjata i magistra finansów. Pracuj dla mnie DWSD Przez 22 lata zaczynał jako księgowy, a następnie został kierownikiem systemów bilingowych. Zarządzał kilkoma dużymi projektami związanymi z modernizacją systemów rozliczeniowych, projektem kanalizacji deszczowej i projektami zarządzania flotą, żeby wymienić tylko kilka.

READ  Najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo

Działacz społeczny przez większość moich lat w Stany Zjednoczone Ameryki. Zorganizowane wiece związane z prawami obywatelskimi i imigrantami, BLM ruch.

Dawny oddział Hamtramck فرع NAACP Prezydent-elekt i powiernik, Wayne County Community College

Dlaczego kandydować na burmistrza Hamtramck? Hamtramck potrzebuje nowego przywództwa i pomysłów, aby zjednoczyć miasto i wyprowadzić je z kłopotów finansowych.

Hamtramck potrzebuje nowego przywództwa i pomysłów, aby zjednoczyć miasto i wyprowadzić je z kłopotów finansowych” – Asma Rahman

Jaki jest najważniejszy problem stojący przed Hamtramck? Wiele problemów i różni się w zależności od osób, o które pytamy. Budżet, ryzyko wysokich podatków, powodzi, bezpieczeństwa na ulicach, rasizmu itp. to tylko niektóre z najważniejszych kwestii.

Jak poradzisz sobie z tym problemem? Komunikuj i edukuj ludzi o różnych opcjach i ryzyku nieuczestniczenia i podejmowania właściwych decyzji.

Jakie działania/decyzje podjęła obecna administracja miasta lub rada miasta, których nie zatwierdziła? Decyzja o usunięciu HPD Karty i narażanie życia ludzi. Egzekwowanie kodu nie jest stosowane jednakowo. Firmy mniejszościowe nie są jednakowo promowane.

Niezawodny, dokładny i aktualny.

WDET Staramy się, aby nasza prasa była dostępna dla wszystkich. Jako organizacja mediów publicznych zachowujemy uczciwość dziennikarską dzięki niezależnemu wsparciu czytelników takich jak Ty. Jeśli możesz WDET Jako źródło wiadomości, muzyki i rozmów, Proszę, daj dziś prezent.

wpłać dzisiaj »