Bundesliga: Rael Lewandowski prowadzi Bayern do powrotu, by pokonać Fürth 4-1

Napastnik Robert Lewandowski strzelił dwa gole szybciej niż Bayern Monachium, który w niedzielę pokonał ostatniego w Bundeslidze Grother Fürth 4:1.

Polski gwiazdor podniósł swój wynik na szczycie ligi do 28 goli w 23 meczach i pomógł Bayernowi umocnić przewagę do dziewięciu punktów, zanim później gościł Borussię Dortmund, Borussię Moenchengladbach.

Jeśli kibice Bayernu oczekiwali reakcji po dwóch meczach bez zwycięstwa – Bayern przegrał 4-2 z awansowanym Bochum przed remisem 1-1 z Salzburgiem w Lidze Mistrzów – na wynik musieli poczekać do drugiej połowy.

Kapitan Fürth, Branimir Hargota, objął prowadzenie w 42. minucie, kiedy jego rzut wolny zdecydowanie zboczył z bramki Marcela Sabitzera z Bayernu.

Z powodu niepowodzenia Lewandowski otrzymał kartkę za reakcję na Hargotę po tym, jak nie trafił w słupek ataku, aby zatrzymać kontratak.

W przerwie rozległy się nawet gwizdki niektórych niezadowolonych kibiców Bayernu.

Wypowiedź trenera Bayernu Juliana Nagelsmanna w pierwszej połowie przyniosła szybkie rezultaty.

Lewandowski wyrównał zaledwie minutę po rozpoczęciu drugiej połowy, a Bayern dalej naciskał na Sebastiana Griesbecka, aby poprowadził własną bramkę w 61. minucie.Griesbeck strzelił również samobójczego gola w poprzednim spotkaniu dwóch drużyn, a Bayern wygrał 3:1.

Max Christiansen trafił w słupek, gdy Fürth chciał wyrównać, ale Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Bayernu strzałem głową w lewy słupek w 82. minucie po rzucie rożnym Niklas Sule w zagrożoną strefę, a Lewandowski pokonał dwóch obrońców i skierował piłkę w lewą stronę. skrzydło. Poczta.

A Serge Gnabry, rezerwowy Eric Maxim Choupo-Moting pod koniec pierwszej połowy, strzelił czwartego gola w doliczonym czasie gry.

READ  Drużyna piłkarska Cincinnatus Girls ukoronowała mistrzostwo dywizji po pokonaniu Polski (zdjęcia w załączeniu) - Cortland Voice

Dortmund znalazł się pod presją, by odpowiedzieć na Gladbach po słabej porażce z Rangers w Lidze Europy, a porażka 5:2 u siebie z Bayerem Leverkusen wciąż pozostaje w pamięci.

Zagrożona spadkiem Hertha Berlin gościła w Lipsku później w niedzielę.