Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Builder.ai zarabia 100 milionów dolarów, ponieważ pali się mało miejsca na kod

Startupy, które dostarczają narzędzia dla osób, które chcą tworzyć aplikacje przy minimalnym znoju programistycznym, zebrały w ostatnich miesiącach wiele rund finansowania. Wskazania będą prawdopodobnie kontynuowane.

Dzisiaj najnowszy członek klubu low-token odnotował 100 milionów dolarów przez całą dobę Konstruktor.ai. Londyńska firma, która dostarcza platformę do tworzenia aplikacji o niskim kodzie, ogłosiła, że ​​zebrała 100 milionów dolarów w rundzie finansowania serii C prowadzonej przez Partnerzy Insight.

Mniej wyszukiwania. Zamknij więcej.

Zwiększ swoje przychody dzięki kompleksowym rozwiązaniom górniczym zasilanym przez lidera w zakresie prywatnych danych firmowych.

Do rundy przystąpiło wielu nowych i dotychczasowych inwestorów, m.in. Międzynarodowa korporacja finansowa A Jeffrey Katzenberg’s WndrCo. Finansowanie zwiększa dotychczasowe finansowanie 6-letniej firmy do 195 milionów dolarów.

Builder.ai rozwijał się agresywnie w ostatnich kwartałach. Firma twierdzi, że prawie w zeszłym roku przychody wzrosły o ponad 300 procent i zwiększyły liczbę pracowników z 265 do 450. Patrząc w przyszłość, startup planuje zainwestować nowy kapitał w poprawę swoich możliwości w zakresie sztucznej inteligencji i automatyzacji,

Firma wymienia wśród swoich klientów szereg znanych marek, m.in BBCA Pepsi A NBC Global. Jej oferta przewiduje tworzenie aplikacji z wykorzystaniem linii montażowej „części” wielokrotnego użytku lub funkcji, takich jak logowanie, czat na żywo lub koszyk. Klienci opisują swoje pomysły, a silnik AI Buildera sugeruje części, których mogą potrzebować, wraz z profesjonalistami do dostosowywania funkcji.

Zbieranie funduszy odbywa się w trakcie długiego okresu inwestowania w mega-projekty w start-upy rozwijające narzędzia do tworzenia oprogramowania bez i bez kodu. Zapytanie Crunchbase dotyczące dotychczasowego finansowania w tym roku dla wykonawców i firm wykazujących „niski token” lub „brak tokena” w swoich profilach, wykazało co najmniej 40 rund, które łącznie przyniosły ponad 560 milionów dolarów. Wymieniamy je poniżej:

Oprócz Builder.ai, niektórzy z większych odbiorców fundraisingu to:

  • Genesis GlobalLtd., twórca niskokodowej platformy technologicznej, która pomaga instytucjom finansowym w tworzeniu nowych aplikacji, zebrał 200 milionów dolarów w lutowej rundzie serii C.
  • Wandelbotytwórca bezkodowych narzędzi do automatyzacji robotów przemysłowych, zebrał 84 miliony dolarów w styczniowej rundzie serii C.
  • Weglutedostawca narzędzi do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych bez kodu, zebrał 50 milionów dolarów w ogłoszonej w zeszłym tygodniu rundzie finansowania.
READ  „To nie jest impreza”: przestrzeń robocza usług alkoholowych w Shoreditch dotyczy wydarzeń networkingowych

Wyjaśnienie: Dom Guzman

Bądź na bieżąco z ostatnimi rundami finansowania, przejęciami i nie tylko dzięki Crunchbase Daily.