Economy

Brytyjska gospodarka zwolniła dzięki londonek.net

Lipiec jest szóstym z rzędu miesiącem wzrostu PKB Wielkiej Brytanii. Jednak analitycy oszacowali, że brytyjska gospodarka wzrośnie o 0,5% po wzroście o 1% w poprzednim miesiącu.

W sumie PKB wzrósł o 3,6%. Ale w ciągu trzech miesięcy do lipca brytyjska gospodarka nadal wynosi 2,1%. Urząd Statystyk Narodowych (ONS) poinformował, że bez szczytu przed pandemią.

Po złagodzeniu ograniczeń dotyczących dystansu społecznego 19 lipca Anglia odnotowała wzrost dzięki imprezom plenerowym, takim jak imprezy sportowe, parki i festiwale. Jednak głównym motorem wzrostu PKB była produkcja przemysłowa (+1,2%).

Ropa i gaz dały im najsilniejszy impuls. „Produkcja pojazdów stale się poprawia po niedawnym braku części zamiennych” — powiedział Jonathan Athoy z ONS.

Usługi pozostały w lipcu w dużej mierze bez zmian, ale sektor budowlany skurczył się czwarty miesiąc z rzędu (-1,6%). Budownictwo cierpi z powodu niedoboru materiałów budowlanych przy rosnących cenach i malejącej podaży w popycie.

W lipcu w kilku firmach brakowało personelu, ponieważ pracownicy zostali zmuszeni do izolowania się w domu po tym, jak zostali powiadomieni przez aplikację NHS Test and Trace o zarażonej osobie, co doprowadziło do tego, co nazwano „pingdemią”.

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey powiedział w środę, że ożywienie po pandemii wykazuje oznaki „stabilizacji”, ale powtórzył pogląd, że wzrost inflacji nie będzie trwały.

BBC/Agata C.

READ  Europejski Bank Inwestycyjny zwiększa koncentrację na globalnym rozwoju, wspiera 4,8 mld euro nowego finansowania energii, transportu, szczepionek przeciw COVID i inwestycji biznesowych

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment