Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjska firma kosmiczna otrzymuje 7,6 mln funtów na sfinansowanie eksperymentów dla fabryk satelitów | Próżnia

W zeszłym roku, kiedy Josh Western i Andrew Bacon założyli swoją firmę kosmiczna kuźniaMieli garaż do pracy i kilka innych rzeczy. Dziś dwóch przedsiębiorców z Cardiff zatrudnia 25 pracowników i planuje dalszą ekspansję po zebraniu 7,6 miliona funtów w międzynarodowym funduszu seed.

Finansowanie – które zostanie ogłoszone jeszcze w tym tygodniu – powinno pozwolić firmie na rozpoczęcie fascynującego przedsięwzięcia lotniczego: rozmieszczenie satelitów, które mogą wytwarzać nowe stopy, leki i półprzewodniki w kosmosie, a następnie zwracać je na Ziemię. Pierwsze misje zaplanowano teraz na koniec 2022 roku.

„Ziemia to wspaniałe miejsce do życia, ale złe miejsce do produkcji wielu rzeczy” – powiedział Western. Musisz oprzeć się grawitacji i gęstej atmosferze, starając się nie powodować zanieczyszczenia. Ale w kosmosie nie ma grawitacji zakłócającej mieszanie materiałów, podczas gdy masz czystą próżnię i nie ma zanieczyszczenia powietrza. Możesz także skierować swoje gadżety w stronę słońca lub od niego, aby szybko je ogrzać lub schłodzić”.

Problemem jest wejście w kosmos. Space Forge, które otrzymało już wsparcie od Brytyjskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, wierzy, że jej rośliny wielokrotnego użytku zapewnią odpowiedź. Ten statek ma wielkość pieca, zwanego ForgeStar .pojazdy orbitalne, na orbicie ponad 300 mil nad Ziemią.

Będą korzystać z prostych systemów startowych opracowywanych przez linie lotnicze, takie jak Virgin Orbit. Małe rakiety są przenoszone w górne warstwy atmosfery na jumbo jetach, a następnie wystrzeliwane w kosmos. Po wejściu na orbitę pojazdy ForgeStar będą krążyć wokół Ziemi przez okres od jednego do sześciu miesięcy. Wewnątrz malutkiego statku zautomatyzowane systemy robotyczne będą kierować produkcją i testowaniem stopów, leków i komponentów elektronicznych, których nie można wyprodukować na Ziemi.

Powinna zmienić sposób wytwarzania materiałów w warunkach mikrograwitacji. „Eksperymenty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykazały wartość produkcji kosmicznej” – powiedział Western. Przykładem są fluorescencyjne włókna szklane stosowane w systemach komunikacyjnych. Wykonany na ziemi, bywa nieco pochmurny. Te wykonane na stacji kosmicznej są całkowicie czyste i 10 do 100 razy lepsze w transmisji sygnałów.

„Nasze pojazdy ForgeStar są zaprojektowane do wytwarzania takich materiałów”.

W tym tygodniu SpaceForge opublikuje szczegółowe informacje na temat pieniędzy, które pozyskała od inwestorów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych inwestorów, w tym z amerykańskiego funduszu kosmicznego i berlińskiego Global Fund, który wspiera wiodące firmy w nowych zielonych technologiach. „Oczywiste jest, że międzynarodowi inwestorzy byli pod wrażeniem” – powiedział Paul Butt, dyrektor naczelny Brytyjskiej Agencji Kosmicznej. „Inwestycja została przekroczona czterokrotnie i zabezpieczono miliony funtów, aby wesprzeć firmę na kolejnych etapach jej podróży”.

Ten punkt został poparty przez Zachód. „Mamy nadzieję, że do końca 2022 roku będziemy mogli przenieść pierwszy ForgeStar w kosmos”.

READ  Aukcje Blue Origin z podróży na skraj kosmosu za 28 milionów dolarów