Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjka Kerr ogłusza Ingebrijtsen i zdobywa złoto na 1500 m

Brytyjka Kerr ogłusza Ingebrijtsen i zdobywa złoto na 1500 m

Lekkoatletyka – Mistrzostwa Świata IAAF – Finał biegu na 1500 m mężczyzn – Narodowe Centrum Lekkoatletyki, Budapeszt, Węgry – 23 sierpnia 2023 r. Złoty medalista Wielkiej Brytanii Josh Kerr świętuje po finale (Reuters/Alexandra Schmegel) Uzyskaj prawa licencyjne

  • Brytyjczyk z podobnym wynikiem do 2022 roku wyprzedza faworytkę Ingebrigtsen
  • Kerr naśladuje kolegę z klubu Whitmana i zostaje mistrzem świata na 1500 m
  • Ingebrigtsen po raz kolejny zaskoczyła światowego lidera

BUDAPESZT (Reuters) – Brytyjczyk Josh Kerr sprawił jedną z niespodzianek mistrzostw świata, pokonując mistrza olimpijskiego i faworyta Jakoba Ingebrigtsena w wiernej kopii zeszłorocznego finału, zdobywając w środę złoto na 1500 m.

Norweg Ingebrigtsen, faworyt roku 2022, został wyeliminowany przez Brytyjczyka Jake’a Whitemana i stracił złoto, a Kerr, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio za Ingebrigtsenem, wykonał ruch w niemal tym samym miejscu 200 metrów przed metą.

Kerr dał z siebie wszystko, aby utrzymać się na prowadzeniu i zwyciężył z czasem 3:29,38 minuty przed Ingebrigtsenem, który pięć tygodni temu w Polsce uzyskał czas 3:27,14 minuty i stał się czwartym najszybszym człowiekiem w historii, a z czasem sięgnął po srebro 3:29,65 minuty.

Brązowy medal zdobył Norweg Narvi Gilgi Nordas z czasem 3:29,68.

„Minęło dużo czasu”, powiedziała Kerr, która biegała w okularach przeciwsłonecznych. „To przytłaczające przeżycie. Jestem z siebie bardzo dumna”.

„Ja też nie czułem, że biorę udział w najlepszym wyścigu. Spędziłem pełne 16 lat w tym sporcie, biegając na ostatnich 200 m i nie poddając się do samego końca.

Kerr powiedział, że skrupulatnie zaplanował ten wyścig.

„Daliśmy z siebie wszystko, jeśli chodzi o odżywianie, sen, treningi, przegląd wyścigów, wszystko” – powiedział. „Nie pozostawiliśmy żadnego kamienia bez zmian i jeśli nie będzie to dzisiejszy złoty medal, to będzie to najlepsze, co mogliśmy zrobić. Planowałem jak mistrz”.

Kerr miał dobrą wizję taktyki Whitemana w Eugene, gdy gonił go do domu na piątym miejscu i w środę stworzył niemal dziwaczną replikę swojego kolegi z klubu z Edynburga.

READ  Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w hokeju FIH: Indie słabną, przegrywając 4-5 w meczu otwarcia z Francją

„Kiedy dojechałem do zakrętu, pomyślałem, że muszę dać z siebie wszystko. Upewniłem się, że jestem na miejscu 200 metrów od mety” – powiedział. „Potem w ciągu ostatnich 30 minut powiedziałem sobie: tak bardzo tego chcę, nie obchodzi mnie, jak bardzo odczuwam ból, zrobię wszystko, aby jako pierwszy dotrzeć do mety”.

Ingebrigtsen powiedział, że nie jest w dobrej kondycji fizycznej, ponieważ nie jest w stanie zareagować na ruch Kerra na ramieniu.

„Dzięki Joshowi miał dobry wyścig, ale czuję się trochę nieszczęśliwy, że nie mogę robić tego, co robiłem przez cały sezon” – powiedział.

„Czułam trochę suchość w gardle, a w ciągu ostatnich kilku dni sytuacja się pogorszyła. Nie czuję, że moje ciało jest w pełni sprawne.

„Nie winiłbym tego za nic, ale w zeszłym roku byłem zdecydowanie najlepszy, ale miałem gorszy wyścig. Dzisiaj nie byłem najlepszy. Jestem rozczarowany, ale nie wtedy, gdy inni postępują dobrze i są tak samo przygotowani, jak oni”. Nie czuję, że mogłem zrobić dużo inaczej.”

W zeszłym roku Ingebrijtsen otrząsnął się po porażce w swojej ulubionej konkurencji i zdobył złoto na 5000 m, i potwierdził, że będzie bronił tytułu w niedzielę, ostatni wieczór turnieju.

Doniesienia: Mitch Phillips; Redakcja: Ed Osmond

Nasze standardy: Zasady zaufania dla Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę