sport

Brittany kończy na Wimbledonie, wygrywając Hurkacz

TENIS – Wimbledon – All England Tennis and Croquet Club, Londyn, Wielka Brytania – 9 lipca 2021 Matteo Berrettini z Itay świętuje zwycięstwo w półfinale z Hubertem Hurkaczem (Reuters) / Tobym Melvillem.

LONDYN (Reuters) – Siódmy rozstawiony Matteo Berrettini prowadził ciężką walkę z Polakiem Hubertem Hurkaczem, stając się pierwszym Włochem, który dotarł do finału Wimbledonu w piątek 6-3 6-0 6-7 (3). ) 6-4 zwycięstwo.

25-latek potrzebował dwóch godzin i 36 minut, aby wyprzedzić 14-go rozstawionego Hurkacza na korcie centralnym, aby dotrzeć do meczu o mistrzostwo w niedzielę – tego samego dnia, w którym Włochy grają w finale Euro 2020 zaledwie kilka kilometrów od Wembley. przeciwko Anglii.

Po drugiej stronie siatki na Berrettiniego będzie czekał albo numer jeden na świecie, Novak Djokovic, pięciokrotny zwycięzca Wimbledonu, albo dziesiąty rozstawiony z Kanady Denis Shapovalov.

„Nie mam słów” – powiedziała Britney podczas przesłuchania w sądzie. Myślę, że potrzebuję dwóch godzin, aby zrozumieć, co się stało. Po prostu wiem, że zagrałem świetny mecz. Jestem naprawdę szczęśliwy. Jestem naprawdę szczęśliwy, że tu jestem.

„Wydaje mi się, że nigdy o tym nie śniłem, bo to było za dużo jak na sen”.

Sukces Brittney w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie był zaskoczeniem, kiedy przybył do All England Club po zdobyciu piątego tytułu Tour Championship w Queens.

Był pierwszym graczem, który wygrał rozgrzewkę Wimbledonu w swoim debiucie od czasu Borisa Beckera w 1985 roku i wciąż jest na dobrej drodze do dorównania niemieckiemu wyczynowi, jakim jest ukończenie dubletu Wimbledonu w tym roku.

Piątkowe zwycięstwo uczyniło Brittini pierwszym włoskim graczem, który dotarł do finału Wielkiego Szlema od czasu, gdy Adriano Bannata zdobył tytuł Rolanda Garrosa w 1976 roku.

Zostało to opisane jako trudna rywalizacja między debiutantami w kwalifikacjach na Wimbledonie, którzy byli równi pod względem zdolności do zapewniania wielkich przysług i weszli do meczu z rekordem 1:1.

READ  Plotki transferowe: Sancho, Lewandowski, Tony, Young, Lingard, Bill, Haaland, Doykhi

Podczas gdy pokonał Hurkachez Perrettiniego w prostych setach w losowaniu eliminacji Australian Open 2018, Polak wrócił do łask, gdy spotkali się w następnym roku w Miami.

A po tym, jak zwycięstwo Hurkacza w ćwierćfinale podniosło jego morale nad ośmiokrotnym mistrzem Wimbledonu Rogerem Federerem w prostych setach, w tym pieczeniu w trzecim, niewielu wątpiło w jego referencje przeciwko Berrettiniemu.

Ale to Włoch dobrze wystartował, a potem zdominował mecz, pokonując 60 zwycięzców, w tym 22 asy.

wczesne ostrzeżenie

W secie otwierającym Berrettini w trzecim meczu zdobył trzy punkty przełamania, ale Hurkacz oddał strzał pod presją, aby zdobyć pięć punktów z rzędu i utrzymać serw.

Jednak zabrzmiały wczesne ostrzeżenia.

Berrettini obronił swój pierwszy breakpoint potężnym serwem, utrzymując stabilne 3-3, a następnie wygrał 10 meczów z rzędu, pozostawiając Hurkacsa w oszołomieniu.

Hurkacz wyglądał jak króliczek w świetle reflektorów i ostrzegał się przed frustracją, ale nie potrafił znaleźć rozwiązania przeciwko mocnemu serwisowi Włocha, szybkim wślizgom z bekhendu i uderzeniom forhendowym.

Publiczność na korcie centralnym starała się zachęcić Hurkacza do walki w nadziei na przedłużenie meczu i zobaczenie więcej tenisa.

Polak odpowiedział.

Po długiej przerwie Hurkacz wrócił ze sprężystym krokiem do trzeciego seta i nie miał przerwy na serwis, by doprowadzić go do tiebreaka.

Berrettini, wyglądając na silnego mimo silnego oporu przeciwnika, popełnił kilka nerwowych błędów w dogrywce, strzelając prostą piłkę, która pozwoliła Hurkaczowi wrócić do gry.

Ale Włochowi udało się od razu nacisnąć przycisk resetu.

Po przebraniu się w przerwie między setami wrócił na boisko, by od razu złamać Hurkacza, a następnie umocnił swoją przewagę na prowadzenie 2-0.

Ta pojedyncza przerwa okazała się wystarczająca, ponieważ Włoch nadal prowadził agresywnie i zakończył mecz, gdy Hurkacz odbił się w drugim punkcie meczowym.

„Staram się być najlepszy we wszystkim, ale po trzecim secie czułem, że zasłużyłem na zwycięstwo, ale przegrałem” – powiedział Berrettini.

READ  Świątek zaczyna bronić French Open przed najlepszym przyjacielem Juvana

„Powiedziałem, że to nie ma znaczenia. Czułem się jak najsilniejszy gracz i to właśnie sobie powiedziałem, i ostatecznie to się opłaciło”.

(Sprawozdawczość Sudiptu Ganguly w Bombaju). Edytowanie przez Prithę Sarkar i Christiana Radnedge

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment